Prognoza pogody 20.10 – 24.10.2008

W poniedziałek i we wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie kolejny wyż znad południowej Europy. Poranki będą mgliste, ale w ciągu dnia będziemy cieszyć się ładną słoneczną pogodą. We wtorek po południu nad północno-zachodnią Polskę nadciągnął ciemne chmury frontu atmosferycznego z opadami deszczu.

Temperatura maksymalna w poniedziałek od 11-13 stopni na wschodzie i północy do 15-17 stopni na południowym-zachodzie a we wtorek cieplej od 14-17 stopni na północy kraju do 18-20 stopni na południu kraju.

W środę będzie przemieszczał się nad Polską front atmosferyczny, który przyniesie pochmurne niebo w całym kraju i opady deszczu, jedynie mieszkańcy południowo-wschodniej Polski będą mogli cieszyć się ładną pogodą bez opadów. Temperatura maksymalna będzie wynosiła od 10-12 stopni na północny i zachodzie do 16-17 stopni na południowym-wschodzie kraju.

W czwartek na wschodzie i południu kraju rozpocznie się pochmurno i deszczowo a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. W ciągu dnia ciemne chmury i opady deszczu będą odsuwały się na wschód przynosząc rozpogodzenia. Chłodniej, temperatura maksymalna 10-12 stopni.

W piątek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane jedynie na północnym-wschodzie kraju duże. Temperatura maksymalna od 8-11 stopni na wschodzie do 12-13 stopni na zachodzie.

Temperatura minimalna w nocy w pierwszej połowie tygodnia będzie na ogół 4-8 stopni, a w drugiej połowie tygodnia noce będą chłodniejsze z temperaturami minimalnymi na poziomie 3-5 stopni z loklalnymi przygruntowymi przymrozkami.

Źródło: meteogroup

Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Pogoda na wiosnę 2015
Po dość przyjemnej zimie nadchodzi upragniona przez wszystkich wiosna. Jaka będzie? O tym w kilku słowach...
Pogoda na jesień 2014
Przewidywania Amerykanów sprawdziły się co do poprzedniej zimy i obecnego lata, dlatego być może tak...
Nowatorski sposób prezentacji pogody na Meteovista
Meteovista.pl przedstawia unikalny sposób prezentowania prognozy pogody: dziesięciostopniową skalę, według...
El Nino odpowiedzialny za ekstremalną pogodę w tym roku
Zwiększone ryzyko wystąpienia klęsk żywiołowych jesienią. Pod koniec lata bieżącego roku w wielu częściach...
Nowa aplikacja wygrywa w Holandii z Yahoo!
Meteovista - czołowy dostawca prognoz pogodowych w krajach Beneluksu, wprowadza na rynek nową aplikację...