Pora na białe szaleństwo

Sezon narciarski w pełni. Polacy w styczniu i w lutym tłumnie zmierzają na stoki zarówno te w Polsce jak i za granicą. Zimowe sporty na nartach i snowboardzie rok rocznie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszego społeczeństwa. 

Gdzie jedziemy?

Początek stycznia to dla wielu ostatni dzwonek na znalezienie atrakcyjnej oferty zimowego wyjazdu. Pomimo popularnego w ostatnich latach trendu wyjeżdżania w czasie zimy do ciepłych krajów – narty nie tracą swoich sprzymierzeńców. Styczeń i luty to czas ferii zimowych w szkołach, dlatego wiele rodzin planuje wspólne wyjazdy, bądź posyła swoje pociechy na zimowe szkoły narciarstwa.

Planując zimowe ferie już teraz powinniśmy zdecydować się czy wybieramy polskie, czy zagraniczne stoki. W ostatnich latach dużą popularnością wśród Polaków cieszą się Włochy, Austria oraz Słowacja. Polskie ośrodki narciarskie także wciąż mają swoich wiernych fanów (pod warunkiem, że na stokach jest śnieg) . Co roku do Korbielowa, Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej ściągają tłumy. Prócz standardowych zimowych atrakcji Słowacja i Polska zmarzluchom oferują gorące źródła – doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zamiast szusować na stoku wolą wygrzać zmarznięte ciała.

Ile musimy wydać?

Prócz wydatków, które musimy zaplanować na nocleg, wyżywienie i zjazdy na stokach powinniśmy pamiętać o koniecznym sprzęcie sportowym. Zimowe aktywności fizyczne wiążą się przecież z zabraniem odpowiedniego ekwipunku. Jeżeli nie posiadamy jeszcze własnych nart warto się o to zatroszczyć najlepiej przed wyjazdem. W styczniu wiele sklepów sportowych przecenia swoje sprzęty i odzież. Warto zapoznać się zwłaszcza z ofertą sklepów internetowych, które zazwyczaj oferują nieco niższe ceny niż salony w galeriach handlowych.

Niestety, nie każdy po odłożeniu na wyjazd w góry jest w stanie pozwolić sobie na nowy sprzęt narciarski. Ale przecież narty, kijki, wiązania, deska czy nawet buty nie muszą być nowe, zwłaszcza dla dziecka czy osoby, która dopiero zaczyna uczyć się jeździć. Jeśli ktoś nie wymaga od sprzętu fabrycznej nowości, komis ze sprzętem lub aukcje internetowe, na którym zaprawieni narciarze sprzedają swój ekwipunek będzie idealnym pomysłem. Jeżeli sami posiadamy narty, które chcemy wymienić możemy wykorzystać Internet do ich sprzedania. – O tym jak wielu Polaków kupuje sprzęt narciarski w Internecie przekonujemy się każdego roku. Jako firma kurierska w sezonie narciarskim dostarczamy wiele paczek, w których znajdują się buty narciarskie, deska snowboardowa czy nawet odzież – mówi Grzegorz Mazik-Wietrzyński z firmy kurierskiej 4Logis.pl. Kupno używanych lub przecenionych w Internecie towarów i dostarczenie ich brokerem kurierskim pozwala obniżyć koszty. Często zdarza się również, że po dotarciu na miejsce okazuje się, że zapomnieliśmy zabrać coś z domu, bez czego nie możemy się obejść. Na przykład ulubione ubranie na wyjście do klubu albo bielizna termo aktywna. W takiej sytuacji warto także pamiętać o możliwościach kuriera. – Gwarantujemy, że pozostawione w domu przedmioty dostarczymy w ciągu jednego dnia (jeżeli będzie miał je kto nadać). Kuriera można zamówić przez mobilną wersję 4logis.pl za pomocą telefonu komórkowego – dodaje Grzegorz Mazik-Wietrzyński z 4Logis.pl 

 

Tak przygotowani możemy ruszać na stoki i oddawać się białemu szaleństwu. W końcu sport to zdrowie, a godzinna jazda na nartach pozwala spalić 511 kalorii. 

 Źródło: PR

Narty w Livigno
Livigno to nieduża górska wioska położona w sercu Alp Retyckich, doskonałe miejsce dla narciarzy! Profesjonalnie...
Wyróżnienie SnowTrex Award - Austria we wszystkich kategoriach w czołówce
Kolonia, 30 października 2012 - SnowTrex, specjalista w organizacji wyjazdów zimowych, przyznał wyróżnienia...
Wszyscy kochają kody rabatowe
Każdy lubi robić zakupy, a jeszcze bardziej kupować więcej za mniej. Wiedzą o tym sprzedawcy, w związku...
Rewolucja na rynku dzięki Fischer VACUUM FIT
Buty narciarskie jak szyte na wymiar
Czy opłaciłeś już domenę?
Dla firm działających w branży turystycznej obecność w Internecie jest niezmiernie ważna. Dlatego trudno...
Marketing hoteli - teksty stron WWW do poprawki
Wiele hoteli nie postrzega tekstów na stronie WWW, jako sposobu na zwiększenie liczby rezerwacji. Ten...