Rewolucja na rynku dzięki Fischer VACUUM FIT

Najlepsi sportowcy chcąc zapewnić sobie komfort jazdy i najlepsze osiągi zamawiają buty na wymiar. Od sezonu narciarskiego 2011/2012 obuwie narciarskie na miarę może mieć każdy amator białego szaleństwa. Kolekcję Fischer VACUUM FIT wyposażono w materiał VACU-PLAST, który pod wpływem specjalnego procesu układa się do nogi właściciela. Czynność tę wykonuje się już przy zakupie butów. Wymaga ona specjalnego urządzenia w które wyposażone są już cztery punkty w Polsce. Cena butów Fischer VACUUM FIT dopasowanych indywidualnie to (w zależności od modelu) od 1999 zł (Soma Trinity 110) do 2399 zł (Soma Vacuum RC4 Pro 150/130).

Wygoda dla każdego

Jak ważne jest odpowiednie dopasowanie butów narciarskich, wie każdy, kto choć raz poszedł na stok. Niewygodne buty już po kilku minutach stają się utrapieniem i odbierają całkowicie radość z uprawiania sportu. Im więcej czasu spędzamy szusując na śniegu, tym bardziej opłaca się inwestycja w sprzęt z najwyższej półki, a takim są nowe buty Fischer VACUUM FIT.

 

Technologia VACUUM FIT

Do tej pory dopasowywanie butów narciarskich polegało na mierzeniu co najmniej kilkunastu różnych modeli, a następnie regulacji zapięć w wybranej parze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na kształt obuwia. Utrudnia to jazdę, szczególnie przy nietypowej stopie.

Najnowsza technologia butów VACUUM FIT, opracowana przez firmę Fischer, to rewolucja w narciarstwie, ponieważ pozwala dopasować zakupione obuwie do kształtu praktycznie każdej stopy. Proces dopasowywania przebiega w kilku etapach:

Dopasowywanie butów Fischer VACUUM FIT:


  1. Z butów wyjmowana jest wkładka.  
  2. 2.Buty wkładane są do specjalnego urządzenia, które nagrzewa je do 80 stopni Celsjusza.  
  3. Po paru minutach buty wyjmowane są z „piekarnika” i wsuwa się w nie wkładkę.  
  4. Kupujący wkłada buty i staje na specjalnym urządzeniu, w którym przyjmuje się taką pozycję, jak podczas zjazdu ze stoku. W takiej pozycji należy stać przez kilka minut.  
  5. Na buty zakładane są nakładki chłodzące które studzą je. Wówczas na buty zakładany jest specjalny pokrowiec, który pompuje się powietrzem. Ciśnienie w pokrowcu naciska na buty, które wówczas idealnie dostosowują się do kształtu stopy.
  6. Dzięki temu procesowi buty kształtują się i dopasowują do stóp właściciela

W razie potrzeby proces ten można powtórzyć do pięciu razy.

Cały proces zajmuje w sklepie zaledwie 20 minut. Po tak krótkim czasie wychodzimy z idealnie dopasowanymi butami narciarskimi.

Większy niż zwykle kąt nachylenia

Także kąt nachylania butów Fischer VACUUM FIT jest nietypowy. Podczas, gdy zazwyczaj kąt nachylenia cholewki w stosunku do podłoża można zmienić o 14º, w przypadku Fischer VACUUM FIT można go zmieniać w zakresie 14º-17º.

Materiał VACU-PLAST

Opatentowany przez firmę Fischer materiał VACU-PLAST z którego zbudowane są buty VACUUM FIT pozwala na aż pięciokrotne dopasowywanie bez utraty ich właściwości. Oznacza to, że nawet jeśli dopiero na stoku okaże się, że w bucie chcielibyśmy jeszcze coś poprawić, to jest taka możliwość. Warto też zauważyć, że po dopasowaniu buty samodzielnie dostosowują się do anatomii właściciela z zakresie +/- 5 mm.

Dzięki wyjątkowej technologii VACU-PLAST buty są nie tylko idealnie dopasowane, ale też o 15% lżejsze od dotychczasowych oraz mniej podatne na drgania. Ich skorupa jest również mniej podatna na zamarzanie i zachowuje swoją elastyczność w zakresie od –20º do +20 º Celsjusza. Niezwykłe parametry zawdzięczamy opatentowanej przez Fischera technologii polimerowej, wykorzystanej po raz pierwszy właśnie w serii VACUUM FIT.

Atrakcyjna stylistyka

Warto zwrócić uwagę, że projektanci firmy Fischer zadbali także o stronę wizualną najnowszej linii. Wszystkie modele VACUUM FIT wyróżniają się swoją ciekawą stylistyką. Także modele adresowane do kobiet z pewnością będą wyróżniać się swoją estetyką i przyciągać uwagę na stoku, co zwłaszcza w przypadku Pań nie jest bez znaczenia.

Rekomendowana cena butów Fischer  VACUUM FIT wynosi, w zależności od modelu, od 1999 zł (VACUUM Soma Trinity 110) do 2399 zł (Soma Vacuum RC4 Pro 150/130). Warto jednak pamiętać, że za tę cenę otrzymujemy naprawdę wyjątkowy produkt o absolutnie unikatowych właściwościach.

Adresy punktów, gdzie można kupić i dopasować buty VACUUM FIT:

  1. Ski-Team, ul. 17 stycznia 36/38, Warszawa
  2. Sport Fanatic, ul. Pasaż ursynowski 1/114, Warszawa
  3. Ski- Team, ul. Powstańców Śląskich 2/4, Arkady Wrocław
  4. Wind Sport, ul. Zakopiańska 56a, Kraków
Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Livigno!
Skipass w cenie wynajmu od 2.12.2017 do 23.12.2017!
5 sposobów, jak zaoszczędzić podczas urlopu w Polsce!
W tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16,5 mln Polaków - wynika z raportu IPSOS przygotowanego na...
Nie trać formy na urlopie - najlepsze miejsca na sportowe aktywności w czasie wyjazdu
Zdrowy styl życia stał się naprawdę modny i dostępny dla każdego. Odchodzimy od biurek i szukamy sposobu...
W Alpy? Koniecznie ze snowcampem
Strach przed wyjazdem w Alpy nie jedną ma twarz. Początkujący riderzy obawiają się, że nie dadzą sobie...
Kurorty narciarskie w Niemczech
Narciarstwo to jeden z popularniejszych sportów zimowych. Wyjazd na narty nie zawsze jednak musi wiązać...
Jak znależć i kupić wyjazd na narty w 2016?
Dokąd na urlop zimowy? Wybrać narty czy snowboard? Które stoki są dla amatorów, a gdzie wodze fantazji...