Polska 21 krajem, który zniósł zakaz podróżowania do Egiptu

Polska dołączyła do grupy 21 państw, które postrzegają Egipt jako miejsce bezpieczne dla turystów. Przed wizytą Ministra Turystyki Arabskiej Republiki Egiptu na targach TTWarsaw, polskie władze złagodziły swoje stanowisko dotyczące wyjazdów do Kraju Faraonów. Obecnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zezwala turystom na podróżowanie do kurortów położonych nad Morzem Czerwonym.

Głównym celem wizyty Ministra było zapewnienie wszystkich Polaków, że Egipt przez cały rok jest bezpiecznym miejscem na wymarzone wakacje. Doskonałym dowodem na to jest decyzja 20 państw, które już zniosły ostrzeżenia przed wyjazdami do egipskich kurortów wprowadzone w czasie drugiej rewolucji. 26 listopada 2013 r. Polska również złagodziła swoją rekomendację dotyczącą podróżowania do Kraju Faraonów, przychylając się w tej sprawie do stanowiska m.in. Rosji, Francji, Norwegi, Szwecji, Czech, Bułgarii, Węgier czy Luksemburga. Natomiast Niemcy i Wielka Brytania, po zapoznaniu się z sytuacją panującą w Egipcie, nie zakazują już swoim obywatelom podróży do Luksoru i Asuanu. Minister Mohamed Hisham Abbas Zaazou utwierdził polskie władze w przekonaniu, że zniesienie zakazu wyjazdu do Egiptu było słuszną decyzją.

Bardzo mocnym argumentem przemawiającym za zniesieniem przez polskie władze  trzeciego stopnia zagrożenia dla osób podróżujących do Egiptu był fakt, że biura podróży cały czas organizowały wycieczki do Kraju Faraonów, a wszystkie wyjeżdżające tam osoby były bezpieczne. Trzeba podkreślić, że od początku rewolucji żaden turysta nie ucierpiał z powodu zamieszek. Co więcej, 14 listopada w Egipcie przestał obowiązywać już stan wyjątkowy.

 „Wiemy, że Polacy kochają Egipt. Nawet w tym roku, gdy sytuacja na północy kraju była niespokojna, polscy turyści licznie i chętnie odwiedzali kurorty położone nad Morzem Czerwonym, czy na południu Półwyspu Synaj. Pomimo trwającej rewolucji, w 2013 roku Egipt był wciąż jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych.” – mówi Mohamed Hisham Abbas Zaazou, Minister Turystyki Arabskiej Republiki Egiptu – „Cieszymy się, że władze RP postrzegają Egipt jako miejsce bezpieczne i gotowe na przyjęcie turystów. Mamy nadzieję, że Polska będzie kolejnym krajem, który niedługo cofnie również zakaz podróżowania do Kairu, Luksoru i Asuanu.”

Głównym celem Warszawskiego Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu, jest odzyskanie przez Egipt pozycji ulubionego kierunku wakacyjnych podróży wśród Polaków. Dlatego też promuje ono ofertę Kraju Faraonów na najważniejszych imprezach turystycznych, takich jak TT Warsaw. Zgodnie z umową podpisaną pomiędzy Warszawskim Biurem ds. Turystyki Ambasady Egiptu, a MT Targi Polska, Egipt będzie krajem partnerskim XXII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw w 2014 roku. Ponadto biuro bardzo aktywnie wspiera touroperatorów i biura podróży, oferujące wycieczki nad Morze Czerwone.

Turystyka to jedna z najważniejszych gałęzi egipskiej gospodarki. Dochody z tej branży stanowią ok. 11,3 proc. PKB, a zatrudnionych w niej jest blisko 4 miliony Egipcjan. Dalszy rozwój tego sektora jest kluczowym elementem odbudowy państwa po rewolucji. Dlatego przywrócenie ruchu turystycznego i zapewnienie odwiedzającym ten kraj bezpiecznych wakacji jest obecnie głównym zadaniem Ministerstwa Turystyki Arabskiej Republiki Egiptu.

„Naszym priorytetem jest przywrócenie normalnego ruchu turystycznego. Dlatego też obecnie intensyfikujemy swoje działania mające na celu zniesienie zakazów podróżowania do Egiptu, wprowadzonych przez inne państwa podczas drugiej rewolucji. Równolegle promujemy nasz kraj podczas najważniejszych wydarzeń turystycznych i kulturalnych.” – mówi Mohamed Hisham Abbas Zaazou, Minister Turystyki Arabskiej Republiki Egiptu.

 

PR

Egipt, kraina wiecznych tajemnic i niezwykłych przygód!
Egipt, ten starożytny kraj położony w sercu Bliskiego Wschodu, od zawsze fascynował i przyciągał podróżników...
Egipskie must have
Od dłuższego czasu hasło ?wakacje w Egipcie? nie brzmi już tak egzotycznie jak kiedyś. Dziś odległe kierunki...
Klasztory Egiptu i turystyka pielgrzymkowa
Egipt jest miejscem niezwykle popularnym wśród turystów. Oprócz wspaniałych budowli okresu świetności...
Egipskie rozrywki dla aktywnych
Szeroki wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu w tym kraju sprawia, że na brak zainteresowania ze...
Nieznany Egipt - El Quseir
El Quseir przez setki lat sprawowało rolę jednego z najważniejszych portów Egiptu. Już za czasów Faraonów...
Egipt - Latarnia Morska na Faros
Jeden z Siedmiu Cudów Świata Starożytnego, Latarnia Morska na Faros w Aleksandrii była budowana przez...