Pierwszy w Polsce kompleksowy, mobilny Przewodnik po drogach w Europie!

Z myślą o kierowcach, którzy na ferie zimowe wybierają się na narty, Autostrada Wielkopolska SA uruchomiła pierwszą tego typu, kompleksową aplikację „A2 DO EUROPY”. Internetowy przewodnik umożliwia obliczenie kosztów podróży do najbardziej popularnych, europejskich miejscowości narciarskich. Dodatkowo użytkownicy otrzymają najważniejsze informacje związane z podróżowaniem po danym kraju oraz możliwość skorzystania z wirtualnego alkomatu, za pomocą którego sprawdzą promile. Partnerem projektu jest serwis moto.pl.

„W kwietniu minie 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Już od dekady polscy kierowcy mogą swobodnie i bez ograniczeń podróżować po zjednoczonej Europie. W listopadzie 2011 roku Autostrada Wielkopolska połączyła Polskę z siecią europejskich autostrad, tym samym polskie autostrady stały się częścią transeuropejskiego korytarza komunikacyjnego. Chcemy zapewnić kierowcom nie tylko bezpieczeństwo ale i komfort podróżowania po europejskich krajach, tworząc pierwszą w Polsce kompleksową bazę wiedzy służącej kierowcom do łatwiejszego i bardziej świadomego poruszania po autostradach zagranicznych.” – informuje Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA.

Przy pomocy aplikacji A2 DO EUROPY dostarczymy kierowcom informacji o:

  1. długości planowanej trasy
  2. kosztach przejazdu do wybranej europejskiej miejscowości turystycznej, w tym:

opłatach/winietach

wysokości mandatów

 szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa

  1. obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
  2. ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
  3. obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
  4. liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

„A2 DO EUROPY” posiada także mechanizm geolokalizacji, dzięki czemu aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik internetowego przewodnika AWSA. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych Państw.

Aplikację „A2 DO EUROPY” można znaleźć na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru (iOS, Android, Windows Phone) oraz na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem www.europa.autostrada-a2.pl

„Aplikacja „A2 DO EUROPY” jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zimą wybierają się na stoki
w Polsce oraz Europie. Dzięki znajomości kosztów podróży, paliwa czy niezbędnego wyposażenia pojazdu w danym państwie podróż stanie się łatwiejsza oraz bezpieczniejsza. „A2 DO EUROPY” to jedyne mobilne kompendium wiedzy, z którym każdy ma możliwość wcześniejszego solidnego przygotowania się do podróży. Ferie zimowe tylko z A2 DO EUROPY!”  –
dodaje Zofia Kwiatkowska.

Dodatkowo na profilu AWSA na portalu społecznościowym Facebook przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca na celu podniesienie świadomości kierowców i edukację w zakresie podróżowania po trasach europejskich, obowiązujących przepisów i kultury jazdy.

Podczas ferii zimowych AWSA będzie również zachęcała kierowców do prewencyjnego sprawdzania stanu trzeźwości przy użyciu wirtualnego alkomatu „A2 DO EUROPY”.

Informacje dodatkowe:

Mobilna aplikacja „A2 do Europy” jest rozszerzeniem prowadzonej przez spółkę AWSA otwartej, europejskiej polityki komunikacji:

ü  24h system informowania kierowców:

  1. całodobowy numer alarmowy +48 61 83 83 112,
  2. infolinia dla kierowców +48 504 422 022,
  3. email: infolinia@awsa.pl,
  4. profile na Facebooku oraz Twitterze informujące o bieżącej sytuacji drogowej na autostradzie.

 Całodobowe Centrum Zarządzania Autostradą odpowiedzialne za monitorowanie na bieżąco 255 km autostrady A2 do granicy z Niemcami.

  „RAZ, ŻE SZYBKO A2, ŻE WIESZ ILE ZAPŁACISZ” – kalkulator podróży, wirtualny asystent podróży koncesyjnym odcinkiem A2.

  “A2, ŻE BEZPIECZNIE” – zimowy program AWSA edukujący kierowców nie tylko teoretycznie,
ale również praktycznie. W ramach programu 13 kierowców, wzięło udział w szkoleniu z zasad bezpiecznej jazdy w Szkole Auto Skoda, a 100 osób wygrało na Facebooku zimowy zestaw do auta.

  „BEZPIECZNA JAZDA2. LUBIĘ TO!” – program, w którym poprzez niekonwencjonalne filmy animowane AWSA edukuje kierowców w zakresie bezpiecznych zachowań na autostradzie..

  Za prowadzone działania spółka Autostrada Wielkopolska SA otrzymała prestiżowe wyróżnienie IMPACTOR za projekt PR roku 2012. W roku 2013 Spółka otrzymała nominację do najważniejszej, polskiej nagrody PR „Złote Spinacze”.


Autostrada Wielkopolska SA jest pierwszym i największym projektem prowadzonym w Polsce w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. To także jeden z największych projektów infrastrukturalnych prowadzonych obecnie w Europie – AWSA zbudowała łącznie 255 kilometrów nowoczesnej autostrady A2. Poprzez bezpośrednie połączenie z siecią niemieckich autostrad stanowi kluczowy szlak komunikacyjny między Polską i Europą Zachodnią. Do budowy autostrady wykorzystano najnowszą technologię betonową, która jest gwarantem jakości spełniającej najwyższe normy dla budowy dróg i autostrad w krajach Unii Europejskiej. Inwestycje były prowadzone z zachowaniem najwyższej troski
o środowisko naturalne – odcinek do granicy z Niemcami w 85 proc. przebiega przez tereny leśne, w tym przecina obszary chronione programem Natura 2000.  W 2012 r. Autostrada Wielkopolska SA jako pierwszy koncesjonariusz w Polsce uruchomiła profile w mediach społecznościowych. Za prowadzone działania spółka otrzymała prestiżowe wyróżnienie IMPACTOR za projekt PR roku 2012. W roku 2013 Autostrada Wielkopolska SA otrzymała wyróżnienie w najważniejszym, polskim konkursie PR „Złote Spinacze”.

 

PR

Poradniki turystyczne: co oferują zwiedzającym?
Poradniki turystyczne to niezawodny sposób na wygodne i sprawne organizowanie podróży. Są one świetnym...
Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami
Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych...
Jak odkryć smak Chorwacji?
Chorwacja jest małym, ale niezwykle pięknym krajem położonym nad Morzem Adriatyckim. Jego atutem są nie...
Co zobaczyć w Paryżu?
Ile-de-France, region Francji o największej liczbie ludności, można porównać do wyspy oblanej wodami...
Zielona Góra, kraina winem płynąca
Ziemia Lubuska to najdalej na północ wysunięty region Europy, gdzie hoduje się winorośl. Choć tradycje...
Krajoznawcza wycieczka po Beskidzie Niskim – odpoczynek, atrakcje, noclegi.
Po latach wojen i politycznych potyczek, długo przegrywający z popularniejszymi, wyższymi Bieszczadami,...