Oryginalny sylwester w Europie. Niemcy, Włochy, czy Hiszpania?

Szukasz inspiracji sylwestrowych wodząc palcem po mapie Europy? Nasza redakcja przygotowała zestawienie prawdopodobnie najciekawszych miejsc, gdzie możesz spędzić ten wyjątkowy wieczór i przywitać Nowy Rok w towarzystwie najbliższych przyjaciół.


Niemcy: największy sylwester Europy tylko w Berlinie

31 grudnia Berlin zamienia się w największą sylwestrową stolicę Europy. Pod Bramą Brandenburską każdego roku zbierają się setki tysięcy osób, które chcą przywitać Nowy Rok pod gołym niebem i to w towarzystwie światowej klasy gwiazd muzyki POP.

Wydarzenie organizowane przez berlińczyków jest zdecydowanie największym w swojej kategorii i pod względem budżetu oraz liczby zgromadzonych gości przewyższa imprezy sylwestrowe organizowane w Rzymie, Madrycie, Londynie, a nawet Paryżu.

Warto wiedzieć: Bramą Brandenburską każdego roku bawi się blisko 1 milion osób, co czyni z berlińskiej nocy sylwestrowej nie tylko największą w Europie, ale i jedną z największych w skali świata.

Pokaz sztucznych ogni trwa tutaj przez przynajmniej 15 minut, a występy sceniczne zapewniają doskonałą zabawę do godz. 04:00 nad ranem.

Francja: Nowy Rok przywitasz na stoku Alp

Francja słynie nie tylko z romantycznych paryskich kawiarenek i restauracji, ale i największego kompleksu narciarskiego w Europie i na świecie.

Wśród zdecydowanie najciekawszych ośrodków, które zapewniają moc atrakcji na noc sylwestrową jest m.in. Chamonix położony u stóp najwyższego szczytu Alp – Mont Blanc.

Poza 400 kilometrami zróżnicowanych tras * na gości czekają także miejscowe puby, dyskoteki, a także kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni.

Chamonix to doskonałe miejsce zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych narciarzy. Ośrodek jest chętnie odwiedzany przez profesjonalistów, rodziny z dziećmi oraz studentów.

* Źródło: www.snowshow.pl.

Hiszpania: weź ze sobą buty do biegania i leć do Madrytu

Madryt to jedno z najciekawszych miejsc, gdzie warto pojawić się w noc sylwestrową. Większość mieszkańców powita nowy rok na Plaza del Sol, ale my polecamy przede wszystkim kilkugodzinny maraton biegowy San Silvestre Vallecana, w którym każdego roku bierze udział blisko 40 tys. sportowców z całej Europy.

Czytaj o innych inspiracjach na dobrą zabawę na (…)

Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....