National Geographic Polska na Instagramie Rusza profil @natgeopl

National Geographic Polska nieodłącznie kojarzy się z fotografią. Redakcja postanowiła dzielić się z Czytelnikami najlepszymi zdjęciami nie tylko na łamach miesięcznika, ale również w społecznościowym portalu Instagram. Profil @natgeopl współtworzony jest przez zespół nagradzanych fotografów, których prace wielokrotnie były publikowane na łamach magazynu. Specjalnie dla Czytelników redakcja przygotowała także konkursy.

W dobie internetu każdy może robić zdjęcia i publikować je natychmiast po zrobieniu. Jednak National Geographic od zawsze promuje fotografię na najwyższym poziomie jakościowym i merytorycznym, fotografię, która opowiada o świecie, skłania do refleksji, wyznacza trendy. Uruchomiliśmy profil na Instagramie, żeby znaleźć się bliżej naszych Czytelników, codziennie prezentować im odległe miejsca, zaskakującą naturę, niezwykłych ludzi i ich historie poprzez wyjątkowe zdjęcia – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.

Po raz pierwszy w historii polskiego wydania magazynu powołano oficjalny zespół fotografów National Geographic. Należą do nich autorzy, których zdjęcia były wielokrotnie publikowane w magazynach National Geographic Polska i NG Traveler. To właśnie oni zostali zaproszeni do współtworzenia profilu @natgeopl na Instagramie. Można tam obejrzeć fotografie Marka Arcimowicza, Pawła Młodkowskiego, Mikołaja Nowackiego, Marcina Dobasa i Adama Brzozy. Wszyscy są laureatami wielu polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Profil @natgeopl będzie sukcesywnie rozwijany. Nie zabraknie na nim również m.in. konkursów dla miłośników fotografii – start już wkrótce.

Fotografowie, z którymi współpracujemy, potrafią w niezwykły sposób wydobyć piękno naszej planety. Patrzą na świat w sposób niestereotypowy, z nieoczywistej perspektywy. Za dobrym zdjęciem pojadą nawet na koniec świata. Wierzymy, że fotografia staje się ponadczasowa nie dlatego, że ktoś ją wydrukował na papierze. Liczy się wyłącznie chwila uchwycona w kadrze. Tymi chwilami chcemy dzielić się z czytelnikami nie co miesiąc, ale codziennie – mówi Teresa Tuleja, fotoedytorka National Geographic Polska i opiekun artystyczny profilu magazynu na Instagramie.

Sylwetki fotografów:

Marek Arcimowicz – jego specjalność to fotografie ekspedycyjne. W 2012 roku wziął udział w wyprawie na Tramen Tepui, której jako pierwszej w historii udało się zdobyć ten szczyt na pograniczu Gujany i Wenezueli. Znaleźli tam nowe gatunki zwierząt, a wyniki ich pracy opublikował National Geographic Polska. Członek grupy fotografów marki Lowepro.

Paweł Młodkowski – fotograf i pilot paralotniowy. Od 2005 r. w ramach autorskich projektów fotografuje z lotu ptaka fragmenty krajobrazu, które wyróżnia szczególna estetyka, harmonia lub gra skojarzeń. Zdobywca Grand Prix IV edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Mikołaj Nowacki – dla fotografii porzucił karierę naukową. Pracował jako fotoreporter w redakcjach dzienników w Polsce i Finlandii. Uczeń Tomasza Tomaszewskiego, finalista i laureat licznych konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo i BZWBK Press Foto.

Marcin Dobas – specjalizuje się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ratownik górski. Jego  specjalność to krajobrazy z różnych zakątków świata. Laureat licznych nagród fotograficznych, m.in. European Wildlife Photographer of the Year i Grand Press Photo. Członek międzynarodowego zespołu fotografów Olympus Visionaries.

Adam Brzoza – miłośnik fotografii górskiej, specjalizuje się w tematach związanych z Podhalem, choć się do niego nie ogranicza. Zwycięzca wielu konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej.

Miesięczniki National Geographic Polska i National Geographic Traveler dostępne są również w wersji cyfrowej. Aplikacje rozszerzone o dodatkowe treści można pobierać na tablety.

National Geographic Polska to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 125 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto  Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. www.national-geographic.pl

PR

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...