Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?

ubezpieczenie bagażu

Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami wielu osobistych danych, które nigdy nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Podobnie jak np. klucze od domu. Perspektywa utraty lub zniszczenia takich przedmiotów może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeśli sporo czasu przebywasz w podróży. Warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu od kradzieży lub zniszczenia rzeczy osobistych. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby objąć ochroną sprzęt elektroniczny i cały bagaż? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia bagażu w czasie podróży,
  • w jakim pakiecie szukać ubezpieczenia telefonu od zniszczenia oraz ubezpieczenia całego bagażu,
  • jak skorzystać z ubezpieczenia, jeśli Twój bagaż zostanie uszkodzony lub go stracisz.

Nie masz wpływu na wszystkie zdarzenia losowe, ale od skutków wielu z nich możesz się ubezpieczyć. Wykupienie odpowiedniego pakietu pozwoli na zrekompensowanie kosztów utraty lub zniszczenia Twoich rzeczy osobistych podczas podróży.

Ubezpieczenie bagażu – dlaczego warto o nie zadbać?

Do kradzieży lub uszkodzenia rzeczy osobistych może dojść niezwykle łatwo, niezależnie od tego, jak daleko i jakim środkiem komunikacji podróżujesz. Przepis na skradziony czy zniszczony telefon, portfel, a nawet cały bagaż, niestety nie jest trudny, a ryzykowne sytuacje mogą nas spotkać na każdym kroku.

Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia lub kradzieży bagażu podczas podróży warto zdecydować się na wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, które pomoże zrekompensować ewentualne szkody. Dzięki niemu będziesz mógł czuć się znacznie bezpieczniej i czerpać większą radość z Twojego wyjazdu. W końcu urlop czy wizyta u mieszkającej daleko rodzinny powinna być przyjemnością, a nie stresem!

Odszkodowanie za zgubiony bagaż, uszkodzenie lub kradzież w ramach ERGO 7 – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Szukasz firmy, która zagwarantuje Ci ubezpieczenie telefonu od zniszczenia i kradzieży? Dobrym pomysłem będzie wybór oferty, która pozwoli na objęcie ubezpieczeniem zarówno elektroniki, jak i całego bagażu.

W ofercie ERGO Hestii znajdziesz kompleksowe ubezpieczenie majątku, zarówno podczas pobytu w domu, jak i w podróży. W ramach pakietu komunikacyjnego ERGO 7 istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróżnego – znajdziesz je pod nazwą „Bagaż”. Ten rodzaj ubezpieczenia obejmuje utratę, zniszczenie i uszkodzenie Twoich rzeczy osobistych (np. telefon, tablet, klucze) podczas podróżowania po całym świecie. Ochrona obejmuje również bagaż przewożony wewnątrz pojazdu oraz w bagażnikach zewnętrznych.

Odszkodowanie za zgubiony bagaż i odszkodowanie za zniszczony bagaż w ramach ERGO 7 – jak je uzyskać?

Jeżeli posiadasz ubezpieczenie w ramach ERGO 7 i podczas wyjazdu Twój bagaż zostanie zniszczony lub skradziony, powiadom o tym odpowiednie służby: jednostkę policji lub obsługę lotniska, przewoźnika czy hotelu, w którym się zatrzymałeś. Jeśli szkoda powstała w wyniku przestępstwa (np. kradzieży), będziesz musiał uzyskać od policji raport potwierdzający zdarzenie i zgłoszenie, a także sporządzić listę utraconych przedmiotów i w miarę możliwości dołączyć dokumenty potwierdzające ich posiadanie (np. rachunków, paragonów czy faktur). Wraz z formularzem zgłoszenia szkody będą one podstawą do jej rozpatrzenia.

W przypadku zgubienia bagażu na lotnisku lub jego zniszczenia podczas przewozu czy przechowywania powinieneś niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby. Poproś przy tym o dokument potwierdzający przyjęcie zgłoszenia oraz zaistnienie szkody (tzw. PIR – property irregularity report). On również będzie Ci potrzebny do zgłoszenia zdarzenia.

Formularz zgłoszenia szkody możesz przekazać online lub tradycyjnie: wystarczy, że go wydrukujesz, wypełnisz i wraz z innymi potrzebnymi dokumentami wyślesz na adres Działu Likwidacji Szkód ERGO Hestii. Potem pozostaje Ci już tylko czekać na decyzję i wypłatę pieniędzy, które pomogą Ci zrekompensować szkody materialne.

Podróże są fascynujące, ale również pełne nieoczekiwanych sytuacji. Zabezpieczenie swojego majątku, zwłaszcza drogocennych urządzeń, jest kluczowe dla spokoju podczas podróży. Dlatego warto rozważyć ubezpieczenie bagażu w ramach pakietu ERGO 7 od ERGO Hestii. Pamiętaj, że odpowiednie zabezpieczenie Twoich rzeczy może uchronić Cię przed dużymi stratami finansowymi i zupełnie niepotrzebnym stresem.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ERGO 7 dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Turystyka dostępna: Droga do równości i integracji w podróżowaniu.
Turystyka dostępna jest kluczowym elementem promującym równość i integrację społeczną. Umożliwia osobom...
Jakie trendy będą obowiązywać w turystyce w roku 2024?
Zmierzch roku 2023 otacza branżę turystyczną aurą oczekiwania. Na horyzoncie majaczy rok 2024, który...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Fuerteventura - co warto zobaczyć
Fuerteventura to jedno z najbardziej popularnych miejsc należące do archipelagu Wysp kanaryjskich, które...