Nałóż na siebie i już nie ściągaj! – nowe kurtki Nano-Air marki Patagonia

Put it on, leave it on! – to hasło reklamowe nowej kolekcji kurtek Nano-Air™ amerykańskiego producenta. Firma Patagonia stworzyła uniwersalny materiał wierzchni, który rozciąga się i oddycha wraz z użytkownikiem podczas każdego wysiłku od początku do końca. Doskonała izolacja, niezwykła elastyczność oraz właściwości termoregulujące powodują, że w trakcie aktywności aerobowych nie musimy się już martwić ściąganiem i zakładaniem poszczególnych warstw ubioru w zależności od warunków pogodowych i intensywności wysiłku. Wystarczy jedna kurtka!

Nano-Air™ wykorzystuje izolację FullRange™, która ma właściwości wysoce kompresyjne oraz doskonale zatrzymuje ciepło, nawet po przemoczeniu. To opatentowana izolacja syntetyczna wykonana z różnych typów włókien poliestrowych, opracowana przez Japończyka, Torraya Millsa. Została zbudowana w taki sam sposób jak tradycyjna izolacja, z tą różnicą, że nie pozwala na migrację włókna, równocześnie zapewniając dużą rozciągliwość. Wykorzystując mieszankę włókien hydrofobowych, które odpychają wilgoć, izolacja FullRange™ utrzymuje ciepło mimo przemoczenia i równocześnie bardzo szybko schnie. FullRange™ łączy doskonałe właściwości termiczne z mechanicznymi (rozciągliwość 4-Way Stretch) oraz oddychalnością (40 CFM). Warstwa zewnętrzna kolekcji została wykonana z bardzo lekkiego, a zarazem niezwykle trwałego nylonu Ripstop, który dodatkowo został zaimpregnowany w technologii Deluge® DWR (durable water repellent).

To zupełny przełom w ocieplanej odzieży technicznej. Kurtki Nano-Air™ są niesamowicie elastyczne i pozwalają na pełen zakres ruchu. Można je łatwo zmieścić w plecaku. Wiatroszczelne i odporne na niepogodę, doskonale sprawdzą się jako dodatkowe ocieplenie podczas nagłego spadku temperatury, jak i osobna kurtka na cieplejsze dni. Nałóż Nano-Air™ na siebie i już nie ściągaj! Pokochaj!

Film o kurtkach można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=o2MYzz49E2U

Szczegóły techniczne:

– Lekki i wytrzymały materiał zewnętrzny – nylon ripstop z wykończeniem w technologii Deluge® DWR oraz płócienna podszewka oferują niezwykłą elastyczność i doskonałą oddychalność.

– Rewolucyjna ocieplina FullRange w połączeniu z podszewką i materiałem zewnętrznym tworzy kurtkę o rewelacyjnych właściwościach oddychających i o nadzwyczajnej rozciągliwości.

– Pikowane elementy po bokach poprawiają kształt i zwiększają wytrzymałość kurtki.

– Elastyczny kaptur (kompatybilny z kaskiem) ze ściągaczem, który z łatwością można założyć lub zdjąć, nawet przy całkowicie zasuniętej kurtce.

– Zamek główny posiada listwę wewnętrzną chroniącą przed przedostawaniem się wiatru oraz zabezpieczenie suwaka pod szyją, aby nie podrażniać podbródka.

– Dwie ocieplane kieszenie po bokach i na klatce piersiowej.

– Elastyczne mankiety i ściągacze u dołu kurtki.

– Niska waga – 385 g (Nano-Air Hoody).

Więcej informacji o Nano-Air™ na

http://www.patagonia.com/eu/enPL/nano-air

 

PR

WĘDRÓWKA Z ROCK PILLARS - NOWOŚĆ 2010
Rock Pillars w tym roku będzie obchodzić swoją 20 rocznicę istnienia. Firma ta przez dwie dekady produkowała...
O nowoczesnych dodatkach rowerowych
Technika rozprzestrzeniła się już na wszystkie chyba dziedziny życia. Każdego dnia wprowadzane są na...
Rowerowa moda na jesień
Sezon rowerowy w pełni już się rozwinął, ale chociaż lato dobiega końca, warto kontynuować zdrowe nawyki,...
Świadome wybory turystycznych akcesoriów - Odsłona druga - czapki, opaski, rękawice
Po raz kolejny stajemy przed sklepową półką, czyli w tym przypadku dużym i trudnym...
Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona pierwsza - kubki i termosy
Aby zimne dni zaskoczyły nas turystów słabiej, niż co roku drogowców, należy się do nich odpowiednio...