O nowoczesnych dodatkach rowerowych

Technika rozprzestrzeniła się już na wszystkie chyba dziedziny życia. Każdego dnia wprowadzane są na rynek urządzenia, które same sprzątają mieszkania; koszulki, wychwytujące sygnał WiFi; a także – ku uciesze domowników – roślinki, na których można wyhodować pieniądze. Gadżety pojawiły się i na rynku rowerowym.

MOTO HORN (dzwonek)

Dzwonek stanowi nieodłączny dodatek do każdego roweru. Pomaga zasygnalizować kierującemu swoja obecność na drodze, zwłaszcza w sytuacji, kiedy trzeba bezpiecznie przejechać tam, gdzie szczególnie uciążliwi bywają piesi. Dotychczasowe dzwonki charakterystyczne dla jednośladów niejednokrotnie zanikają w jazgocie ulicznym. Jak zatem w takich warunkach zasygnalizować innym uczestnikom ruchu drogowego swoją obecność? Kupić Moto Horn!

To maleńkie urządzenie wyróżnia się na rynku rowerowych brzęczków swoim niepowtarzalnym dźwiękiem. Imituje bowiem sygnał, jaki wydobywa z siebie jadący motocykl. Produkt został pomyślany z myślą o rowerzystach poruszających się zatłoczonymi miejskimi uliczkami. Ma na celu spowodować reakcję zwiększonej uwagi wśród przechodniów i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Cena urządzenia to 32 zł.

LIGHTLINE (ruchoma ścieżka rowerowa)

Powszechnie wiadomo, że rowerzysta w konfrontacji z samochodem ma niewielkie szanse przeżycia. Powodem tego jest zbyt słabe oświetlenie jednośladów oraz maskowanie się kierowców rowerów ciemnymi ubraniami, pozbawionymi odblasków. Zagrożenie wypadku rośnie przede wszystkim w nocy lub podczas deszczowej, jesiennej pogody, kiedy widoczność jest kiepska. Zdaje się, że problem ten ma szansę na rozwiązanie.

LightLine to osobista ścieżka rowerowa, która została zaprojektowana przez panów Evana Ganta i Alexa Tee z Massachusetts. Ów produkt został stworzony na bazie laseru, który montuje się z tyłu roweru. Jego zadaniem jest projekcja laserowej ścieżki rowerowej, za jednośladem, co sprawia, że dla kierującego samochodem rowerzysta widoczny jest już ze znacznej odległości, a tym samym zwiększony ma on czas ewentualnej reakcji.

TIMEX EXPEDITION WS4 (zegarek i nawigator w jednym)

Wybierając się podróż rowerem celem staje się jak najszybsze dotarcie do celu, bez zbędnych postojów i niespodzianek. Rozpościeranie mapy co kilka kilometrów też nie stanowi rozwiązania, zwłaszcza podczas ulewnego deszczu. Jednak, aby móc skorzystać ze wskazówek na niej zamieszczonych, trzeba umieć je odczytać, co – powszechnie wiadomo – nie dla wszystkich jest proste. Firma Timex wyszła naprzeciw takim sytuacjom.

Timex Expedition WS4 to najnowszy model zegarka nawigacyjnego stworzony dla każdego, komu w duszy gra przygoda. Wyposażony został w takie narzędzia jak: termometr, barometr, wysokościomierz, cyfrowy kompas. To, że w jednym urządzeniu zostały skompilowane podstawowe dane dla wypraw stanowi niebywały plus MS4 oraz argument „ZA” dla tych, którzy jeszcze wahają się nad zakupem tego gadżetu. To pewne – z nim nie można się zgubić. Urządzenie zostało przetestowane przez ambasadora marki Timex – alpinistę Conrada Anker’a i dowiodło, że jest odporne na warunki klimatyczne, które dodatkowo samo potrafi wskazać. To dobra wiadomość dla każdego rowerzysty. Posiadając ten gadżet, nie trzeba już się martwić o to, czy zaskoczy pogoda podczas przedłużonego rowerowego rajdu. Wbudowany w zegarek wysokościomierz aktywny jest w przedziale od -399 do 8997 m. Świetnie wychwytuje także spadki i wzniesienia terenu i potrafi przed nimi ostrzec alarmem.

Urządzenie przy wielości funkcji jest lekkie. Całość została skonstruowana z nierdzewnej stali. Dodatkowo nie trzeba się martwić o to, żeby schować gadżet do torby albo kieszeni, kiedy zacznie padać. Gadżet jest odporny na wilgoć, więc radzi sobie w takich trudnych warunkach atmosferycznych. Mało tego zegarek jest wodoodporny do 50 m!

Warto dodać, że przemawia za nim niewielka jak na to, co oferują producenci, cena. WS4 można nabyć w sklepach firmowych już za 749,00 zł. Charakteryzuje go nowoczesny design i niewątpliwie technologia.

RUSH (kamera)

Każdy amator aktywnego wypoczynku z pewnością nie raz marzył o tym, by sfilmować swoje ekstremalne rowerowe poczynania. To jest możliwe!

Kamera Rush została zaprojektowana przez Martina Ruegga właśnie w celu rejestrowania ruchu i ekstremalnych sportowych wyczynów widzianych z unikatowej perspektywy – zawodnika. Specjalna kilkuczęściowa konstrukcja umożliwia sterowanie nią bez konieczności zatrzymywania się. Kamera, którą umieszcza się na kasku, połączona jest bezprzewodowo z włącznikiem i wyświetlaczem. Ten pierwszy znajduje się na kciuku. Ma kształt pierścienia, co umożliwia łatwe uruchomienie i wyłączenie nagrywania. Element drugi zawodnik zakłada na nadgarstek i stąd może bezpośrednio podglądać to, co aktualnie rejestruje kamera. Sama kamera, którą przytwierdza się do kasku na specjalnych bloczkach ma dodatkowo opcję, która pozwala ustawiać ją pod dowolnym kątem, co daje możliwość nagrywania filmu z wielu perspektyw.

Warto dodać, że Rush może rejestrować obrazy i zdjęcia dzięki wbudowanej pamięci 30GB. Do komputera można podłączyć ją poprzez wejście USB. W terenie natomiast działa dzięki akumulatorom litowo-polimerowym.  

PULSOMETR POLAR CS600X POWER

Osobisty trener to zjawisko coraz bardziej powszechne w dzisiejszym świecie. Jednak osobisty trener, intensyfikujący wydajność trenującego dostępny na każde zawołanie to nowość.

Pulsometr Polar CS600X Power to maleńkie urządzenie, które dostarcza trenującemu wielu istotnych informacji dla poprawienia efektywności treningu oraz dotyczących trasy. Pulsometr podczas wysiłku fizycznego osoby, która go nosi, bada działanie serca i analizuje wykres, co pomaga osiągać lepsze sportowe wyniki. Urządzenie zaopatrzone jest w szereg funkcji:

  • podstawowych (m.in. nadajnik na klatkę piersiową WearLink,wodoszczelność, wybór języka, powiększenie i podświetlenie wyświetlacza)

  • kolarskich (m.in. prędkość maksymalna, średnia i aktualna, dystans dzienny i całkowity dla trzech rowerów, wydatek energetyczny, wskaźnik efektywności jazdy)

  • treningowych (m.in. wyznaczanie trasy za pomocą sensora GPS, G3 i PC, podsumowania ogólne i tygodniowe, planowanie treningów z programem Polar ProTrainer5, OwnOptimizer)

  • zapisu (m.in. pomiar tętna z dokładnością EKG, graficzny wskaźnik miejsca w strefie, średnie tętno, polar Fitness test z Ownlndex’em)

Model dostępny jest za niebagatelną sumę – 2380 zł. Z pewnością jednak znajdzie nabywców, którzy docenią szereg zalet urządzenia na własnej skórze.

Wynalazki rowerowe, które ciągle wkraczają z impetem na rynek niewątpliwie przyczyniają się do poprawy jakości treningów, jak i bezpieczeństwa. Niewątpliwie poza właściwościami praktycznymi uprzyjemniają podróż, a w życiu przecież o to chodzi.

natalia jurga

Dare2b z nową kolekcją odzieży narciarskiej
Dare2b tworzy modną i funkcjonalną odzież dla dzieci i dorosłych oraz akcesoria, które spełnią oczekiwania...
Nałóż na siebie i już nie ściągaj! - nowe kurtki Nano-Air marki Patagonia
Put it on, leave it on! - to hasło reklamowe nowej kolekcji kurtek Nano-AirTM amerykańskiego producenta....
40 lat minęło... z Marmotem
Od 1974 roku wspinacze, narciarze, alpiniści i poszukiwacze przygód na całym świecie polegają na produktach...
Odzież SmartWool, czyli dlaczego wełna latem
Od kilku już lat odzież z wełny merino zyskuje coraz większe grono zagorzałych fanów. Włókna do jej produkcji...
II edycja Biegu Łosia
W sobotę 10 maja, po porannym deszczu, w Puszczy Kampinoskiej rozegrała się II edycja Biegu Łosia. Organizatorem...
Zwycięzca PolartecR Challenge 2014 już w podróży
PolartecR Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogli zgłaszać się wszyscy...