Gdzie spędzić sylwestra?

Najbardziej huczna noc w roku zbliża się wielkimi krokami. Cały świat hucznie przygotowuje się do pożegnania 2009 i powitania 2010 roku. Właściciele hoteli, pensjonatów i ośrodków już od dawna wprowadzają w życie zaplanowane na ten przełom scenariusze starając się zorganizować imprezę, której wspomnienia będą towarzyszyć jej uczestnikom do kolejnego Sylwestra lub jeszcze dłużej.

Minione lata pokazały, że w tę wyjątkową noc każdy znajdzie odpowiednią formę rozrywki dla siebie. Amatorzy zimowego szaleństwa świętować mogli na stokach górskich, wielbiciele luksusu mogli spędzić tę noc w ośrodkach ze SPA, tradycyjnie młodzież do wyboru miała imprezy organizowane w klubach i dyskotekach, podczas gdy dla rodziców przygotowano sylwestrowe bale w restauracjach. Także duchowni w minionych latach wystosowali ofertę dla osób, które nie wyobrażają sobie wejścia w Nowy Rok bez modlitwy i Boga, przygotowując dla nich w sanktuarium maryjnym w Licheniu pod Koninem bal sylwestrowy bez alkoholu.

W tym roku organizatorzy imprez także nie zawiedli, przygotowując mrowie ofert, z których korzystać mogą nie tylko miejscowi, ale także turyści. Z czego można wybierać?

Sylwester na Słowacji

To idealna okazja dla tych, którzy chcą nie tylko modnie spędzić sylwestrową noc, ale także poczuć smak imprezy zagranicznej przy niewielkich kosztach. Te uzależnione są od liczby dni, które zamierza się tam spędzić, od luksusu obiektu, od regionu, liczby osób, dodatkowych atrakcji oraz od aktualnych promocji. Ceny wahają się więc od 599 zł do 1200 zł/ osobę. Grupa 10 osobowa może wynająć całe piętra bądź pensjonaty nawet za 6500 zł. Dodatkową atrakcją Słowacji są parki z wodami termalnymi, jednak bilety wstępu nie zawsze bywają wliczone w cenę pobytu.

Sylwester w SPA

Interesującą ofertę przygotował Hotel Kadyny Country Club, który obok balu sylwestrowego oferuje także pakiet zabiegów SPA ze specjalną 15% zniżką w tym okresie. Tegoroczna zabawa odbywać będzie się w klimacie lat 70 – zarówno w kwestii muzyki, jak i przebrań. Organizatorzy, poza przygotowaniem jedzenia na ten wieczór w cenie Sylwestra oraz alkoholu, oferują szereg atrakcji dla swoich gości w tym pokaz fajerwerków oraz konkursy z nagrodami. Cena za bal od pary to 900 zł. Ci, którzy chcieliby przenocować w obiekcie, muszą zapłacić nieco więcej. Kwota uzależniona jest od ilości noclegów.

Sylwester studencki

Sylwester studencki organizowany jest przede wszystkim z myślą dla studentów. Ofert dla tej grupy ludzi jest bardzo wiele w każdym mieście w Polsce, z tego względu, że nie wymaga ona specjalnej oprawy. Do szampańskiej zabawy wystarczy muzyka, parkiet, przekąski, alkohol i towarzystwo. Cena uzależniona jest oczywiście od renomy klubu, od tego co on oferuje, od obecności dj’a oraz miasta. Organizatorzy imprez masowych, dostrzegając potencjał młodych ludzi do zabawy oraz widząc, że na rozrywkę gotowi są przeznaczyć coraz większe kwoty, a także biorąc pod uwagę ich studencką kieszeń, przygotowują coraz ciekawsze oferty. Interesująco prezentuje się impreza w Łebie. Organizatorzy Łeba Party Camp ’09 zapraszają do wspólnej sylwestrowej zabawy wszystkich studentów i absolwentów, dla których przygotowali gratkę w postaci występów gwiazd sceny klubowej m.in. DJ MIQRO, DJ NEEVALD, MC JAKOB A. Oprócz tego przewidzianych jest wiele innych atrakcji oraz konkursów. Co ważniejsze, będzie to jedna z największych organizowanych profesjonalnie imprez studenckich – na 650 osób, która obfitować może w wiele interesujących znajomości. Organizatorzy oferują w cenie niecałych 300 zł nocleg i karnet standardowy na dwie imprezy, w tym sylwestrową.

Sylwester w górach

Dla amatorów białego szaleństwa górale także przygotowali zadowalającą ofertę. W Zakopanem – polskiej stolicy zimowych sportów można nie tylko pojeździć na nartach, ale także pospacerować korzystając z górskiego powietrza oraz zespolić się z naturą. Liczba atrakcji, na które można sobie pozwolić, uzależniona jest od czasu pobytu. Można wybierać spośród pobytów ściśle sylwestrowych lub przedłużyć nieco pobyt tak, by móc aktywnie wypocząć na stokach górskich. Sylwester spędzić można kameralnie m.in.: w Willi Rysy, w Szałasie Góralskim lub z rozmachem w ośrodku wypoczynkowym Imperial, gdzie istnieje możliwość wzięcia udziału w sylwestrowym balu. Za tygodniowy pobyt, w którym impreza sylwestrowa z kapelą góralską znajduje się w cenie, z wyżywieniem i napojami, jedna osoba musi zapłacić 1097 zł.

Sylwester na Mazurach

Żądnych wielu sylwestrowych atrakcji powinna zainteresować oferta pobytu sylwestrowego wraz z balem w klimacie magii i tańca, w hotelu Robert’s Port na Mazurach. Czterodniowy pobyt dla jednej osoby to wydatek rzędu 1000 zł. Wśród proponowanych atrakcji są m.in. drink powitalny, pokaz iluzjonisty, zespół grający na żywo, wykwintne menu, pokaz sztucznych ogni oraz wielka loteria, w której wygrać można nawet weekend w luksusowym hotelu. Oprócz tego do dyspozycji gości jest szereg hotelowych atrakcji wśród których dyskoteki z karaoke, dostęp do Klubu Fitness, bilard oraz salonik gier zręcznościowych. Ciekawie na tym tle prezentują się także okoliczne atrakcje typu: Park Dzikich Zwierząt, Muzeum w mazurskiej chałupie podcieniowej z XIX w oraz Indiańska Wioska.

Wybór miejsca imprezy sylwestrowej, nad którym spędza się najwięcej czasu, nie jest najistotniejszy. Najbardziej liczy się wspaniała zabawa w doborowym towarzystwie oraz to, by w Nowy Rok 2010 wejść z nadzieją, że będzie on jeszcze lepszy od tego, który się żegna.

Szampańskiej zabawy!

natalia jurga

Źródło:

Szczegółowe informacje na temat ofert, które zostały zamieszczone w artykule, można znaleźć na stronach: www.sylwester-slowacja.pl, www.kadyny.com.pl, www.partycamp.pl, www.imperial-zakopane.pl/index.php, www.hotel-port.pl.

Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Skutery śnieżne Zakopane - odkryj zimowe piękno Tatr na wypożyczonym skuterze śnieżnym
Masz ochotę na niezapomniane wrażenia podczas zimowego pobytu w Zakopanem? Skutery śnieżne Zakopane to...
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Buty na trudne trasy górskie
Wybór właściwego obuwie w dużej mierze decyduje o powodzeniu wyprawy. Nie chodzi tu tylko o to, czy wrócimy...
Okulary górskie - jak wybrać?
Jeżeli się wybieramy w góry, to musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Bardzo ważne jest nie tylko...