Miesiąc czerwiec bardzo udany dla branży turystycznej w Sopocie

Dzięki rozgrywanym meczą w Gdańsku podczas UEFA EURO 2012 w Sopocie nocowały reprezentacje Irlandii, Chorwacji, Włoch i Grecji. Piłkarze Irlandii rezydował najdłużej, gdyż Sopot był oficjalnym centrum pobytowym tego zespołu. Warto podkreślić, ze Sopot to jedyne miasto o statusie uzdrowiska, w którym nocowali zawodnicy podczas turnieju.

Dużą niespodzianką dla turystów była możliwość spotkania na sopockim molo światowej sławy gwiazdy muzyki pop Shakiry, która kosztowała uroków nadmorskiego kurortu.

Największe korzyści odnieśli jednak restauratorzy i gastronomicy, którzy cieszyli się ponad 200% wzrostem swoich obrotów. Według Błażeja Kucharskiego – Przewodniczącego Rady Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sopocie ten rok dla uzdrowiska będzie bardzo udany. Mimo brzydkiej pogody obłożenie w naszych hotelach jest na poziomie 70%. Dzięki rozbudowie trójmiejskiego lotniska i nowym tanim połączeniom z głównymi miastami w Polsce spodziewamy się dynamicznego rozwoju turystyki weekendowej.

Jednak najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tego lata, jest otwarcie po remoncie Opery Leśnej. Do zmodernizowanego obiektu powróci w ostatni weekend sierpnia, cieszący się dużą popularnością Międzynarodowy Sopot Festiwal. Wydarzenie to dla wielu ludzi jest największym symbolem miasta, podkreśla Kucharski.

W ostatnich latach Sopot przeżywa dynamiczny rozwój inwestycyjny i gospodarczy. Kurort wyrasta na lidera ważnych międzynarodowych spotkań i konferencji. Już w tym roku do Sopotu przyjadą ważne osobistości świata nauki, biznesu i polityki na II Europejskie Forum Nowych Idei. Jesieniom około 500 liderów sektora BPO/SSC  przyjedzie do Sopotu będzie na International Outsourcing Forum 2012 i III Konferencję ABSL. To najważniejsze wydarzenia tego sektora, które odbywają się w tym roku Polsce.

Miasto aktywnie promuje się w Polsce i za granicami kraju na największych wydarzeniach branżowych MICE, gdzie efekty już są widoczne.

W 2014 roku w Sopocie odbędą się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce i i Mistrzostwa Świata w żeglarskiej klasie Finn  w kategorii Masters.

Nowoczesna marina jachtowa, hipodrom, korty tenisowe, największa hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena czynią z Sopotu miejsce całoroczne a nowoczesna oferta SPA pozwala na pełna regenerację sił.

Błażej Kucharski

Przewodniczący Rady Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sopocie

turystyka@sopot.pl

+48 661 660 131

Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Kamerki Gdańsk ? zobacz miasto nie ruszając się z domu.
Zapewne nie raz marzy nam się żeby gdzieś pojechać, a niejednokrotnie chcieli byśmy już gdzieś tam być....
Gdańsk? niezwykłe miasto i jego atrakcje
Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Gdańsk...
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel w Gdańsku zaprasza do samego centrum miasta, nad Motławę. To miejsce dla osób, które cenią komfort,...
Sopot to nie tylko molo - odkryj Trójmiasto na nowo!
Nad polskim morzem nie brakuje ciekawych miejsc, które nadają się na wymarzony urlop. Każde wakacje to...
Gdańsk...warto odwiedzić
Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem Polski. Sprawdź dlaczego warto je odwiedzić