Kołobrzeg – królestwo turystów i kuracjuszy

Zgodnie ze statystykami Kołobrzeg jest każdego roku coraz chętniej odwiedzany przez turystów i kuracjuszy. W ciągu ostatnich lat do Kołobrzegu przybyło wielu turystów i pod tym względem miasto ustępowało jedynie Warszawie i Krakowowi. Od lat niezmiennie miasto odwiedzają kuracjusze, aby podreperować własne zdrowie licznymi kuracjami.

Oferując leczenie w sanatorium, Kołobrzeg zaprasza kuracjuszy i ich rodziny do wielu hoteli, sanatoriów i obiektów SPA. Do miasta przyjeżdżają turyści także po to, aby skorzystać ze zdrowotnego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na choroby układu oddechowego, jak i wielbiciele kąpieli borowinowych. Do miasta na kuracje w sanatoriach kierowani są zarówno pacjenci z dolegliwościami układu nerwowego, jak i osoby z dolegliwościami układu oddechowego, chorobami reumatoidalnymi, ale również osoby z nadciśnieniem, cukrzycą czy po prostu otyłe. Do wyboru każda z osób ma aż 24 ośrodki, zajmujące się leczeniem wybranych schorzeń, co przy uzupełnieniu o ośrodki prywatne sprawia, że miasto jest znanym ośrodkiem uzdrowiskowym.

Atuty Kołobrzegu w zakresie lecznictwa doceniają również turyści spoza Polski – w ciągu ostatnich lat ich liczba to ponad 40% wszystkich kuracjuszy, przebywających rokrocznie w Kołobrzegu. Spośród licznych zabiegów warto szczególną uwagę zwrócić na kąpiele i inhalacje solankowe. Inhalacje są szczególnie wskazane dla osób z astmą i innymi schorzeniami dróg oddechowych, z kolei kąpiel solankowa jest zalecana zarówno w przypadku chorób reumatycznych, jak i jako sposób na ogólne zmęczenie organizmu oraz doskonały środek na bezsenność. Kąpiele borowinowe wykorzystywane są do leczenia schorzeń kręgosłupa, ale również poleca się je w leczeniu chorób kobiecych i chorób ruchu.

Oczywiście każdy z zabiegów, który wykorzystuje miejscowe bogactwo borowiny i solanek, można uzupełnić o dodatkowe zabiegi. I tak dużą popularnością, zwłaszcza w leczeniu reumatyzmu i zwyrodnień, cieszy się krioterapia, z kolei masaże dobiera się bezpośrednio do schorzenia. Masaż manualny będzie idealnym sposobem na dolegliwości bólowe, z kolei masaż wirowy wspomaga leczenie cukrzycy, otyłości i zaburzeń krążenia. Kuracjusze mogą masażami leczyć również nerwice.

Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....