Już jutro na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się 19. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2008!

TOUR SALON 2008 – podróż dookoła świata!

Podróż za Koło Polarne, wyprawy wędkarskie do Wenezueli, weekend z przygodą w koszarach na Srebrnej Górze, rejs Świąteczno – Noworoczny na Karaiby – te i wiele innych nowości zaprezentowanych zostanie podczas dziewiętnastej już edycji największych w Polsce targów turystycznych – Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbędą się w dniach 16 – 18 października 2008r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

TOUR SALON to z jednej strony targi biznesowe, podczas których w jednym miejscu i czasie spotyka się cała branża turystyczna. Z drugiej zaś to miejsce prezentacji najnowszych ofert, atrakcji i produktów turystycznych, wśród których każdy zwiedzający z pewnością znajdzie coś dla siebie – mówi Magdalena Halicka – Gołębiowska, Dyrektor Targów. W tegorocznej edycji TOUR SALON udział weźmie ponad 700 wystawców z 40 krajów nawet tak egzotycznych, jak Peru, Kolumbia, Indie, Malediwy, Mongolia, RPA, Tanzania czy Wenezuela. Niezwykle zapowiada się wystąpienie Norwegii – tegorocznego Kraju Partnerskiego TOUR SALON. Polska będzie z kolei tradycyjnie silnie reprezentowana przez wszystkie polskie regiony, których przedstawiciele na dużych barwnych stoiskach zapraszać będą do skosztowania tradycyjnych przysmaków i oglądania występów regionalnych zespołów. Szeroką akcję informacyjno – promocyjną i wiele atrakcji przygotowuje w tym roku Województwo Łódzkie – tegoroczny Region Partnerski targów. Wśród wystawców obecne będą m.in. biura podróży i touroperatorzy, hotele i obiekty noclegowe, firmy świadczące usługi dla turystyki, wydawnictwa oraz przewoźnicy. Na terenie otwartym zaprezentowane zostaną najnowsze wagony PKP, PKP Intercity oraz Pociąg Retro, eksponowany przez znaną na całym świecie zabytkową Parowozownię Wolsztyn. Podczas targów przedstawionych zostanie 40 zgłoszonych przez wystawców Nowości, które odnaleźć będzie można dzięki specjalnym oznaczeniom na stoiskach.

Na specjalnych ekspozycjach

WySPA Zdrowia, Extreme – Turystyka Aktywna oraz Turystyka Biznesowa to trzy przestrzenie specjalne towarzyszące targom TOUR SALON. Na pierwszej z nich zaprezentują się uzdrowiska, sanatoria, hotele i ośrodki z ofertą SPA oraz wellness, uatrakcyjniając swoją obecność na targach pokazami na scenie, występami i konkursami. Na drugiej na specjalnych przestrzeniach pokazowych pojawią się firmy mające w swej ofercie aktywne spędzanie wolnego czasu oraz wyjazdy z odrobiną adrenaliny. Trzecia przeznaczona została dla branży MICE. Jej uzupełnieniem będzie odbywające się już po raz trzeci Seminarium Turystyki Biznesowej, które w tym roku poświęcone zostanie tematyce ECO MICE.

Zupełną nowością tegorocznych targów będzie z kolei Port Lotniczy TOUR SALON, który powstał z myślą o nowych perspektywach związanych z dynamicznym rozwojem lotnictwa i rynku przewozów lotniczych w Polsce i na całym świecie. W tym roku wśród lotnisk w sposób szczególny prezentuje się Poznań Ławica, które przedstawi swoją ciekawą ofertę przewozową związaną z rosnącą liczbą pasażerów i nowymi połączeniami lotniczymi. Wśród wiodących przewoźników lotniska Ławica znajdują się tanie linie lotnicze Wizz Air, które w Poznaniu posiadają swoją bazę operacyjną i gościnnie prezentują się na stoisku Ławicy. Jako Partner targów TOUR SALON linie Wizz Air ufundowały 10 voucherów na przeloty na swoich trasach, które będą do wygrania w tegorocznym konkursie dla zwiedzających. 6 biletów funduje także przewoźnik Jet Air.

Wydarzenia i atrakcje

Nie ma prawdziwych targów bez wydarzeń towarzyszących. Nieodłącznymi już elementami TOUR SALONU są największy w Polsce workshop turystyki przyjazdowej BUY POLAND oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych TOUR FILM. Po raz drugi na targach odbędą się Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Nie zabraknie konferencji, prezentacji, pokazów i konkursów organizowanych zarówno przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, jak i przez wystawców targów. W wolnych chwilach będzie można zjeść smaczny obiad w jednej z dwóch Karczm Regionalnych – łódzkiej lub wielkopolskiej, wysłać pocztówkę z targów, pograć w speedmintona i wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. O wszystkim, co dzieje się na targach, goście TOUR SALON będą mogli na bieżąco się dowiedzieć ze specjalnych wydań „Wiadomości Turystycznych Codziennie na TOUR SALON 2008” . Specjalną ofertę, wysokie zniżki na bilety kolejowe, przygotował dla uczestników targów Oficjalny Przewoźnik Międzynarodowych Targów Poznańskich – PKP Przewozy Regionalne.

Dwa pierwsze dni targów przeznaczone będą dla profesjonalistów z branży turystycznej, trzeci dzień otwarty zostanie dla szerokiej publiczności.

Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją targów objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Izba Turystyki.

Równolegle do targów TOUR SALON odbędą się Targi Wyposażenia Hoteli INVEST-HOTEL.

PROGRAM:

– uroczyste otwarcie targów TOUR SALON z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ambasadora Norwegii (16.10.2008, 11.00, scena w pawilonie 5)
– otwarcie konferencji „ECO MICE – ekologiczne rozwiązania w przemyśle spotkań” (16.10.2008, 12.00, Hol Wschodni, Sala Zielona
– otwarcie Norweskich Warsztatów Turystycznych z udziałem Elżbiety Dzikowskiej (16.10.2008, 14.30, Sala Duża WTC)
– otwarcie BUY POLAND – największego w Polsce workshopu turystyki przyjazdowej (17.10.2008, 10.00, Iglica)
– prezentację o Norwegii prowadzoną przez Elżbietę Dzikowską i Mistrza Kuchni Roberta Sowę (17.10.2008, 12.00, pawilon 5, stoisko 150)
– Mecz Mistrzów Otwartego Turnieju Speedmintona – Daniel Gossen (1 rakieta świata vs. Rene Lewicki (3 w rankingu światowym) ( 17.10, 12.15, pawilon 5, stoisko 1A) + konferencję prasową z zawodnikami (13.30)
– rozstrzygnięcie konkursów Acanthus Aureus na targach TOUR SALON oraz INVEST-HOTEL oraz konkursu o Złoty Medal MTP na targach INVEST-HOTEL (17.10.2008, 13.00, scena w pawilonie 3A)
– Galę Finałową XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych TOUR FILM 2008 (17.10.2008, 16.00 – 17.00, scena w pawilonie 5)
– II Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów (18.10.2008 od 10.00, Plac Marka),

a także konferencje wystawców TOUR SALON 2008:
– Lotnisk Berlińskich (16.10, 10.00, Sala Srebrna, pawilon 3A)
– Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (16.10, 12.00 i 13.00, Sala Srebrna, Pawilon 3A)
– Województwa Łódzkiego – Regionu Partnerskiego TOUR SALON 2008 (16.10, 12.30, Sala Duża WTC)
– Polskiej Izby Turystyki (17.10, 14.00, Sala Rubinowa, Pawilon 3A)
-International Gay and Lesbian Travel Assocciation nt. turystyki gejowskiej (17.10, 13.00, Pawilon 14 B, sala A,B)

     

Źródło: Międzynarodowe tragi Poznańskie

Internetowe inspiracje na długi weekend i wakacje
Długi weekend majowy tuż tuż, pogoda powinna być sprzyjająca, dlatego już teraz większość z nas poszukuje...
Targi LATO już w najbliższy weekend
Już jutro rozpoczną się XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2013. Wyczekiwany Wielki Kiermasz Turystyczny...
Krzyż Wielkopolski
Nieskażone lasy, czyste wody i bogactwo flory i fauny, to wszystko znajdziemy w uroczej gminie Krzyż...
"Poznań za pół ceny" z konkursem
Akcja "Poznań za pół ceny" zbliża się wielkimi krokami. Już 5-6 czerwca w Poznaniu hotele, restauracje...
Kwatery, noclegi Poznań
Poznań to jedno z najstarszych miast Polski, które dodatkowo uznawane jest za stolicę województwa wielkopolskiego....
Najciekawsze wydarzenia turystyczne w Polsce w 2010 roku
Każdy rok niesie ze sobą nowe wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, biznesowe i in. Organizacja niektórych...