Najciekawsze wydarzenia turystyczne w Polsce w 2010 roku

Każdy rok niesie ze sobą nowe wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, biznesowe i in. Organizacja niektórych z nich odbywa się na tak szeroką skalę, że czasem wydarzenia spotykają się z zainteresowaniem nie tylko całego kraju, Europy, ale niekiedy nawet świata. Jakie wydarzenia muzyczne, sportowe i targowe planowane są na 2010 rok?

W tym roku przewidzianych jest między innymi wiele cyklicznych wydarzeń, ale nie tylko. W kalendarzu znajduje się także mrowie różnorodnych jednostkowych imprez, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia ruchu turystycznego w kierunku Polski.

IMPREZY MUZYCZNE

Bez wątpienia rok 2010 zostanie zapamiętany przez fanów różnorodnej muzyki. Wiele gwiazd światowego formatu dało już w Polsce długo oczekiwane koncerty. Wśród najciekawszych muzycznych wydarzeń, które miały miejsce w Polsce jeszcze w styczniu i na początku lutego, znalazły się: koncert fenomenalnego zespołu The Australian Pink Floyd Show, który perfekcyjnie rekonstruuje występy Pink Floyd oraz oczekiwany od dawna koncert grupy Depeche Mode. Jednak to nie koniec muzycznych emocji. Przed miłośnikami muzyki mrowie świąt: koncerty i festiwale.

 • Koncert Alana Parsons’a

16 marca w Warszawie na jedynym koncercie w Polsce zagra Alan Parsons Live Project!

Autor jest żywą legendą światowej muzyki rozrywkowej. Znany jest między innymi z takich hitów jak Eye In the Sky, Don’t Answer Me i Games People Play. Charakteryzuje go własny niepowtarzalny muzyczny styl, którym wyprzedzał epokę rocka i ukazywał inne, nieznane dotąd możliwości twórczości.

Bilety w cenie od 95zł do 300zł.

 • Koncert Emmanuelle Seigner

Aktorka, modelka i piosenkarka, dla wielu przede wszystkim żona znakomitego polskiego reżysera Romana Polańskiego przyjedzie do Polski promować solową płytę „Dingue”.

Wystąpi w Klubie Palladium w Warszawie 29 kwietnia. Dostępne są dwa rodzaje biletów: stojące – 99zł (od 1 kwietnia 119zł) oraz siedzące – 169zł.

 • Smooth Festival 2010

To już druga edycja festiwalu, która odbędzie się 22 maja w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej. Imprezę z pewnością docenią wszyscy ci, którzy potrafią docenić muzykę skoordynowaną z wizualizacjami. W ten sposób właśnie zapowiada się Smooth Festival. Wystąpią znakomitości polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Podczas koncertów widzowie będą mogli podziwiać animacje kulturalne wyświetlane dzięki współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej.

Ceny na to niezwykłe wydarzenie zaczynają się już od 50zł – normalny, poprzez 150zł – Golden Circle oraz 300zł – VIP.

 • Koncert AC/DC

To wydarzenie oczekiwane przez fanów muzyki rokowej już od dawna. 27 maja na lotnisku Bemowo w Warszawie. Poprzedni występ kapeli miał miejsce w 1991 roku w Katowicach. Biorąc pod uwagę fakt, że artyści kazali na siebie czekać prawie 20 lat, tego wydarzenia nie powinien opuścić każdy, kto uważa siebie za fana klasycznego rocka.

Muzycy zapowiadają, że zagrają największe swoje przeboje.

Bilety w cenie 170zł – miejsca stojące, 310zł – miejsca stojące pod sceną oraz siedzące.

 • Koncert Eltona Johna

Elton John jest kontrowersyjnym artystą, supergwiazdą, której sława nie słabnie od lat 70-tych i – co ważniejsze – nie trzeba go nikomu zachwalać. Koncert, jaki gwiazdor muzyki pop zagra 30 maja w Warszawie na stadionie Polonii, będzie częścią trasy „Rocket Man Greatest Hits Tour”.

Artysta zagra m.in. takie przeboje jak „I’m Still Standing”, czy „Blue Eyes”.

Bilety są już w sprzedaży. Do 31 marca można je zakupić w cenie: VIP – 680zł, I – 450zł, II – 310zł, III – 200zł, IV – 100zł. Od pierwszego kwietnia kwota wzrośnie.

Zapowiada się niebywała gratka dla wielbicieli nut płynących z pianina, którego Sir Elton John jest prawdziwym wirtuozem.

 • Metallica – Sonisphere Festival

Sonisphere Festival to ogromne wydarzenie muzyczne znane dotąd poza granicami Polski. W tym roku impreza odbędzie się także w Polsce w Warszawie na Lotnisku Bemowo 16 czerwca. Organizatorzy informują: „Polska dołączyła do grona wybranych krajów, do których zawita Sonisphere Festival. Festival zachwycił fanów w wakacje (…) m.in.: w Holandii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Zespoły, które w ramach Festivalu zagrają w Polsce, należą do ścisłej czołówki trash metalu. Ich koncerty cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie”.

W Polsce wystąpią Metallica, Slayer, Antrax, Megadeth, Mastodon i Behemot. Format gwiazd gwarantuje, że zapowiada się pełne emocji wydarzenie, które ugruntuje jego pozycję jako czołowego festiwalu muzyki rockowej na świecie.

Bilety w cenie: 198zł – płyta stojące, 400 – miejsce siedzące, 400zł – Golden Circle (stojące).

 • Heineken Open’er Festival

W dniach 1-4 lipca w Gdyni na lotnisku Gdynia-Kosakowo odbędzie się już dziewiąta edycja festiwalu. Impreza została uznana przez tygodnik The Sunday Times za najlepszy festiwal poza Wielką Brytanią spośród 20 największych wydarzeń muzycznych. Ponadto prestiżowy dziennik The Times uznał Open’era za jeden z najlepszych 20 festiwali w Europie. Z kolei specjalny przewodnik po europejskich festiwalach zakwalifikował go do grupy 12 najciekawszych wydarzeń muzycznych minionego roku.

Po takiej rekomendacji po prostu nie wypada nie być w tym roku w Gdyni. Tym bardziej, że wśród wykonawców usłyszeć będzie można m.in.: Pearl Jam oraz Kasabian.

 • Sunrise Festival 2010

To ogólnoświatowy festiwal muzyki klubowej. Odbywa się rokrocznie w Kołobrzegu. Tegoroczna edycja przewidziana jest na 23-25 lipca.

Każdego roku na scenach Sunrise’u koncertują gwiazdy światowego formatu. W tym także ich nie zabraknie. Line-up otwierają: Dada Life (najbardziej niedoceniana ekipa didżejka – zdaniem osób zaznajomionych z tematem), Joop (producent i DJ), Leidback Luke (najbardziej pożądany artysta przez polskich klubowiczów), Pete Tong, Joris Voorn (po raz pierwszy na tym festiwalu), Gareth Emery (najciekawszy dj tranowy na świecie) oraz Ummet Ozcan (inżynier dźwięku, DJ oraz producent).

Bilety w sprzedaży pojawić się mają, zgodnie z tradycją, 1 marca na stronie organizatora: http://mdt-agency.pl/events/sunrise_festival.

 • Coke Live Festival

W dniach 20-22 sierpnia 2010 w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się Coke Live Festival. Wydarzenie muzyczne gromadzi rokrocznie nie tylko gwiazdy światowego formatu obok polskich, ale przede wszystkim grono fanów z całego świata. Ponadto impreza ma charakter programu promującego talenty. Obok najznakomitszych artystów na scenie Coke Live Festival wystąpią także laureaci konkursu Coke Live Fresh Noise.

Informacje o biletach oraz możliwościach ich zakupu znajdują się na stronie festiwalu: http://www.livefestival.pl/bilety.html.

WYDARZENIA SPORTOWE

W Polsce coraz częściej zaczynają być organizowane różnorodne wydarzenia sportowe na szeroką skalę. O rozmachu decydują coraz lepsze obiekty sportowe, które przystosowywane są do imprez tego typu, a przede wszystkim gorące serca polskich kibiców, których pozazdrościć może niejedna drużyna.

 • Bieg Piastów

To najważniejsza impreza narciarska organizowana w Polsce. Spotyka się z dużym zainteresowaniem uczestników na wszystkich dystansach, jak i osób kibicujących.

Tegoroczna edycja to już 34.Bieg Piastów. Impreza potrwa kilka dni. Datowana jest na 4.03 i potrwać ma aż do 7.03.

Zainteresowane udziałem w Biegu Piastów osoby mogą zapisywać się tylko do 12 lutego.

Szczegółowe informacje nt. zawodów dostępne są na stronie: http://www.bieg-piastow.pl.

 • K-1 World GP 2010 Warszawa

28 marca 2010 na hali sportowej Torwar w Warszawie odbędzie się wieka impreza związana z polskimi sportami walki. Najlepsi zawodnicy K-1 wagi ciężkiej zmierzą się w światowym Grand Prix, którego zwycięzca weźmie udział w organizowanej przez japońską organizację K-1 gali K-1 World GP Finał 16.

Zainteresowanie imprezą jest rokrocznie ogromne z tego względu, że na ringu zmierzą się ze sobą znakomici zawodnicy prezentujący odmienną technikę walki.

 • Tour de Pologne

Ta największa kolarska impreza w Polsce gromadzi rokrocznie rzesze fanów żądnych wrażeń związanych ze zmaganiami kolarskimi. Co więcej Tour de Pologne zyskuje coraz większą popularność wśród zawodników europejskich.

Tegoroczny wyścig będzie już 66. Odbędzie się między 2 a 8 sierpnia. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent RP Lech Kaczyński.

Szczegóły dotyczące tej kolarskiej imprezy dostępne są pod adresem: http://www.tourdepologne.pl/news.asp?id=401&los=0,60496.

 • Speedway GP

Finał Mistrzostw Świata na żużlu ponownie zbierze w Bydgoszczy amatorów i fanów tego sportu. Z pewnością kibice nie muszą obawiać się o emocje, gdyż jest to impreza, podczas której Polacy uzyskują bardzo dobre wyniki.

Sportowych emocji żużlowcy dostarczać będą począwszy od 24 kwietnia aż do 9.10. W tym czasie przewidzianych zostało 11 rund, także Drużynowego Pucharu Świata.

Zakupić bilety oraz zasięgnąć szczegółowych informacji o tej sportowej imprezie można na: http://speedwaygp.com.

WYDARZENIA TARGOWE

W tym roku nie zabraknie także imprez stricte biznesowych. Warto dodać, że niektóre z imprez targowych na międzynarodowym szczeblu organizowane będą w Polsce. Jakie? Godna polecenia jest strona zawierająca kalendarium wydarzeń tego rodzaju: www.targi24h.pl. W tym miejscu przegląd najciekawszych międzynarodowych targów.

 • INTROTUREX – Międzynarodowe Targi Turystyki Rekreacji i Wypoczynku

Spotkanie planowane jest między 19 a 22 lutego 2010 na Śląsku, mianowicie w Sosnowcu.

Jak informują organizatorzy jest to największa a zarazem najważniejsza impreza branży. Jest ona okazją nie tylko do rozmów z kontrahentami, ale także do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży turystycznej, tym bardziej, że tegoroczne spotkanie dodatkowo zostanie poszerzone o następujące tematy: SPA & Wellness, Sporty Ekstremalne, Autokary i Caravaning, Jachty, Żaglówki i Sporty Wodne, Golf, Agroturystykę.

 • XIV Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro

EuroGasto jest najważniejszą imprezą targową, podczas której zaprezentowane zostaną w Warszawie w Centrum Kongresowo-Targowym m.in.: wyposażenie, sprzęt, oprogramowanie, akcesoria, zastawy stołowe, porcelana, szkło, alkohole, odzież dla gastronomii oraz czasopisma branżowe.

Termin targów 24.03.2010 26.03.2010.

Szczegółowe informacje zawarte zostały na stronie: http://www.targi24h.pl/o_targach_xiv-miedzynarodowe-targi-gastronomiczne-eurogastro-_270.php.

 • Targi Motocykli, Skuterów i Quadów MSQ-EXPO 2010

Impreza datowana na 23-25 kwietnia 2010 na terenie Targów Kielce. Atrakcją będą przede wszystkim najnowsze jednoślady, które skupią w jednym miejscu i czasie wszystkich miłośników tych pojazdów z kraju i zza granicy. Ponadto zobaczyć będzie można pokazy freestyle’u, stunt’u, trial’u. Jednak na tym nie koniec. Organizatorzy przygotowali także pokaz mody motocyklowej i wiele innych.

Nacisk położony zostanie przede wszystkim na bezpieczną jazdę.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.targi24h.pl/o_targach_msq-expo-2010_287.php.

Jedno jest pewne. Rok 2010 nie poskąpi Polakom wrażeń. W ogromnym kalendarzu imprez każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wielość imprez o tak ogromnej randze i zasięgu to bardzo dobra informacja. Ogrom imprez z pewnością pozytywnie wpłynie na ruch turystyczny do Polski. To z kolei nie pozostanie bez znaczenia dla portfeli polskich przedsiębiorców.

PF

Targi EuroGastro i WorldHotel 2018 wysoko ocenione przez branżę
23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów...
Święto branży HoReCa już w marcu
W dniach 21-23 marca, w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie odbędą się 22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne...
Targi Lato i Regionalia - smak polskiego lata
22. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 i 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia...
Debiut Wysp Liparyjskich na TT Warsaw
Po raz pierwszy przedstawiciele Federacji Hotelarzy Wysp Eolskich (Federalberghi Isole Eolie) wychodzą...
Kraj winem płynący - Mołdawia na TT Warsaw
Narodowy Związek Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (National Inbound Tourism Association of Moldova) będzie...
Sardynia na TT Warsaw - oferta dla polskich kontrahentów
Sardynia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów Polaków. Na Targach TT Warsaw...