Internetowe inspiracje na długi weekend i wakacje

Długi weekend majowy tuż tuż, pogoda powinna być sprzyjająca, dlatego już teraz większość z nas poszukuje pomysłów na ciekawe zaplanowanie majówki czy zbliżających się wakacji. Turystyczna oferta Polski jest coraz bardziej bogata – co roku pojawiają się dziesiątki nowych atrakcji turystycznych. Internetowe Targi Turystyczne (www.targiturystyczneonline.pl) podobnie jak w roku ubiegłym przygotowały listę Turystycznych Odkryć 2013. Listę otwiera Gniewino, urocza miejscowość w pobliżu Trójmiasta i Półwyspu Helskiego. Cała Polska i Europa odkryły Gniewino podczas Euro 2012, kiedy to stało się oficjalną bazą reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej. Teraz jest najlepszy czas aby odkryć Gniewino „na żywo” i sprawdzić jak wiele atrakcji znajdziemy w tej niewielkiej gminie z widokiem na morze.

– Realizowanym przez nas celem jest, aby Gniewino stało się “hipermarketem turystycznym”, czyli miejscem, w którym obok siebie można znaleźć najróżniejsze oferty: dla miłośników natury – jeziora i lasy, dla osób uprawiających sport – centrum pobytowe Euro 2012, boiska, ścianki wspinaczkowe i pływalnię, dla rodzin z dziećmi – wieżę widokową z pobliskimi atrakcjami, a dla różnego rodzaju hobbystów – skansen, zabytkowe dworki, szybkie łodzie motorowe lub interaktywny punkt informacji o energetyce jądrowej – komentuje Mikołaj Orzeł – kierownik Referatu Funduszy Strukturalnych, Analiz i Promocji Urzędu Gminy Gniewino.

– Lista Turystycznych Odkryć nie jest zamknięta, cieszymy się z każdej nowości, którą możemy zaprezentować. Są wśród nich np. Ocean Park Władysławowo czy Muzeum Mydła i Historii Brudu – komentuje Wojciech Kreft – organizator Internetowych Targów Turystycznych.

Warto poznać również Turystyczne Odkrycia z roku ubiegłego wśród których Skansen w Nagawkach, Wejherowo, Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria w Pruszczu Gdańskim czy Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Jak wynika z ostatnich danych przedstawionych przez Google, Polacy należą do największych entuzjastów internetu w Europie. Nic więc dziwnego, iż ponad 90 % z nas planując wypoczynek poszukuje inspiracji właśnie w internecie.

 

Źródło: www.targiturystyczneonline.pl

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Gdzie warto wybrać się na obóz młodzieżowy?
Młodzi ludzie czekają na wakacje przez cały rok, warto więc zaplanować je w sposób, który zapewni im...
Na wycieczki wybierz hostel!
Podróżowanie otwiera na nowe doświadczenia, pozwala poznać różne kultury i ludzi. Wybór odpowiedniego...