Jedź na wakacje na Kubę!

Kilometry białych, piaszczystych plaż, mnóstwo małych, ciekawych miast, imponująca architektura, czyste, błękitne wody i najlepsze cygara na świecie można znaleźć w niezwykle uroczym kraju, jakim jest Kuba. W XXI wieku możemy poczuć się tam, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Mieszkańcy Kuby są prawdziwym skarbem tej wyspy dzięki żywej kulturze, wesołemu usposobieniu i gościnności. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto odwiedzić Kubę podczas wakacyjnej podróży.

Wyjątkowa historia Kuby
Kuba ma dość burzliwą historię. Podbój, rewolucja, dekady względnej izolacji. Wszystkie te czynniki razem, przyczyniły się do powstania kraju, który nie jest podobny do żadnego innego na świecie. Kubańczycy są dumni ze swojej rewolucyjnej historii. Po prostu nie można przejść ulicą, nie widząc znaku rewolucji kubańskiej, czy to Che Guevara, namalowany na ścianie budynku, czy też jeden z licznych pomników poświęconych tym, którzy stracili życie podczas konfliktu. Najbardziej oczywistym hołdem dla rewolucji jest nazwa jednego z głównych placów Hawany – Plaza de la Revolución. Zwiedzanie placu jest zdecydowanie warte poświęcenia czasu i powinniśmy udać się na szczyt Miejsca Pamięci José Martí, by podziwiać niesamowite widoki na Hawanę.

Kuba z planetescape.pl


Cudowne plaże
Kuba jest dość wąskim krajem, więc dopóki nie będziemy aktywnie odkrywać jej górzystego wnętrza, nigdy nie znajdziemy się zbyt daleko od oceanu. Kraj ma 3735 km linii brzegowej, z setkami różnych plaż do zobaczenia. Plaże w pobliżu obszarów turystycznych, co nie jest zaskakujące, są pełne plażowiczów – szczególnie plaże znajdujące się bezpośrednio obok kurortów wypoczynkowych. Ale nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć bardziej odosobnione miejsce, a plaże na północnej stronie wyspy są szczególnie piękne. Wiele plaż jest otoczonych przez rafy koralowe, więc wody wokół nich są spokojne.


Muzyka, która płynie prosto z serca
Muzyka to jednym z najbardziej cenionych „towarów” eksportowych Kuby. Będziemy ją słyszeć gdziekolwiek się znajdziemy i z pewnością jest to dobry powód, aby odwiedzić Kubę. Nawet, jeśli nie będziemy szukać aktywnie kubańskiej muzyki, ona znajdzie nas sama. Jest wielu znakomitych muzyków ulicznych, którzy demonstrują swoje umiejętności w większych miastach, więc nie musimy nawet wchodzić do klubu.


Najlepsze drinki na świecie
Prawie każdy bar na świecie ma w karcie kilka kubańskich koktajli, ale kiedy już skosztujemy prawdziwego drinka rodem z Kuby, możemy poczuć się oszukanymi przez te wszystkie lata. Odwiedźmy Kubę, by dowiedzieć się, jak smakuje prawdziwe mojito! Na obszarach o dużej koncentracji turystów bary będą miały dość wysokie ceny. Nie bójmy się trochę pospacerować i znaleźć bar dla „tubylców”. W takich miejscach można zamówić niesamowite napoje w równie niesamowitych cenach.


Kawa, która pieści kubki smakowe
Jeśli nie przepadamy za alkoholem, możemy skosztować innego napoju, z którego słynie Kuba. Filiżanka kubańskiej kawy zachwyci nas głębią smaku. Ogromna większość kubańskiej kawy rośnie w górach Sierra Maestra, w południowo-wschodniej części kraju i na ogół jest ciemno palona dla pełniejszego smaku. Spróbujmy Cafe Cubano – espresso z dużą ilością cukru lub Cortadito – słodkiego espresso zwieńczonego parzonym mlekiem. Te kawy są preferowane przez wielu mieszkańców. Jeśli naprawdę chcemy skosztować kubańskich ziaren, możesz oczywiście wypić czarną kawę bez dodatków.


Niesamowita architektura
Kuba ma ogromną liczbę miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ale niektóre z ciekawszych architektonicznych atrakcji tego kraju nie są wcale tak oczywiste. Kuba, a zwłaszcza Hawana, zachwyca swoim surowym charakterem. Pełno tu budynków, które wyglądają, jakby zostały zburzone, a jednak tętnią życiem. W budowlach Hawany jest dużo piękna, a jednak w większości przypadków to dosyć niekonwencjonalne piękno.


Gościnni mieszkańcy
Kuba jest bardzo ciepłym krajem, dosłownie i w przenośni. Pogoda jest wspaniała, a ludzie powitają nas prawdziwym ciepłem. Jednym z bardziej unikalnych aspektów podróżowania na Kubę jest infrastruktura noclegowa. Jest tu mnóstwo hoteli, ale bardziej oszczędny podróżnik prawdopodobnie znajdzie się w Casa Particular. To prywatne domy, które zaoferują nam noclegi ze śniadaniem. Będziemy przebywać i jeść posiłki z kubańską rodziną, która zrobi wszystko, abyśmy poczuli się, jak u siebie w domu.

Kuba z planetescape.pl

Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....
Powitaj wiosnę nad morzem
Padający ciągle śnieg, duży mróz i pochmurna pogoda - na szczęście zima coraz śmielej żegna się z Polską,...