Jak wygodnie podróżować autobusem na dłuższych dystansach?

Podróż autokarem do Hiszpanii, Grecji, Bułgarii czy do Czarnogóry może trwać nawet ponad 30 godzin. W wielu biurach podróży nie jest organizowany nocleg tranzytowy, co oznacza, że ponad dobę turyści spędzają w autokarze. Jak wygodnie podróżować w takim przypadku?

Wygodne ubranie

Przede wszystkim, szykując się na podróż autobusem na dłuższym dystansie, trzeba ubrać się wygodnie. Dres, legginsy i podkoszulek, czy spodenki i bluzka to najwygodniejsze zestawy, ale trzeba zabrać także ze sobą ciepłe skarpetki, bluzę i koc. W dzień nie powinno nam być zbyt zimno w autokarze, ale nocą mogą nam zmarznąć stopy. Śpiąc na siedzeniach w autokarze z przyjemnością się przykryjemy, zwłaszcza jeśli będzie włączony zimny nawiew lub klimatyzacja. Przebywając w autokarze lepiej zdejmijmy obuwie, na pewno będzie nam wygodniej.

Warto też naszykować sobie miękką, dużą poduszkę lub profilowany „rogal”, na którym będziemy mogli położyć głowę i zdrzemnąć się podczas jazdy. Uchroni nas to przed bólami karku i szyi oraz zwiększy komfort spania w autokarze.

Zajęcie na drogę

Podróż autokarem na dłuższym dystansie szybciej nam upłynie, jeśli będziemy mieli zajęcie. W autokarach często kierowcy puszczają filmy na DVD, ale można też samemu wyposażyć się w przenośny odtwarzacz filmów lub laptopa ze słuchawkami i w taki sposób umilać sobie podróż. Miłośnicy czytania wezmą do bagażu podróżnego do autokaru dobrą książkę, czasopisma i magazyny, zaś audiofile – MP3 z bogatym wyborem utworów muzycznych. Jadąc autokarem z przyjaciółmi czy rodziną możemy wziąć gry przeznaczone na podróż – Scrabble, Monopoly mobilne oraz karty czy inne, podobne gry.

Przekąski

Wygodne podróżowanie oznacza również podróżowanie z własnym prowiantem. Nie musimy liczyć na serwowane w autokarach parówki i gorące napoje. Możemy zapakować termos, kanapki, owoce i szereg przekąsek.

Dwa miejsca

Przy rezerwowaniu biletów autokarowych na liniach międzynarodowych czasami istnieje opcja wykupienia dwóch miejsc siedzących. Dzięki temu można wygodnie podróżować śpiąc na dwóch fotelach, przykrytym kocem, składając głowę na poduszce. Jeśli obłożenie autokaru nie jest całkowite, również istnieje możliwość zajęcia dwóch miejsc. Najlepsze są te z przodu, tuż przy kierowcy lub przy środkowym wyjściu. Nikt nie będzie nam rozkładał fotela na nasze kolana, co zwiększy przestrzeń, z jakiej będziemy mogli korzystać podczas całej podróży.

Więcej porad: https://dworzeconline.pl/

Podróże i zdrowie psychiczne, podwójne oblicze turystyki
Zdrowie psychiczne to nieodłączny element naszego ogólnego stanu zdrowia. Jest to stan, w którym czujemy...
Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...