Jak nie przepłacić wypożyczając samochód

Polacy jeszcze niezbyt często korzystają z usług wypożyczalni samochodowych. Z jednej strony wolimy jeździć prywatnymi autami, a poza tym wynajęcie auta to spory koszt. Niestety zdarzają się sytuacje np. podczas zagranicznych wyjazdów, gdy samochód z wypożyczalni staje się niezbędny. Wówczas warto wiedzieć, co zrobić, aby zmniejszyć koszty wynajmu.

                                              

1. Rezerwacja pojazdu przed wynajęciem

Jeśli wiadomo, że będzie potrzebny pojazd podczas podróży, wówczas warto zarezerwować go z pewnym wyprzedzeniem. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub przez stronę internetową. Najłatwiej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło np. wynajem samochodów Lizbona i w ten sposób poszukać stron pośredniczących w wynajmie pojazdów za granicą. Warto wiedzieć, że dzięki wcześniejszej rezerwacji samochodu można również zaoszczędzić. W wielu wypożyczalniach za zamówienie samochodu z wyprzedzeniem można otrzymać nawet kilku dziesięcioprocentowy rabat.

2. Odbiór i zwrot auta w wyznaczonym miejscu i czasie

Wypożyczając samochód warto przyjść po jego odbiór do siedziby wypożyczalni, gdyż za dostarczenie pojazdu we wskazane przez klienta miejsce naliczana jest zazwyczaj dodatkowa opłata. Również zwracając samochód w inne miejsce niż wskazane przez wypożyczalnię lub poza godzinami pracy konieczna jest dopłata. Tym samym stosując się do wymagań stawianych przez wynajmującego można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

3. Zwrot pojazdu z pełnym bakiem

Samochód odbierany z wypożyczalni powinien mieć pełen bak paliwa. Zgodnie z regulaminem większości wypożyczalni, należy zwrócić pojazd również z pełnym bakiem. Jeśli brakuje paliwa, wówczas wynajmujący nalicza dodatkową opłatę – zgodną z określonym przez siebie cennikiem. Najczęściej cena litra paliwa w cenniku wypożyczalni jest wyższa aniżeli na stacji benzynowej, dlatego też oszczędniej jest oddać zatankowane auto.

4. Utrzymanie czystego pojazdu

Warto też zadbać, aby oddawany samochód był czysty i niezniszczony. Jeśli pojazd będzie miał brudną karoserię czy zniszczoną lub zabrudzoną tapicerkę wówczas klient zmuszony będzie do poniesienia dodatkowej opłaty za czyszczenie auta. To kolejny punkt regulaminu wypożyczalni samochodów, dzięki któremu można pozbyć się dodatkowych pieniędzy z kieszeni.

Dbałość o wypożyczone auto oraz stosowanie się do regulaminu wypożyczalni pozwala zaoszczędzić sporą kwotę. Warto zatem wiedzieć na jakie warunki wynajmu się decydujemy. W przypadku wypożyczania samochodów brak wiedzy może sporo kosztować.

 
Przydatne informacje od eksperta można przeczytać także tutaj:
http://www.autocentrum.pl/poradnik-kierowcy/porady-prawne/wynajem-auta-zastepczego/

Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....