Dlaczego warto pojechać do Turcji?

Turcja to barwny kraj leżący na skrzyżowaniu dwóch kontynentów stanowiąc unikalną mieszankę Wschodu i Zachodu. Jako kraj pełen kontrastów, łączy ze sobą starożytność i nowoczesność, tradycję z innowacją oraz potęgę gór i malowniczych dolin ze słonecznymi plażami i z tętniącymi życiem miasem – jest to idealny kierunek na wyjazdy zorganizowane, prywatne i firmowe. Nic więc dziwnego, że wycieczki do Turcji wyraźnie wspinają się po szczeblach popularności.

Poznaj najważniejsze i najpiękniejsze atrakcje w Turcji i przekonaj się, dlaczego ten kraj widnieje jako obowiązkowy kierunek podróży każdego przysłowiowego włóczykija i turysty!

Najpiękniejsze miasta Turcji przesycone kulturą

Turcja to prawdziwe muzeum na wolnym powietrzu. Kraj ten był bowiem kolebką wielu cywilizacji, takich jak Hetyci, Asyryjczycy, Frygowie, Lidyjczycy, Persowie, Rzymianie, Bizantyjczycy oraz Osmanowie. Wyjazdy do Turcji to więc doskonała okazja do zapoznania się z pozostałościami kultury i fascynującej architektury – począwszy od ruin Efezu i Pergamonu, przez tajemnicze podziemne miasta Kapadocji, aż po majestatyczne budowle w Stambule. 

To właśnie tutaj, na styku cywilizacji, powstawały imperia, które kształtowały historię świata, o czym przypominają liczne zabytki UNESCO. Skorzystaj więc z gościnności tamtejszej ludności, i wybierz się na wyjazd do Turcji, a być może kraj ten okaże się Twoim drugim domem!

Stambuł – niezwykłe miasto na dwóch kontynentach

Stambuł to zdecydowanie jedno z najbardziej fascynujących miast świata i obowiązkowa pozycja dla miłośników historii, sztuki i kultury. Najbardziej znane zabytki miasta to Hagia Sophia, Błękitny Meczet, oraz Pałac Topkapi, który z pewnością zachwyci Cię swoją architekturą.

Z kolei dla żądnych przygód, spragnionych egzotycznej kultury i tradycyjnej kuchni podróżników, Stambuł oferuje niezliczone ilości stoisk z lokalnymi przysmakami, intensywne, nocne życie oraz słynne bazary, gdzie można wyposażyć się niemal we wszystko! Prawdziwy raj dla fanów aktywnej turystyki!

Kapadocja – Kraina Baśniowych Kominków i prawdziwy skarb starożytności

Kapadocja to miejsce określane cudem natury. To region o iście baśniowym krajobrazie, gdzie windujące się ku niebu formacje skalne tworzą podziemne miasta, takie jak Derinkuyu i Kaymakli. Niegdyś służyły one jako schronienia dla starożytnych społeczności, by następnie zostać okrzykniętą jedną z piękniejszych atrakcji Turcji. Kapadocja słynie również z lotów balonem, które oferują spektakularne widoki na ten niezwykły krajobraz.

Turcja – miejsce przyjazne i dostępne dla turystów niemal przez cały rok!

Turcja oferuje korzystny klimat, dlatego wycieczki do Turcji są organizowane przez biura podróży niezależnie od sezonu! Ciepłe lato idealne jest dla miłośników plażowania, natomiast łagodna zima sprzyja zwiedzaniu historycznych atrakcji bez tłumów turystów.

Co więcej, Turcy słyną z niezwykłej gościnności i serdeczności wobec turystów. Często zdarza się, że obdarowują swoich gości upominkami, zapraszają na herbatę czy nawet do swojego domu. Warto otworzyć się na tę niezwykłą kulturę i dać się porwać atmosferze, która panuje w Turcji.

Jeśli więc Twoim marzeniem jest zwiedzenie tego urokliwego kraju prywatnie, lub interesują Cię wycieczki grupowe, bądź firmowe wycieczki do Turcji, wejdź na Easttravel.pl i zapoznaj sie z ofertą, jaką specjaliści od East Travel przygotowali z myślą o Tobie. Spodziewaj się prawdziwej przygody, niezmąconego relaksu, kulinarnych doznań, oraz zetknięcia z fascynującą historią. Z pewnością jest to kraj w którym łatwo się zakochać!

Komfortowy nocleg nad morzem z wyżywieniem: Odkryj uroki Trzęsacza
Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób, które pragną oderwać się od codzienności i cieszyć się błogim...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Atrakcje turystyczne w Świeradowie-Zdroju
Świeradów-Zdrój to dość niewielka miejscowość położona na Dolnym Śląsku, która przyciąga do siebie wielu...
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.