Atrakcje turystyczne w Świeradowie-Zdroju

Miejscowość znajduje się w bliskim sąsiedztwie gór, oferuje wiele szlaków turystycznych, możliwości innego rodzaju aktywności fizycznej, jak i atrakcji wartych zobaczenia, będąc tu po raz pierwszy. Nie bez znaczenia jest także miejsce noclegowe o odpowiednim standardzie, dzięki któremu cały taki wyjazd będzie nieco bardziej udany i przyjemniejszy.

 

Najwyższa wieża widokowa w Polsce

To właśnie w Świeradowie-Zdroju znajduje się najwyższa wieża widokowa w Polsce osiągająca zadziwiające 62 metry wysokości. Jest to miejsce warte odwiedzenia nie tylko ze względu na wysokość wieży i piękne widoki, jakie można z niej podziwiać, ale również nietypowy rodzaj konstrukcji. Podczas gdy na większość wież tego typu wchodzi się po licznych schodach, tu sprawa wygląda nieco inaczej. Sky Walk, bo tak nazywa się wieża w Świeradowie-Zdroju, to 3 km trasy z wijących się kładek.

Na samej górze można odpocząć i nacieszyć się niecodziennym widokiem, wchodząc na szklaną platformę. Ku uciesze najmłodszych, z wieży nie trzeba schodzić po schodach – zamiast tego można skorzystać z gigantycznej zjeżdżalni.

 

Tarasy i Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to nieodłączny element każdej miejscowości uzdrowiskowej, dlatego pojawia się on także w Świeradowie-Zdroju i to w bardzo ciekawej formie. Park rozciąga się wokół Domu Zdrojowego powstałego w 1898 roku. Dookoła można podziwiać piękne tereny zielone, aleje spacerowe, fontanny, czy tarasy, których długość osiąga ponad 160 metrów. Przez park przebiega kilka szlaków turystycznych.

 

Izerski punkt antygrawitacyjny

Izerski punkt antygrawitacyjny jest elementem szlaku „Śladem izerskich tajemnic”. To punkt znajdujący się około 500 metrów od dolnej stacji kolejki gondolowej. Chociaż raczej nie jest to rzeczywista anomalia grawitacyjna, której nie sposób wyjaśnić od strony naukowej, wciąż miejsce to budzi wiele emocji.

Przez nietypowe ukształtowanie terenu w izerskim punkcie antygrawitacyjnym ma się wrażenie, że przedmioty toczą się pod górę, co zupełnie przeczy logice. W rzeczywistości wszystko wskazuje na to, że efekt ten jest złudzeniem optycznym, jednak wciąż nie powstrzymuje to turystów przed przeprowadzaniem ekscytujących obserwacji.

 

 

 

Kiedy przyjdzie czas na odpoczynek – hotel Cottonina

Planując wycieczkę do Świeradowa-Zdroju, nie można zapomnieć o odpowiednim miejscu noclegowym. Szczególnie polecany hotel w Świeradowie-Zdrój to Cottonina, czyli kompleks składający się z kilku budynków i spokojnej okolicy wokół nich. Zapewnia on pokoje w wysokim standardzie, masę atrakcji dla najmłodszych, atrakcje dla dorosłych takie jak basen, jacuzzi, czy siłownia, a także małą odległość od okolicznych miejsc turystycznych.

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...