Atrakcje turystyczne w Świeradowie-Zdroju

Miejscowość znajduje się w bliskim sąsiedztwie gór, oferuje wiele szlaków turystycznych, możliwości innego rodzaju aktywności fizycznej, jak i atrakcji wartych zobaczenia, będąc tu po raz pierwszy. Nie bez znaczenia jest także miejsce noclegowe o odpowiednim standardzie, dzięki któremu cały taki wyjazd będzie nieco bardziej udany i przyjemniejszy.

 

Najwyższa wieża widokowa w Polsce

To właśnie w Świeradowie-Zdroju znajduje się najwyższa wieża widokowa w Polsce osiągająca zadziwiające 62 metry wysokości. Jest to miejsce warte odwiedzenia nie tylko ze względu na wysokość wieży i piękne widoki, jakie można z niej podziwiać, ale również nietypowy rodzaj konstrukcji. Podczas gdy na większość wież tego typu wchodzi się po licznych schodach, tu sprawa wygląda nieco inaczej. Sky Walk, bo tak nazywa się wieża w Świeradowie-Zdroju, to 3 km trasy z wijących się kładek.

Na samej górze można odpocząć i nacieszyć się niecodziennym widokiem, wchodząc na szklaną platformę. Ku uciesze najmłodszych, z wieży nie trzeba schodzić po schodach – zamiast tego można skorzystać z gigantycznej zjeżdżalni.

 

Tarasy i Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to nieodłączny element każdej miejscowości uzdrowiskowej, dlatego pojawia się on także w Świeradowie-Zdroju i to w bardzo ciekawej formie. Park rozciąga się wokół Domu Zdrojowego powstałego w 1898 roku. Dookoła można podziwiać piękne tereny zielone, aleje spacerowe, fontanny, czy tarasy, których długość osiąga ponad 160 metrów. Przez park przebiega kilka szlaków turystycznych.

 

Izerski punkt antygrawitacyjny

Izerski punkt antygrawitacyjny jest elementem szlaku „Śladem izerskich tajemnic”. To punkt znajdujący się około 500 metrów od dolnej stacji kolejki gondolowej. Chociaż raczej nie jest to rzeczywista anomalia grawitacyjna, której nie sposób wyjaśnić od strony naukowej, wciąż miejsce to budzi wiele emocji.

Przez nietypowe ukształtowanie terenu w izerskim punkcie antygrawitacyjnym ma się wrażenie, że przedmioty toczą się pod górę, co zupełnie przeczy logice. W rzeczywistości wszystko wskazuje na to, że efekt ten jest złudzeniem optycznym, jednak wciąż nie powstrzymuje to turystów przed przeprowadzaniem ekscytujących obserwacji.

 

 

 

Kiedy przyjdzie czas na odpoczynek – hotel Cottonina

Planując wycieczkę do Świeradowa-Zdroju, nie można zapomnieć o odpowiednim miejscu noclegowym. Szczególnie polecany hotel w Świeradowie-Zdrój to Cottonina, czyli kompleks składający się z kilku budynków i spokojnej okolicy wokół nich. Zapewnia on pokoje w wysokim standardzie, masę atrakcji dla najmłodszych, atrakcje dla dorosłych takie jak basen, jacuzzi, czy siłownia, a także małą odległość od okolicznych miejsc turystycznych.

Dlaczego warto pojechać do Turcji?
Turcja to barwny kraj leżący na skrzyżowaniu dwóch kontynentów stanowiąc unikalną mieszankę Wschodu i...
Odkryj tajemnice greckiej kuchni: kulinarna podróż do serca śródziemnomorskiego raju
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, jak to jest podróżować do egzotycznego miejsca, gdzie każdy dzień jest...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Piękny hotel w sercu Torunia
Wybierając się do Torunia, warto zawczasu zarezerwować hotel położony w centrum miasta, bo dzięki temu...
Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Blisko połowa gości hotelowych już płaci bonem turystycznym
Pierwsze dwa dni działania Polskiego Bonu Turystycznego za nami. Czy turyści już korzystają z tej formy...