Atrakcje turystyczne w Świeradowie-Zdroju

Miejscowość znajduje się w bliskim sąsiedztwie gór, oferuje wiele szlaków turystycznych, możliwości innego rodzaju aktywności fizycznej, jak i atrakcji wartych zobaczenia, będąc tu po raz pierwszy. Nie bez znaczenia jest także miejsce noclegowe o odpowiednim standardzie, dzięki któremu cały taki wyjazd będzie nieco bardziej udany i przyjemniejszy.

 

Najwyższa wieża widokowa w Polsce

To właśnie w Świeradowie-Zdroju znajduje się najwyższa wieża widokowa w Polsce osiągająca zadziwiające 62 metry wysokości. Jest to miejsce warte odwiedzenia nie tylko ze względu na wysokość wieży i piękne widoki, jakie można z niej podziwiać, ale również nietypowy rodzaj konstrukcji. Podczas gdy na większość wież tego typu wchodzi się po licznych schodach, tu sprawa wygląda nieco inaczej. Sky Walk, bo tak nazywa się wieża w Świeradowie-Zdroju, to 3 km trasy z wijących się kładek.

Na samej górze można odpocząć i nacieszyć się niecodziennym widokiem, wchodząc na szklaną platformę. Ku uciesze najmłodszych, z wieży nie trzeba schodzić po schodach – zamiast tego można skorzystać z gigantycznej zjeżdżalni.

 

Tarasy i Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to nieodłączny element każdej miejscowości uzdrowiskowej, dlatego pojawia się on także w Świeradowie-Zdroju i to w bardzo ciekawej formie. Park rozciąga się wokół Domu Zdrojowego powstałego w 1898 roku. Dookoła można podziwiać piękne tereny zielone, aleje spacerowe, fontanny, czy tarasy, których długość osiąga ponad 160 metrów. Przez park przebiega kilka szlaków turystycznych.

 

Izerski punkt antygrawitacyjny

Izerski punkt antygrawitacyjny jest elementem szlaku „Śladem izerskich tajemnic”. To punkt znajdujący się około 500 metrów od dolnej stacji kolejki gondolowej. Chociaż raczej nie jest to rzeczywista anomalia grawitacyjna, której nie sposób wyjaśnić od strony naukowej, wciąż miejsce to budzi wiele emocji.

Przez nietypowe ukształtowanie terenu w izerskim punkcie antygrawitacyjnym ma się wrażenie, że przedmioty toczą się pod górę, co zupełnie przeczy logice. W rzeczywistości wszystko wskazuje na to, że efekt ten jest złudzeniem optycznym, jednak wciąż nie powstrzymuje to turystów przed przeprowadzaniem ekscytujących obserwacji.

 

 

 

Kiedy przyjdzie czas na odpoczynek – hotel Cottonina

Planując wycieczkę do Świeradowa-Zdroju, nie można zapomnieć o odpowiednim miejscu noclegowym. Szczególnie polecany hotel w Świeradowie-Zdrój to Cottonina, czyli kompleks składający się z kilku budynków i spokojnej okolicy wokół nich. Zapewnia on pokoje w wysokim standardzie, masę atrakcji dla najmłodszych, atrakcje dla dorosłych takie jak basen, jacuzzi, czy siłownia, a także małą odległość od okolicznych miejsc turystycznych.

Twierdza Srebrna Góra - ceny biletów, godziny otwarcia oraz praktyczne informacje
W sercu Dolnego Śląska, ukryta wśród malowniczych krajobrazów Gór Sowich, wznosi się Twierdza Srebrna...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Najciekawsze miejsca w Kanadzie
Kanada, drugi co do wielkości kraj na świecie, oferuje nieskończoną ilość atrakcji dla podróżników. Od...
Spływy kajakowe Kaszuby z dziećmi
Na spływy kajakowe Kaszuby można się wybrać z dziećmi. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu trasy do wieku...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Piękne miejsca do odwiedzenia w Turcji
Turcja, malowniczy kraj rozciągający się między Wschodnią Europą a Zachodnią Azją, jest skarbnicą historii,...