Co na prezent dla wędkarza?

Chcesz sprezentować coś mężowi, ojcu, dziadkowi – zapalonemu wędkarzowi? Lepiej od razu zrezygnuj z pomysłu kupienia jakiś gadżetów wędkarskich: jeśli nie znasz się na tym, możesz zainwestować sporą sumę w coś całkowicie zbędnego.

Jednak możesz śmiało wybierać spośród różnych gadżetów typu survival. Wędkarz, który o świcie czy wieczorem wyjeżdża na ryby, a obok jeziora spędza niekiedy całe noce, z pewnością doceni latarki, noże i inne akcesoria ułatwiające życie i podróżowanie. Latarki LED są niezwykle wydajne i wytrzymałe i z pewnością przypadną do gustu wszystkim, którzy łowią po zmroku lub przed świtem. Wodoodporne latarki szczególnie przydadzą się właśnie rybakom i nie zniszczą się nawet jeżeli wpadną do głębokiej wody.

Duży wybór różnych ciekawych gadżetów można znaleźć w sklepie internetowym Sztucer.pl. Na dużą uwagę zasługują termosy obiadowe. Duże pojemniki przez wiele godzin utrzymują wysoką temperaturę posiłku, a specjalna srebrna powłoka antybakteryjna ułatwia czyszczenie termosu. Antypoślizgowe wykończenie na zewnątrz ułatwia zaś utrzymanie pojemnika w różnych warunkach, także w rękawiczka. Taki prezent jest nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale staje się również wyrazem troski o obdarowywanego. Dla tych, którzy lubią rozgrzać się w bardziej „tradycyjny” sposób, dobrym prezentem może okazać się piersiówka.

Dla pasjonatów przyrody, nie tylko ryb, dobrym pomysłem na prezent mogą być także lornetki, które umożliwią obserwowanie fauny na łonie natury.

Bezpieczeństwo

Nocowanie w namiocie obok jeziora, szczególnie w pojedynkę, nie zawsze musi być bardzo bezpieczne, dlatego warto w jakiś sposób się zabezpieczyć, zarówno przed dzikimi zwierzętami, jak i rabusiami czy szukającymi zaczepki osobnikami. W tym celu najlepiej sprawdzi się broń bez zezwolenia, którą można legalnie nosić bez dodatkowych pozwoleń.

Pistolet hukowy świetnie poradzi sobie przy odganianiu zwierząt i może posłużyć także jako straszak na ludzi. Replika prawdziwej broni, która imituje także wystrzał sprawia, że napastnik nie będzie ryzykował i uzna, że wędkarz w namiocie wcale nie stanowi tak łatwego celu jak mogło się wydawać. Na ludzi nawet lepiej sprawdzi się gaz pieprzowy, który unieszkodliwi napastnika i uniemożliwi mu przeprowadzenia ataku. Często sama świadomość posiadania jakiejś obrony sprawia, że i obdarowany i obdarowujący czują się lepiej i bezpieczniej.

Prezent dla zapalonego wędkarza niekoniecznie musi być drogą wędką czy kolejnym spławikiem do kolekcji. Jeżeli sami nie jesteśmy fachowcami, lepiej powstrzymać się od zakupu akcesoriów wędkarskich. Zakup innych gadżetów może okazać się o wiele bardziej trafiony.   

Zanęty na ryby - Jakie wybrać i jak stosować zanęty wędkarskie?
Różnego rodzaju przynęty naturalne i zanęty na ryby używane są przez wędkarzy do wabienia oraz łowienia...
Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...