Biegiem po raz szósty – na Kasprowy Wierch

VI Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę odbył się 19  października br. W zawodach wystartowały 342 osoby. Zwycięzcami biegu zostali Daniel Wosik oraz Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Z roku na rok zainteresowanie imprezą jest co raz większe i w tym roku również było więcej chętnych niż miejsc na liście startowej. Wspaniała sceneria Tatr sprawia, że udział w tych zawodach to zupełnie inne doznanie, którego zawodnicy nie doświadczą w tradycyjnych biegach ulicznych.  Ostatecznie w zawodach wzięły udział 342 osoby.

Uczestnicy V Polartec® Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę musieli pokonać trasę liczącą 8,5 kilometra, która prowadziła z  Ronda Jana Pawła II przez Myślenickie Turnie aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1 987 m n.p.m.). Suma przewyższeń na trasie to 1 072 m. W dniu imprezy w Tatrach panowały dobre warunki pogodowe – świeciło słońce, a termometr wskazywał ok. 10°C, jednak powyżej górnej granicy lasu zalegał śnieg – miejscami nawet 30 cm – a pod nim były zalodzenia. Z tego powodu ostatnie pół kilometra stanowiło dla zawodników nie lada wyzwanie – nie dość że trasa wiodła już ostro pod górkę to  zawodnicy musieli brnąć w śniegu. W tych warunkach pogodowych najszybszy okazał się Daniel Wosik (RMD Montrail Team/ MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski), który na mecie zameldował się na mecie z czasem 53 minut i 2 sekund. Wsród pań, najszybsza była Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team), która wbiegła na szczyt Kasprowego w czasie 1 godziny i 3 sekund.  Bieg był także finałem Montrail Ligi Biegów Górskich – zwycięzcą klasyfikacji generalnej tej ligi okazał się Piotr Koń (GLKS Fałków/RMD Montrail Team).

Dla zawodników biorących udział VI Polartec® Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, przygotowano specjalną, pamiątkową koszulkę wykonaną przez RMD z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry i zawodnicy, którzy zdecydowali się niej pobiec potwierdzili że w akcji biegowej sprawdziła się doskonale.


Pełna lista zwycięzców znajduje się na:  http://www.alpinsport.pl/bieg/pages.php?id=3

 

PR

WĘDRÓWKA Z ROCK PILLARS - NOWOŚĆ 2010
Rock Pillars w tym roku będzie obchodzić swoją 20 rocznicę istnienia. Firma ta przez dwie dekady produkowała...
O nowoczesnych dodatkach rowerowych
Technika rozprzestrzeniła się już na wszystkie chyba dziedziny życia. Każdego dnia wprowadzane są na...
Rowerowa moda na jesień
Sezon rowerowy w pełni już się rozwinął, ale chociaż lato dobiega końca, warto kontynuować zdrowe nawyki,...
Świadome wybory turystycznych akcesoriów - Odsłona druga - czapki, opaski, rękawice
Po raz kolejny stajemy przed sklepową półką, czyli w tym przypadku dużym i trudnym...
Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona pierwsza - kubki i termosy
Aby zimne dni zaskoczyły nas turystów słabiej, niż co roku drogowców, należy się do nich odpowiednio...