Baśka Murmańska ma roczek!

8 września mija rok od premiery szlaku Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin. Z tej okazji niedźwiedzica rozdaje prezenty. Wystarczy polubić ją na Facebooku i złożyć jej urodzinowe życzenia.

Aby uczcić pierwsze urodziny, Baśka zaprasza do udziału w konkursie. Organizatorem konkursu jest pomysłodawca i operator tego produktu turystycznego: Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek. Sponsorami nagród są partnerzy i przyjaciele szlaku: Bar Austeria (podwójne zaproszenie na obiad), restauracja Brama Ostrołęcka (voucher dla 2 osób o wartości 100 zł), Joanna art – ręcznie malowana ceramika (ręcznie malowany kubek z Baśką – urodzinowa edycja specjalna), cukiernia-kawiarnia Marka Szarowa (duża, słodka Baśka – torcik), Hotel Royal (podwójne zaproszenie na niedzielny brunch), STEF-art (ręcznie robiona broszka-Baśka).

W zamian za prezenty niedźwiedzica oczekuje życzeń urodzinowych. W dowolnej, maksymalnie kreatywnej formie.

Konkurs trwa do końca września. Szczegóły na www.baskamurmanska.pl.

Szlak Baśki Murmańskiej – białej niedźwiedzicy, która z wojskiem polskim przybyła w I poł. XX w. do Twierdzy Modlin zadebiutował podczas zeszłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych pod hasłem: „Tajemnice codzienności”. Od tamtej pory przemierzyły go tysiące osób, zwłaszcza najmłodsi turyści – dzieci i młodzież wraz z opiekunami. To właśnie dla nich został przygotowany szlak. Zwiedzanie Twierdzy Modlin szlakiem Baśki ma formę gry miejskiej – turysta za pomocą mapy i rymowanych wskazówek musi odnaleźć figury białych misiów ukryte na terenie fortyfikacji.

Baśka Murmańska na stałe zagościła na turystycznej mapie Nowego Dworu Mazowieckiego. Kiedyś była maskotką armii, dziś jest ulubienicą turystów i mieszkańców regionu.

Makao - Kościół św. Pawła
Makao zajmuje obszar niewielkiego półwyspu oraz Taipę i Coloane, dwie wyspy połączone ze sobą i z lądem...
Nieznana Brazylia - Fortaleza
Stolica stanu Ceara jest znana z wspaniałych plaż: przepiękne i długie poprzecinane czerwonymi klifami,...
Kalmar i Olandia- wizytówka Szwecji
Drzewa przypominają tu trolle, zamki są wspomnieniem dumnej przeszłości, osady pamiętają cywilizację...
Malaria ciągle zabija podróżnych
Malaria może być śmiertelnie groźna dla podróżników. Dlatego przed wyjazdem do kraju, w którym choroba...
Wakacje 2011
Urlopowe koszty w Polsce i na świecie.