2 w 1, czyli wypoczynek managera

Praca managera w dużej firmie często wykracza poza 40 godzinny tydzień pracy. Spotkania z klientami, przedłużające się zebrania, konieczność stałego bycia pod telefonem – to nie pozostawia wiele czasu dla siebie. W takich warunkach trudno jest nawet myśleć o wczasach.

Co więc może zrobić menadżer, żeby wypocząć, a jednocześnie nie tracić cennego czasu? Połączyć przyjemne z pożytecznym i wyjechać na szkolenie menadżerów do ciepłych krajów. W ten sposób będzie pracować nad własnym rozwojem i poprawiać swoje umiejętności zawodowe i jednocześnie relaksować się w pięknym otoczeniu. Będzie poznawać tajniki zarządzania i zwiedzać zabytki. Rozwijać ukryte talenty i kosztować lokalnego wina. Odpoczywać i uczyć się.

Formuła 2 w 1

Dzisiaj dwa w jednym to już nie tylko szampon z odżywką. Znając wartość czasu chcemy dostawać rozwiązania, które pozwolą nam robić kilka rzeczy jednocześnie. Nie „tracimy” czasu na zwykły urlop, chcemy w jego trakcie nauczyć się czegoś nowego, szlifować język, poznać nowe hobby. Firmy szkoleniowe szybko wyczuły ten trend. Dlatego teraz nie oferują już zwykłych szkoleń dla pracowników, ale takie, które łączą w sobie wypoczynek i integracją. Podczas gdy pracownicy niższego szczebla muszą zadowolić się pensjonatem w Polsce, oferta dla menagerów często dotyczy pięknych, zagranicznych kurortów.

Nic dziwnego. Dla ambitnego i pracowitego menadżera urlop, na którym nie robi się kompletnie nic, to czysta męczarnia. Dlatego będzie on wolał wyjazd aktywny, a ponieważ wszystko odbywa się na koszt firmy, poczuje się dodatkowo wyróżniony. Aby jednak nie zmarnować czasu i pieniędzy trzeba upewnić się, że wyjazd będzie nastawiony na rozwój konkretnych umiejętności oraz że nie zabraknie również rozrywek.

Przed wyborem firmy, która zorganizuje wyjazd dla naszych pracowników, sprawdźmy dokładnie, co oferuje. Najważniejszym zagadnieniem jest rodzaj umiejętności, nad którymi będą pracować menadżerowie. Firma powinna także ujawnić, kto będzie prowadzić szkolenie oraz jakie ma przygotowanie merytoryczne i doświadczenie. Nie mniej istotną kwestią są referencje od poprzednich klientów – to ich opinie potwierdzają, czy wszystkie obiecane w ofercie punkty zostały zrealizowane.

Pod gorącym słońcem Toskanii

Jedną z firm, która prowadzi takie szkolenia, jest HPR Group. Oferowane przez nią warsztaty odbywają się w Toskanii, jednym z najbardziej charakterystycznych regionów Włoch. Uczestnicy mają zagwarantowane zwiedzanie toskańskich miast i winnic oraz poznawanie uroków kuchni włoskiej. Zakwaterowani są zaś w pięknej willi z basenem.

Każdego dnia przez cztery godziny odbywają się warsztaty osobiste. Ich celem jest poprawa umiejętności interpersonalnych: uczestnik dowie się, jak słuchać innych i udzielać im wsparcia, kiedy tego potrzebują, ale także jak samemu prosić o pomoc i ją przyjmować. Nauczą się lepiej rozumieć własne emocje i kontrolować je oraz wyznaczać sobie cele. Dowiedzą się jak pokonywać własne uprzedzenia, by z jeszcze większą łatwością sięgać po sukces.

Wypoczęci uczestnicy są bardziej podatni na szkolenie. Nie muszą myśleć o pracy w biurze czy domu, mogą więc w pełni skupić się na warsztatach, a w wolnym czasie przetestować nowe zdolności i przemyśleć teorie, z którymi zapoznali się podczas kursu. To także świetny sposób na integrację pracowników, którzy mogą spędzić wspólnie czas także poza pracą.

 


Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....