Zaproszenie na Forum dla kultury. Małopolska.

Etos czy ekonomia? Współpraca czy konkurencja? Dziedzictwo czy interpretacja? – to tematy, którym poświęcone będzie Forum dla Kultury. Małopolska, odbywające się 20 i 21 października 2014 roku w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia, które zostało zaprojektowane jako cykliczne, nosi tytuł Rajski Ogród Kultury.

Forum jest okazją do spotkania się i rozmowy twórców, artystów, animatorów, menedżerów, ludzi mediów, przedsiębiorców i samorządowców. Wszystkich, dla których kultura jest ważna. Debaty z udziałem m.in. ks. Adama Bonieckiego, Zofii Gołubiew, Jerzego Halbersztadta będą się odbywać w odniesieniu do trzech wyżej wspomnianych obszarów, które – odkrywane wspólnie przez gospodarzy spotkań i ich uczestników – pozwolą na lepsze poznanie, czym jest kultura we współczesnym świecie.

Poznaj – Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!

Po spotkaniach panelowych przewidziane są dyskusje w mniejszych, wybranych przez uczestników grupach, które poprowadzą goście specjalni – indywidualności szeroko rozumianego świata kultury, m.in. Bartosz Szydłowski, Bogna Świątkowska, Jacek Żakowski. Uczestnicy tych spotkań będą mogli mieć wpływ na ich kształt już na etapie rejestracji, odnosząc się w formie pytań, czy komentarzy do tekstów gości, opublikowanych na stronie.

Pierwszego dnia Forum odbędzie się również moduł poświęcony ewolucji systemu wspierania rozwoju produkcji filmowej za pośrednictwem regionalnych funduszy filmowych, do udziału w którym zostali zaproszeni m.in. Agnieszka Odorowicz oraz przedstawiciele przemysłu filmowego.

Udział w Forum jest bezpłatny, konieczna jest rejestracja przez formularz internetowy dostępny na stronie www.forumdlakultury.malopolska.pl w terminie 9 września–7 października 2014 roku.

Organizatorzy wydarzenia: Samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolski Instytut Kultury zapraszają do tej ważnej rozmowy ludzi kultury z całej Małopolski, oceniających, poszukujących i wskazujących różne odpowiedzi oraz możliwe ścieżki rozwiązań.

PR

Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Via Regia. Trasa, która wciąga na dłużej.
Via Regia, lepiej znana jako Droga Królewska, jest bez wątpienia najbardziej obleganą przez turystów...
Dębno nie tylko dla wielbicieli historii
Położona niedaleko Tarnowa gmina Dębno, to interesujące pod wieloma względami, choć nie przez wszystkich...
Małopolska musi promować swój region!
900 mln zł mniej niż rok wcześniej od turystów, tak wynika z najnowszego raportu Instytutu Turystyki....
Kraków nie wszystkim dobrze znany
Wszyscy mieszkańcy Krakowa wiedzą, gdzie znajduje się Rynek Główny. I to wydaje się ich łączyć. Ci z...