Z Ecco Holiday do Bułgarii, Egiptu i Grecji – czarterem.

Po ubiegłorocznej zmianie modelu operacji lotniczych, Ecco Holiday zwiększa w swojej ofercie udział lotów czarterowych. Z początkiem czerwca 2013, biuro podróży wznawia loty do 3 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, tj. do bułgarskich Złotych Piasków, egipskiej Hurghady i na grecką wyspę Kretę. Wyloty realizowane będą z  Warszawy, Katowic, Gdańska i Poznania.

Dobór kierunków wakacyjnych podyktowany został wynikami przedsprzedaży oferty letniej. Dostawcami miejsc w samolotach czarterowych są firmy GTS i Bulgaria Air Charters oraz, uzupełniająco, Alfa Star i Rainbow Tours. Ostatnia rotacja przypadnie na drugą połowę października.

Zróżnicowany profil działalności zapewnia nam stabilność finansową i wyższą rentowność, niż bazowanie jedynie na turystyce masowej. – wyjaśnia Prezes Zarządu Ecco Holiday, Grzegorz Płókarz –  Staliśmy się dużo bardziej odporni na wahania rynku, dlatego możemy w większym stopniu różnicować metody operacyjne. Nie ograniczamy się do zwykłego „sklejania” lotu czarterowego i pobytu. Takie myślenie o turystyce to anachronizm. Jesteśmy faktycznym organizatorem, korzystającym z wielu wariantów, bo tego oczekują klienci. Przykładem spełniania tych potrzeb, mogą być sprzedające się bardzo dobrze wyjazdy na Majorkę, gdzie ceny zaczynają się już od 1471 zł. W tym przypadku przelot realizowany jest tanimi liniami a nasza oferta opiera się na szerokiej i zróżnicowanej bazie hotelowej. Umożliwiamy wyjazdy na dowolne długości pobytu, także w terminach, w których nie operują tam czartery innych biur podróży. Ponadto, nie występuje tu  ryzyko anulacji, będące od lat zmorą wyjazdów czarterowych.  Dostosowanie różnych form przelotu, transferów i innych opcji na większości kierunków wakacyjnych, to nic innego, jak właśnie dostosowanie się do potrzeb rynku, przy jednoczesnym zachowaniu właściwej relacji ceny do kosztów organizacji. – wyjaśnia prezes Ecco Holiday.

Skuteczność polityki firmy potwierdza ranking biur podróży opublikowany przez Rzeczpospolitą, w którym Ecco Holiday uzyskało za rok 2012 rating  na poziomie BB+, wyprzedzając takie marki jak TUI Polnad, Exim Tours czy Sun&Fun. Zgodnie ze strategią firmy, Ecco Holiday umacnia swoją pozycję, jako wiarygodny touroperator i lider bezpiecznych wakacji.

Wykres 1.

Pod lupę polskich touroperatorów wziął branżowy serwis Wczasopedia.pl, specjalizujący się w analizach i ratingach krajowych organizatorów turystyki. Badania oparte zostały na danych finansowych złożonych przez touroperatorów w Krajowym Rejestrze Sądowym, uznawanych za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji. Choć wyniki finansowe za rok 2012 nie są jeszcze oficjalne znane, Ecco Holiday dostarczyło autorowi rankingu wszelkich danych, które umożliwiły sporządzenie wiarygodnego ratingu za rok 2012 a uzyskany wynik BB+ został opatrzony dodatkowo komentarzem o następującej treści: „biuro przejęło w 2012 roku trzy spółki tego samego właściciela (SKOK-i), w tym Ecco Travel, co zdecydowanie poprawiło jego sytuację kapitałową. Zarazem rezygnując z części czarterów na rzecz samolotowych połączeń rejsowych touroperator zmniejszył ryzyko swej działalności. Ma też najwyższą w zestawieniu relację gwarancji do przychodów, a klienci biura są chronieni dodatkowym ubezpieczeniem, zapewniającym im w razie bankructwa Ecco Holiday zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni.”

W przypadku gwarancji ubezpieczeniowej Ecco Holiday nie ma sobie równych. Zgodnie z aktualnymi przepisami, relacja sumy gwarancyjnej do przychodu organizatora ze sprzedaży usług turystycznych powinna wynosić 14%. W przypadku Ecco Holiday wysokość tej relacji wynosi prawie dwukrotność, tj. 27,2%. Zabezpieczenie na najwyższym poziomie podróżujący z Ecco Holiday oznacza, że ewentualne problemy biura w przyszłości nie powinny stanowić kłopotów dla jego klientów.

Wykres 2.


Jak wspomniał w swoim komentarzu autor rankingu, klienci biura Ecco Holiday objęci są dodatkowym ubezpieczeniem. Polisa dotyczy wpłat i gwarantuje kupującym na wypadek powstania szkody zwrot 100% poniesionych kosztów w ciągu 30 dni od wystąpienia zdarzenia. To jedyne tego typu ubezpieczenie w Polsce i gwarancja, że w sytuacji niezrealizowania umowy przez organizatora, klienci odzyskają wpłacone pieniądze i to w krótkim czasie.

Dobra kondycja finansowa potwierdzona wysokim ratingiem BB+, produkt dopasowany do warunków rynkowych, skutecznie eliminujący ryzyko branżowe, najwyższa gwarancja w relacji do przychodów i dodatkowe ubezpieczenie wpłat pokazują, że w przypadku Ecco Holiday 100% BEZPICZNE WAKACJE, to nie tylko hasło reklamowe. Warto o tym wiedzieć, planując tegoroczny urlop.
 

PR

Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Trip.com. Twoja globalna platforma podróży.
Czy jesteś zapalonym podróżnikiem, czy też planujesz swoją pierwszą wyprawę, Trip.com jest tu, aby uczynić...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Zachodni Brzeg Jordanu, czyli historyczne skarby Izraela.
Izrael, jako państwo wyjątkowe o niezwykłej historii, kusi podróżnych z całego świata. Choć niejedno...
Wczasy nad morzem
Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, jednak wczasy nad morzem wciąż cieszą się dużą popularnością. Słoneczna...
Biuro podróży Exim Tours
Biuro podróży Exim Tours oferuje najatrakcyjniejsze wycieczki w najlepszych cenach.