Zachodni Brzeg Jordanu, czyli historyczne skarby Izraela.

Izrael, jako państwo wyjątkowe o niezwykłej historii, kusi podróżnych z całego świata. Choć niejedno biuro podróży ma w swej ofercie wyprawę do Jerozolimy, rzadziej można spotkać się z propozycjami wyjazdów w rejon dawnej Judei oraz Samarii. Te tereny są dziś doskonale znane jako Zachodni Brzeg Jordanu, choć równie często pojawia się nazwa wzbudzająca pewien respekt – Terytorium Okupowane. Te tereny od lat są przedmiotem sporu, który toczy się między Arabami a  Żydami. Organizatorzy turystyki podchodzą z dużą ostrożnością do wypraw, zazwyczaj omijając najbardziej niespokojną Gazę. Są jednak miejsca, w których podróżni mogą czuć się bezpiecznie. To Betlejem oraz Jerycho.

Betlejem – miasteczko znane w całym świecie


 Wizyta w Betlejem jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla chrześcijan, jak i wyznawców judaizmu. To miejscowość wielokulturowa i wieloreligijna, która w rzeczywistości jest… osadą palestyńską. Dla Żydów i chrześcijan jest to jednak miejsce wyjątkowo ważne: stąd wywodzi się przecież ród Dawida, tu narodził się Jezus Chrystus. Nic dziwnego, że mimo napiętej sytuacji panującej na Zachodnim Brzegu, od lat do Betlejem przybywają liczne wycieczki. Tu, przy grobie Racheli, wspólnie oddają się refleksji zarówno Żydzi, jak i chrześcijanie. Drugim miejscem, w którym spotykają się wyznawcy wielu religii, jest najstarszy na świecie kościół, wzniesiony w IV wieku z woli samego cesarza Konstantyna. To Bazylika Narodzenia Pańskiego, w której znajduje się wyjątkowa Grota Narodzenia. Umieszczona pod głównym ołtarzem przyciąga tłumy. Nie powinno to dziwić – wszak to tu miał narodzić się sam Chrystus.

Jerycho – najstarsze miasto świata


Uznawane za najstarsze miasto świata Jerycho istniało najprawdopodobniej już 8 tysięcy lat p.n.e. Dziś można podziwiać dwa oblicza tego znanego z biblijnych opowieści grodu. Z jednej strony – mało ciekawe centrum o typowo arabskim charakterze, z drugiej – pozostałości starożytnego grodu znane pod nazwą Tel Jericho. To ogromne stanowisko archeologiczne zachwyca pobliskim Klasztorem Kuszenia oraz potężnymi ruinami pałacu Hiszama.

Wybierając dobre biuro podróży można bezpiecznie odbyć fascynującą podróż do Izraela i ujrzeć te miejsca, które wielkimi literami zapisały się w dziejach świata. Wyprawa do miejsc znanych i tych mniej znanych pozwala odkryć Izrael i jego bogactwo historyczne oraz religijne. Wrażenia z takiej podróży na długo zapisują się w pamięci, a sama podróż może stać się wyjątkowym przeżyciem. Dla tych, którzy lubią bliskie spotkania z historią i tych, którzy chcą odwiedzić miejsca wyjątkowe Izrael i jego Zachodni Brzeg są wymarzonymi wręcz kierunkami podróży.

Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Trip.com. Twoja globalna platforma podróży.
Czy jesteś zapalonym podróżnikiem, czy też planujesz swoją pierwszą wyprawę, Trip.com jest tu, aby uczynić...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Piękne miejsca do odwiedzenia w Turcji
Turcja, malowniczy kraj rozciągający się między Wschodnią Europą a Zachodnią Azją, jest skarbnicą historii,...
Turyści wiedzą coraz więcej o swoich prawach. Przybywa reklamacji nieudanych wyjazdów z biurami podróży
Każdą wycieczkę niezgodną z ofertą touroperatora można zareklamować. Turyści mają coraz większą świadomość...
POZNAJ DUBAJ Z BEST REISEN GROUP
Tak brzmi tytuł kampanii promocyjnej, która ma na celu przybliżenie atrakcji Dubaju, jego niezwykłych...