XVIII Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

W najbliższą sobotę w Karkonoszach odbędą się XVIII Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie „Family Cup 2013”. Zawody odbędą się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni, bez względu na wiek i doświadczenie.  Do rywalizacji można startować indywidualnie lub całymi rodzinami.

W ramach XVIII Mistrzostw Polski zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego i Amatorski Puchar Polski. Zawody odbędą się 16 lutego, na stoku Euro, w kompleksie narciarskim „Śnieżka” w Karpaczu. Start o godzinie 10.45.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 lutego za pomocą formularza na stronie www.familycup.pl, do 15 lutego mailem, na adres kssniezka@wp.pl. W dniu zawodów można zapisywać się osobiście do godz. 10.00 w biurze zawodów.

Opłaty startowe wynoszą 30 złotych dla dorosłych i młodzieży, 20 złotych dla dzieci do lat 14. W dniu zawodów opłaty wynoszą odpowiednio 45 i 30 złotych. W karnety należy zaopatrzyć się we własnym zakresie. Startować można wyłącznie w kaskach. Klasyfikacja będzie prowadzona indywidulanie z podziałem na kategorie wiekowe oraz rodzinnie.

Zawody rozegrane zostaną w kilku kategoriach i na różnych dystansach: snowboardowy slalom gigant i narciarski slalom gigant. W zawodach mogą uczestniczyć osoby nie posiadające licencji zawodniczej PZN, PZF lub ISF. W klasyfikacji rodzinnej mogą brać udział trzy osoby, wyznaczone przez kapitana drużyny w czasie zapisów. Uczestnicy, którzy pokonają trasę w najkrótszym czasie zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Organizatorem jest Klub Sportowy „Śnieżka” w Karpaczu, współorganizatorami są Miejska Kolej Linowa Karpacz, Stowarzyszenie Family Cup oraz Wydawnictwo Family Cup.

Celem Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie jest upowszechnianie sportu oraz zawodów narciarskich i snowboardowych, w których mogą uczestniczyć całe rodziny. Zawody rozgrywane są pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 

PR

Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Atrakcje turystyczne Szklarskiej Poręby
Centrum Szklarskiej Poręby z najbardziej zwartą zabudową to Szklarska Poręba Górna. W tej części miasta...
W cieniu Śnieżki
Sudety to raj dla miłośników górskich wędrówek, i dla fanów jazdy na nartach. Szczęśliwie nie są tak...
Narty dla maluchów - kiedy, gdzie i jak?
Powiedzenie, że najtrudniejsze są początki, nie odnosi się w tym przypadku do najmłodszych. Dzieci uczą...
Organizacja pierwszego wyjazdu na kolonie. Porady dla rodziców.
To normalne, że rodzice nierzadko bardziej przeżywają pierwszy wyjazd na kolonię swojego dziecka, niż...
ABC początkującego narciarza
Za oknem zima w pełni, więc pogoda sprzyja wszelkim eskapadom. A według prognoz, zmarzluchy nie mają...