Wycieczki szkolne po Europie

Wycieczki szkolne to jeden z tych powodów, dla których dzieciaki lubią szkołę. Dla każdego z nich to okazja do dobrej zabawy z kolegami i koleżankami z klasy, ale i poznania nowych miejsc, zabytków, tradycji. A jeśli wycieczka odbywa się do Włoch albo Hiszpanii, to są to wspomnienia na całe życie.

Pierwszy przykład z brzegu ciekawej wycieczki szkolnej do Hiszpanii to Barcelona. Chłopcom nie trzeba nawet tłumaczyć, gdzie leży to miasto. Wystarczy rozejrzeć się ilu z nich nosi koszulki klubu piłkarskiego FC Barcelona, a na WF-ie wciela się w rolę Leo Messiego albo Luisa Suareza. Wizyta na legendarnym stadionie Nou Camp jest więc punktem obowiązkowym i wystarczy sprawdzić popularne oferty wycieczek szkolnych do Katalonii, by to potwierdzić.

Najlepszy przykład to firma ATAS, która jest czołowym organizatorem turystyki młodzieżowej w Polsce, z wieloletnim doświadczeniem (działa od 1989 roku). Organizowana przez nich wycieczka szkolna do Hiszpanii pod tytułem „Barcelona samolotem” zawiera wizytę na stadionie Barcy.


Oczywiście to tylko część atrakcji, przecież nie samym futbolem człowiek żyje, choć akurat nie w Barcelonie. Program wycieczki zawiera jeszcze zwiedzanie budowli zaprojektowanych przez Antonio Gaudiego czy słynnych fontann znajdujących się przy Avenida Maria Cristina. Ogromne fontanny w godzinach wieczornych są miejscem widowiskowych spektakli artystycznych: woda – światło – dźwięk. Barcelona to także prawdopodobnie najlepsze na świecie miejskie plaże.

Innym krajem oferującym wiele atrakcji są Włochy. Kolejny raz warto przywołać firmę ATAS, która proponuje kilka wariantów wycieczki do Italii. Wycieczka szkolna powinna łączyć elementy nauki i rozrywki. Tak, by każdy uczestnik wracał z uśmiechem na ustach, ale i nową wiedzą.

Dzięki wartościowym programom młodzież może uzupełnić swoją wiedzę z historii, geografii, wiedzy o kulturze czy historii sztuki łącząc naukę z wypoczynkiem, zabawą i atrakcyjnym zwiedzaniem.

W programie wyjazdu do Włoch jest więc poznanie pełnego obrazu kultury i tradycji europejskiej na przestrzeni 3000 lat. Włochy to przecież Cesarstwo Rzymskie, o którym dzieciaki uczą się na historii. W Wiecznym Mieście spotykają się style architektoniczne i bogactwa kultury od starożytności do współczesności, dlatego rozsądnie trzeba planować czas, by zobaczyć jak najwięcej. A przecież w programie wycieczki szkolnej do Włoch jest jeszcze zabytkowa Florencja (stolica Toskanii), znana między innymi z Mostu Złotników i Galerii Uffizi. Kolejna atrakcja wycieczki szkolnej do Włoch to romantyczna Wenecja. Unikalny zespół urbanistyczny kanałów i mostów jest jedną z najcenniejszych pozycji na liście światowego dziedzictwa ludzkości.

Firma ATAS oferuje również inne wycieczki szkolne do Włoch. Ciekawie prezentuje się „Włochy – Podróż nietypowym szlakiem”. W programie jest zwiedzanie Rzymu i Stolicy Apostolskiej, Florencji oraz Umbrii – Perugii. W międzyczasie bardzo wartościowa wizyta w Asyżu, mieście świętego Franciszka. Dodatkowych emocji powinno dostarczyć zwiedzanie Orvieto, położonego na obrośniętym winogronami wzgórzu, niegdyś jednego z głównych miast Etrusków.

Więcej informacji o wycieczkach szkolnych po Europie można znaleźć na stronie: http://wycieczkiszkolne.atas.pl/

grafika: By Frank Müller, User:Germanramos, Adrià García, User:Johannes Kern, User:Freepenguin; pl.wikipedia.org

K-pop i Social Media: Nowe Twarze Turystyki
W erze cyfrowej, gdzie media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływają...
Wakacje z dziećmi w Hiszpanii
Dla większości rodziców wyjazd wakacyjny wiąże się również ze skrupulatnym zorganizowaniem atrakcji dla...
Jak zorganizować wczasy w Bibione?
Czy jest w Europie drugi taki kraj jak Włochy? Z pięknymi plażami, wyśmienitym jedzeniem i miejscami...
Hiszpania - słońce przez cały rok!
Nie jest dla nas chyba żadnym zaskoczeniem informacja, że to właśnie Hiszpania została uznana za kraj...
Lato we Włoszech
Nie ma chyba bardziej dogodnego kierunku wakacyjnego niż Włochy. Znajdziemy tu piękne piaszczyste plaże,...
Rzym - Zamek św. Anioła
Potężny Zamek św. Anioła położony nad Tybrem, prawdopodobnie widział więcej krwi, zdrady i nieszczęścia...