Rzym – Zamek św. Anioła

Potężny Zamek św. Anioła położony nad Tybrem, prawdopodobnie widział więcej krwi, zdrady i nieszczęścia niż jakikolwiek inny w Rzymie. Wybudowany w II w., początkowo sprawował rolę krypty dla Imperatora Hadriana, a następnie kontynuował działanie jako imperialne mauzoleum aż do czasów Karakalla. Zamek wybudowano poza murami Rzymu i połączono podziemnym korytarzem z Watykanem, co umożliwiało szybką ucieczkę społeczności papieskiej w razie niebezpieczeństwa lub oblężenia miasta. W XIV w. obiekt stał się papieską rezydencją dla Bonifacego IX, Mikołaja V i Juliusza II, patrona Michała Anioła i Rafaela. Jednak najsłynniejszym papieżem, którego można połączyć z tym miejscem jest Aleksander VI. Właśnie w tym zamku według legendy kochanka papieska urodziła jego dwóch potomków – Cezara i Lukrecję Borgiów.

ZamekZarówno bogato wykonane apartamenty jak i ponura cytadela, były świadkami diabolicznych intryg i krzyku torturowanych osób w epoce renesansu. Najsłynniejszą postacią więzioną w cytadeli był Benvenuto Cellini, rzeźbiarz, złotnik i podróżnik, autor autobiograficznej książki “Benvenuta Celliniego żywot własny”.

Obecnie zamek działa jako muzeum sztuki z obszerną kolekcją starożytnej broni i pancerzy. Korytarze przedstawiają historię rzymskiego mauzoleum, a dodatkowo zwiedzający mogą wypożyczyć przewodnik audio aby lepiej poznać to co podziwiają. Górny taras udostępniony turystom pozwala zaczerpnąć świeży oddech i cieszyć oko wspaniałą panoramą Wiecznego Miasta.

Na zewnątrz zwiedzający mogą podziwiać aleję udekorowaną drzewami, biegnącą wzdłuż Tybru oraz zwiedzić otwarty w 2000 roku most położony poza wałami zamku.

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...