Rzym – Zamek św. Anioła

Potężny Zamek św. Anioła położony nad Tybrem, prawdopodobnie widział więcej krwi, zdrady i nieszczęścia niż jakikolwiek inny w Rzymie. Wybudowany w II w., początkowo sprawował rolę krypty dla Imperatora Hadriana, a następnie kontynuował działanie jako imperialne mauzoleum aż do czasów Karakalla. Zamek wybudowano poza murami Rzymu i połączono podziemnym korytarzem z Watykanem, co umożliwiało szybką ucieczkę społeczności papieskiej w razie niebezpieczeństwa lub oblężenia miasta. W XIV w. obiekt stał się papieską rezydencją dla Bonifacego IX, Mikołaja V i Juliusza II, patrona Michała Anioła i Rafaela. Jednak najsłynniejszym papieżem, którego można połączyć z tym miejscem jest Aleksander VI. Właśnie w tym zamku według legendy kochanka papieska urodziła jego dwóch potomków – Cezara i Lukrecję Borgiów.

ZamekZarówno bogato wykonane apartamenty jak i ponura cytadela, były świadkami diabolicznych intryg i krzyku torturowanych osób w epoce renesansu. Najsłynniejszą postacią więzioną w cytadeli był Benvenuto Cellini, rzeźbiarz, złotnik i podróżnik, autor autobiograficznej książki “Benvenuta Celliniego żywot własny”.

Obecnie zamek działa jako muzeum sztuki z obszerną kolekcją starożytnej broni i pancerzy. Korytarze przedstawiają historię rzymskiego mauzoleum, a dodatkowo zwiedzający mogą wypożyczyć przewodnik audio aby lepiej poznać to co podziwiają. Górny taras udostępniony turystom pozwala zaczerpnąć świeży oddech i cieszyć oko wspaniałą panoramą Wiecznego Miasta.

Na zewnątrz zwiedzający mogą podziwiać aleję udekorowaną drzewami, biegnącą wzdłuż Tybru oraz zwiedzić otwarty w 2000 roku most położony poza wałami zamku.

Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie i jego wpływ na lokalny rynek hotelarski.
Projekt budowy Hotelu Gołębiewski w Pobierowie rozpoczął się na początku 2018 roku z planowanym zakończeniem...
Wystawa - Wielkie i małe historie. Muzeum Historii Polski na Cytadeli w Warszawie
Inauguracyjna ekspozycja Muzeum Historii Polski – “Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji...
Zwiedzanie Wawelu - praktyczne wskazówki dla turystów
Kraków, perła Polski, jest miastem, które tętni życiem i łączy w sobie wieki tradycji z pulsującą energią...
Twierdza Srebrna Góra - ceny biletów, godziny otwarcia oraz praktyczne informacje
W sercu Dolnego Śląska, ukryta wśród malowniczych krajobrazów Gór Sowich, wznosi się Twierdza Srebrna...