Wyciągi narciarskie Zakopane

Dla niektórych osób, zima to nieprzyjemny okres – mróz, oszronione szyby, zasypane ulice. Na szczęście to nieliczna grupa – dla pozostałych sezon zimowy to okazja do znakomitej zabawy. Nie chodzi tu tylko o lepienie bałwana i rzucanie się śnieżkami – równie dużo emocji przynosi jazda na desce snowboardowej i nartach.

Sezon zimowy 2011/2012 rozpoczął się w najlepsze – dla miłośników sportów zimowych to najważniejszy czas w roku. Dlaczego? Każdy, kto miał choć raz na nogach deskę snowboardową czy narty, wie, że ten sport może szybko uzależnić. Chyba, że ktoś woli oglądać całymi dniami telewizję…

Warunki do jazdy na desce i nartach w Tatrach już są. Raczej za sprawą sztucznego zaśnieżania, ale liczy się efekt, a wyciągi narciarskie w Zakopanem oblegane są rok rocznie przez licznych turystów.

Ważna informacja dla turystów, którzy wybierają się do Zakopanego w „ciemno” – noclegi warto rezerwować w wyprzedzeniem lub dowiadywać się telefonicznie o wolne miejsca. W innym przypadku możemy poświęcić sporo czasu na szukanie odpowiedniego hotelu czy noclegu, a po co marnować cenny czas. Proponujemy wybrane noclegi w Zakopanem.

Turyści przyjeżdżają w góry, by podziwiać piękne krajobrazy, spędzić święta i sylwestra w niesamowitej atmosferze, odpocząć, ale także z powodu dobrych warunków do jazdy na snowboardzie i nartach. O popularności sportów zimowych w naszym kraju nie trzeba przekonywać – sukcesy Adama Małysza i Justyny Kowalczyk są tego dobrym przykładem. Na świecie ludzie oszaleli na punkcie snowboardu, a takie nazwiska jak Shaun White, Victor Delerrue, Ville Uotila, Nuuti Niemela czy Travis Rice są znane nie tylko fanom jazdy na desce.

Najpopularniejsze wyciągi narciarskie w Zakopanem zadowolą zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodników. Opłaty, zależą głównie od czasu, jaki chcemy spędzić na stoku, rodzaju wyciągu oraz terminu naszej wizyty. W jednym z najpopularniejszych wyciągów w Zakopanem – Centrum Narciarskie Nosal, za jeden przejazd wyciągiem Tatrapoma numer 1 (trudna trasa narciarska o długości 450 m) w okresie od 22.12.2011 do 08.01.2012 zapłacimy 2.50zł. Natomiast za kartę terminową, która jest ważna przez dwie godziny, zapłacimy 45,00zł. W następnych tygodniach ceny osiągają nieco niższy pułap, jednak w czasie świąt wielkanocnych wracają do podanych wyżej kwot.

Wyciągi narciarskie w Zakopanem cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów, zwłaszcza, że działa także szkółka narciarska, serwis i wypożyczalnia sprzętu. Aktywny wypoczynek zdobywa popularność nie tylko wśród młodych ludzi, ale i starszego pokolenia. Za ich czasów nie było takich znakomitych warunków do uprawiania sportów zimowych, jakie dzisiaj są nie tylko w Zakopanem, ale i innych górskich miejscowościach.  Zresztą, wyciągi narciarskie to tylko część atrakcji – na turystów czekają jeszcze górskie wędrówki, poznawanie barwnej lokalnej kultury, muzyki, potraw, kulig czy zwiedzanie zabytków. Infrastruktura turystyczna stoi na wysokim poziomie, miasteczko jest „zimową stolicą Polski” – trudno o lepszą rekomendację dla Zakopanego.

Choć Polacy lubią narzekać, to na atrakcje turystyczne w naszym kraju narzekać nie mają prawa. Tatry to piękna wizytówka Polski, a Zakopane bez wstydu możemy wymieniać jednym tchem obok najlepszych europejskich zimowych kurortów.

 

KJ


Tatry, Zakopane i drewniany domek z kominkiem, czyli urlop marzeń
Jesień.Kolejny dzień najpiękniejszej, złotej polskiej jesieni. Od samego rana spacerujesz tatrzańskimi...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....
VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, 11-15 sierpnia 2016
Przed nami siódma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej...
CZWÓRKA NA ŻYWO Z ZAKOPANEGO
W najbliższą sobotę, 21 grudnia, radiowa Czwórka przeniesie się na Podhale. Ekipa Programu 4 sprawdzi,...
IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych 10-15 sierpnia 2013 Zakopane
200 wystawców krajowych i zagranicznych, w tym: 97 twórców ludowych, 103 wystawców branży gastronomiczno-spożywczej.
PolskiBus.com rozbudowuje siatkę połączeń z Warszawy do Zakopanego
PolskiBus.com rozwija siatkę połączeń Od 30 czerwca przewoźnik wprowadza dwa dodatkowe kursy pomiędzy...