CZWÓRKA NA ŻYWO Z ZAKOPANEGO

W najbliższą sobotę, 21 grudnia, radiowa Czwórka przeniesie się na Podhale. Ekipa Programu 4 sprawdzi, czy warto wyjechać na Święta w góry, przedstawi kobiety w nietypowych dla nich góralskich zawodach i przypomni zakopiańską love story z lat trzydziestych.

W „Hyde Parku” (godz. 10.00-12.00) podhalańscy górale zaproponują słuchaczom alternatywne Święta Bożego Narodzenia. Prowadzący audycję Patryk Kuniszewicz przyjrzy się modnym od lat wyjazdom na narty połączonym ze świętowaniem w góralskiej atmosferze. Jak to wygląda i ile kosztuje? Dziennikarz poszuka odpowiedzi wśród mieszkańców Zakopanego i turystów na Krupówkach.

Natomiast w ramach „Konturówki: audycji o kobietach, ale nie tylko dla kobiet” (godz. 14.00-16.00) w studiu Czwórki, umiejscowionym na Krupówkach w restauracji Czarny Staw, pojawi się Ewelina Zwijacz-Kozica, świeżo zaprzysiężona ratowniczka TOPR, pierwsza od 34 lat kobieta-ratownik. Beata Kwiatkowska i Olga Mickiewicz, autorki „Konturówki”, porozmawiają również z Janiną Rzepką z Brzegów, pionierką wśród kobiet, która ukończyła kurs bacowski. Czwórka zaprasza także do wysłuchania zakopiańskiej love story. Dziennikarki spotkają się z organizatorami wystawy prezentującej dwie ciekawe osobowości Zakopanego lat międzywojennych – Wandę i Opcia. Józef Oppenheim, zwany „Opciem”, to znany narciarz, taternik, naczelnik TOPR w latach 1914-1939. „Ruda” Wanda była malarką, artystką, urodzoną na Haiti. Podczas audycji nie zabraknie również „góralskiego” przeglądu prasy.

 

PR

Skutery śnieżne Zakopane - odkryj zimowe piękno Tatr na wypożyczonym skuterze śnieżnym
Masz ochotę na niezapomniane wrażenia podczas zimowego pobytu w Zakopanem? Skutery śnieżne Zakopane to...
Europejskie Targi Produktów Regionalnych 2016
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury serdecznie zaprasza na VII Europejskie Targi Produktów...
5 pomysłów na wycieczki po Tatrach i Podhalu
Wyjazd w góry niezależnie od pory roku ma wiele zalet, zwłaszcza kiedy obieranym przez nas kierunkiem...
V Europejskie Targi Produktów Regionalnych
Czym są Europejskie Targi Produktów Regionalnych?
PREMIERA TRÓJKOWEGO AUDIOBOOKA O SOPOCIE
Molo, Grand Hotel, "Monciak" i SPATiF - z tym najczęściej kojarzy się Sopot. Słynny nadmorski kurort...
Wyjazd w góry na święta
Przed nami najpiękniejszy czas Świąt Bożego Narodzenia, dla wielu z nas to doskonały moment na wyjazd...