Wybieramy idealną walizkę

Podróżowanie nierozerwalnie łączy się z pakowaniem, a to najczęściej zostawiamy na ostatnią chwilę i tym samym fundujemy sobie wiele trudności, a nawet nieprzyjemnego stresu.

Podczas przygotowań do wyjazdu, jedną z najważniejszych decyzji jest wybór walizki, która nie może być pierwszą z brzegu, dość wysłużoną torbą.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze walizki

Kupując walizkę należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Z pewnością wiemy, czym charakteryzuje się bagaż podręczny do samolotu, ale czy potrafimy właściwie wybrać torbę, która pomieści nasze rzeczy?

Jednym z głównych kryteriów wyboru jest rozpatrzenie samych aspektów podróży, a więc jej specyfikę. Zupełnie inaczej podróżuje się samochodem, pociągiem lub samolotem. Lekkie walizki podróżne do samolotu są doskonałym wyborem praktycznie podczas każdej innej wyprawy. Pozwalają one szybko przenieść bagaż, a raczej go przesunąć. Poza tym posiadają właściwe zabezpieczenia oraz trwały i odporny materiał. Słowem walizki dedykowane podróży samolotem sprawdzą się także w innych środkach lokomocji.

Bagaż optymalny, a więc jaki?

Okres letni wiąże się z prawdziwym morzem walizek, które można kupić w sieciach handlowych czy w Internecie. Atrakcyjna cena niejednokrotnie przesłania ewidentne mankamenty, na które często w ogóle nie zwracamy uwagi. W efekcie podróżujemy ze zbyt ciężkim lub poonadwymiarowym bagażem, który w żaden sposób nie ułatwia nam poruszania się. Supermarketowe okazje rzadko spełniają jakiekolwiek standardy, stąd też przetrwają najwyżej dwa sezony. Poza tym nie nadają się do przewożenia cięższych i kruchych lub podatnych na uszkodzenia rzeczy. Wybierając walizki takiego pochodzenia możemy być pewni, ze prędzej czy później przeżyjemy “przygodę” związaną z zerwaną rączką, wyłamanym kółkiem lub zaciętym zamkiem.

Antidotum na te kiepskie rozwiązania są markowe lekkie walizki podróżne do samolotu. Renomowany producent to gwarancja udanej podróży. Jednym z czołowych producentów na rynku walizek wysokiej jakości jest oczywiście Vip Collection. Marka posiada oficjalny sklep internetowy dostępny pod adresem vip-collection.pl


Jeśli chcemy, by nasza walizka była skrojona na miarę naszych potrzeb zastanówmy się na jak długo wyjeżdżamy, czym będziemy podróżowali i jakie rzeczy zamierzamy przewozić w walizce. Warto pamiętać także o rzeczach, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Tutaj perfekcyjnie sprawdzi się walizka na bagaż podręczny do samolotu, która pozwoli na zabranie kosmetyków czy ubrań na czas podróży.

Regulacje dotyczące bagażu podręcznego - co musisz wiedzieć
Podróże samolotem są coraz częściej wybierane jako sposób przemieszczania się zarówno na krótsze, jak...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...