Wiadomości z Holandii dla Polonii – gdzie szukać?

Skąd mieszkający w Holandii Polacy mają czerpać wiadomości? Istnieje sporo serwisów internetowych, które na zamieszczają świeże newsy, a jednocześnie pomagają Polakom na obczyźnie odnaleźć się w tym nowym miejscu.

Głos Polski

Można zaryzykować stwierdzenie, że najlepszym źródłem wiadomości dla holenderskiej Polonii, jest internet. To dzięki jego szerokiej obecnie dostępności i bieżącej aktualizacji treści, Polacy mieszkający w Holandii mają wgląd w newsy w języku polskim i są informowani o najświeższych wydarzeniach najszybciej, jak się da.

Wiadomości z Holandii istotne dla mieszkających tam Polaków publikuje glospolski.nl, internetowy serwis informacyjny dla Polonii. Znajdziemy tu najnowsze wieści dotyczące wydarzeń i sytuacji w Holandii, przede wszystkim (choć nie tylko) tych, które dla polskiej społeczności mają szczególne znaczenie. Sekcja wiadomości podzielona jest na działy, z których jeden, „Polskie sprawy”, skupia się właśnie na wydarzeniach, mających bezpośredni wpływ na życie holenderskiej Polonii.

 

Oprócz porcji świeżych wiadomości ogólnych, w serwisie znajdziemy też informacje kulturalne, a także porady dotyczące między innymi prowadzenia biznesu, pracy, mieszkania i życia codziennego w Holandii.

Fakty.nl

Innym polskojęzycznym serwisem publikującym wiadomości dla Polaków w Holandii, są Fakty.nl. Również tutaj znajdziemy ogólne newsy dotyczące Holandii, jak i – w dziale „My w Holandii” – te, które w szczególny sposób dotyczą polskiej społeczności w tym kraju.

Serwis stara się też ułatwić życie w Holandii Polakom. W dziale „Poradnik emigranta” znajdziemy wiele przydatnych porad, które przybliżą nam, jak w Holandii powinno się załatwiać pewne sprawy i jak określone kwestie wyglądają w świetle prawa tego kraju. Jest tu też dział „Przydatne adresy”, w którym znajdziemy między innymi polskie szkoły, bary, restauracje i dyskoteki, a nawet polskich lekarzy działających w Holandii.

W serwisie funkcjonuje też dział z ogłoszeniami, przegląd firm oraz lista holenderskich atrakcji (wraz z ważnymi informacjami i cennikami), dla tych, którzy chcą Holandię poznać bliżej.

 

 

Polonia.nl

Wiadomości na tym serwisie są zgrupowane w tematyczne działy, dotyczące ludzi, kultury, polityki, a także Polaków w Holandii. Oprócz świeżych newsów holenderska Polonia znajdzie tu teksty poradnikowe, dotyczące pracy i kariery w tym kraju, aktualnych trendów, możliwości spędzania wolnego czasu i zdrowia.

Dział „Nie przegap” informuje o odbywających się akcjach i atrakcjach, pozwalając zawsze być na bieżąco. W serwisie znajdziemy też aktualne oferty pracy.

myPolacy.nl

Ten serwis wyróżnia się tym, że publikuje wiadomości lokalne – newsy są pogrupowane według holenderskich regionów, więc możemy zawsze wiedzieć, co dzieje się w naszej najbliższej okolicy. Oprócz tego znajdziemy tu wieści nie tylko z Holandii, ale też z Polski i ze świata, mamy więc zapewniony pełny przegląd ważnych informacji.

Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Egipskie must have
Od dłuższego czasu hasło ?wakacje w Egipcie? nie brzmi już tak egzotycznie jak kiedyś. Dziś odległe kierunki...
Niezwykłe wczasy na Węgrzech
Polacy coraz częściej decydują się postawić na wczasy na Węgrzech. Ten jakże przyjaźnie nastawionych...
Zapraszamy do Hotelu Vestina w Wiśle
Nowoczesny hotel ze Spa zlokalizowany jest w Wiśle Malince, a więc malowniczej dolinie, która zachwyca...
Hotel w Pradze
Znalezienie odpowiedniego hotelu w Pradze nie jest proste, a mnogość opcji rezerwacyjnych nie ułatwia...
Doskonałe miejscowości wypoczynkowe na południu Polski
Jeżeli szukacie odpoczynku od miejskiego zgiełku, doskonałym wyborem będzie odwiedzenie takich miejscowości...