Doskonałe miejscowości wypoczynkowe na południu Polski

Wyjazd na narty do Rytra

Wieś Rytro położona jest w okolicach Nowego Sącza, około 90 kilometrów od granic Krakowa. Przepiękne położona w Beskidzkie Sądeckim, umożliwia korzystanie z uroków natury, podczas spacerów nad brzegiem Popradu i Wielkiej Roztoki. Będąc w tej okolicy, warto zwiedzić Zamek w Rytrze, w którym podobno przebywali niemieccy żołnierze, a być może – jest tu nawet ukryty olbrzymi skarb. Dla miłośników narciarstwa w Rytrze przygotowano Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Ryterski Raj, zlokalizowany na Jastrzębskiej Górze. W Rytrze noclegi oferuje kilkanaście hoteli o różnym standardzie oraz obiekty agroturystyczne.

 

 

Kąpiele termalne w Szaflarach

80 kilometrów na zachód, jadąc od Rytra w stronę Zakopanego, koniecznie musicie odwiedzić miejscowość Szaflary. Znajdziecie tu kompleks kąpielisk geotermalnych, znanych jako Termy Szaflary oraz Gorący Potok. W Termach możecie korzystać z czterech wewnętrznych i zewnętrznych basenów, wyposażonych w zjeżdżalnie i urządzenia do hydromasażu, saunarium oraz strefy spa. Gorący potok oferuje dodatkowo kąpiele borowinowe i tężnię, działające pozytywnie na cały organizm. Bliskość Zakopanego umożliwia zwiedzanie tej jakże popularnej stolicy Tatr. W Szaflarach możemy skorzystać zarówno z noclegów w obiektach, należących do basenów termalnych, jak i w okolicznych pensjonatach agroturystycznych i hotelach.

 

 

Obiekty historyczne w Przemyślu

Atrakcji nie zabraknie też w mieście Przemyśl. To miasto, położone w województwie podkarpackim, nad rzeką San. Można obejrzeć tu pomniki historii – zespół staromiejski Przemyśla oraz kompleks „Twierdzy Przemyśl”. Jeśli pasjonujecie się przeszłością, warto odwiedzić Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej czy Muzeum Archidiecezjalne. Wśród nietypowych rozrywek warto wymienić Podziemną trasę turystyczną. Przemyśl oferuje olbrzymi wybór miejsc noclegowych; od samodzielnych pokoi w domach prywatnych, przez obiekty agroturystyczne i hostele, aż po apartamenty w wysokiej klasy hotelach.

Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Sandomierz – ukryty skarb Polski idealny na weekendowy wypad
Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie spędzić weekend w Polsce, odkrywając jej piękno i bogatą historię?...
Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Zarezerwuj bus do Anglii i zapłać w dniu wyjazdu - to możliwe!
Chciałbyś zarezerwować bus do Anglii, jednak nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na ten moment lub...
Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Co zabrać ze sobą na pieszą wycieczkę w góry?
Marzysz o spędzeniu urlopu z dala od miejskiego zgiełku, za to wśród nieskażonych ludzką ręką polskich...