Weekend w spa – relaks i przyjemność dla rodziny

Codzienne szybkie tempo życia, stres i mało czasu na sen potrafią wyprowadzić z równowagi. Aby prawidłowo funkcjonować, warto przeznaczać odpowiednią ilość czasu na regenerację fizyczną i psychiczną. Odpoczynek w domu może być przyjemny, ale relaks się w miejscu, w którym przebywa się na co dzień nie będzie tak skuteczny jak zmiana środowiska. Celem jest przecież chwilowe uwolnienie się od codziennych trosk. Nie ma lepszego sposobu na wytworzenie pozytywnej energii niż aktywny wypoczynek.

Ruch jest nieustannie zalecany przez lekarzy, dietetyków i trenerów. Nietrudno zauważyć, że stał się formą spędzania wolnego czasu, zwłaszcza przez młodych ludzi. Podczas wieczornego spaceru spotykamy mnóstwo biegaczy, rowerzystów czy uprawiających nordic walking. Najprzyjemniej jest spędzić czas aktywnie razem z rodziną. Jest to sposób na dobrą zabawę, ale również poprawienie wzajemnych relacji. Aby ruch sprawiał radość każdemu, warto udać się w miejsce oferujące różne formy aktywnego wypoczynku. Parki rozrywki są coraz częściej odwiedzanym miejscem.


Dla najmłodszych
Solpark
oferuje rozrywkę dla całej rodziny. Najmłodsi mogą skorzystać z gier i zabaw takich jak bilard, cymbergaj, rzutki, piłkarzyki, tory przeszkód, wiszące mosty czy wietnamskie kładki. Dzieci mogą również skorzystać z kursu nauki pływania. Basen dobrze wpływa na samopoczucie oraz problemy z kręgosłupem. Uczestnicy kursu są podzieleni na grupy wiekowe. Podczas zajęć dzieci oswajają się z wodą, korzystają z urządzeń wspomagających wyporność, ćwiczą pracę nóg i unoszenie się na wodzie. Oprócz tego, najmłodsi mają do dyspozycji boiska i hale sportowe.

Dla rodziców
Ze względu na pozytywny wpływ na krążenie i przepływ krwi przez macicę, zajęcia na basenie są organizowane również dla kobiet w ciąży. Natomiast salon SPA, znajdujący się na terenie parku, oferuje sauny, zabiegi regeneracyjne, solarium, grotę solną, gabinet fryzjersko-kosmetyczny oraz fotel masujący. Masaże, wykonywane przez profesjonalistów przy użyciu najlepszego sprzętu, zapewnią odprężenie nawet najbardziej wymagającym klientkom. Aby zapoznać się z cenami usług fryzjersko-kosmetycznych, można skorzystać z cennika udostępnionego przez Solpark. Poza regeneracją zewnętrzną, kobiety mają możliwość uprawiania sportu w postaci zajęć yogi, aerobiku czy coraz popularniejszej zumby. Dla mężczyzn natomiast, organizowane są zajęcia kick boxingu. Treningi uczą elementów dalekowschodnich sztuk walki i są prowadzone przez najlepszego trenera. Dodatkowo Park Rozrywki posiada również siłownię wyposażoną w profesjonalne urządzenia posiadające certyfikat IWF, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Park rozrywki zagwarantuje doskonale spędzony czas całej rodzinie. Nawet osoby starsze mogą skorzystać z sali rehabilitacyjnej bądź sauny. Wspólny wyjazd do tego rodzaju ośrodka jest stanowczo lepszą alternatywą dla spędzania weekendu na kanapie przed telewizorem. Czas przekonać się, że paradoksalnie, dzięki zmęczeniu, odpoczynek staje się najbardziej efektowny. Aktywność ruchowa poprawia nasz wygląd zewnętrzny, poprawia apetyt, kształtuje sylwetkę oraz wytwarza endorfiny, odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie.

Romantyczny weekend w spa - czemu warto?
 Weekend w ekskluzywnym Hotelu Spa to doskonały sposób na spędzenie czasu z drugą połówką. Jest to relaksujące,...
Wypocznij z dala od zgiełku - Spa w Pobierowie
Kiedy odczuwamy zmęczenie nic nam nie wychodzi. Jesteśmy rozdrażnieni, szybko się irytujemy i nic nie...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Majówka nad morzem - jak się do niej przygotować?
Początek maja to doskonała okazja do tego, by choć na kilka dni odpocząć z dala od wielkomiejskiego zgiełku,...
Wymarzony telefon dla podróżnika - Apple iPhone 7
Podróżowanie to coś więcej niż przygoda, to właściwie styl życia, którego może spróbować każdy. A wiernym...
Tania suszarka podróżna - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Szukasz dobrej suszarki do włosów, która jednocześnie będzie mogła bez problemu zmieścić się w torebce...