Wakacje w górach

Mimo, że w wakacje większość z nas marzy o wypoczynku na plaży nad morzem, czy jeziorem, polskie góry oferują także wiele atrakcji. Znajdziemy tu wiele pięknych krajobrazów, różnorodne szlaki turystyczne, czyste i świeże powietrze, charakterystyczne budownictwo oraz poznamy wyjątkową kulturę górską.

Jednym z najpiękniejszych darów natury, jakim możemy się pochwalić, są nasze piękne góry. W południowej Polsce znajduje się wiele obszarów górzystych, więc nie powinniśmy mieć problemów z wyborem odpowiedniego miejsca, w którym spędzimy wakacje w górach. Najpopularniejsze są Tatry – najwyższe góry w Polsce. Niezależnie od pory roku przebywa tu wielu turystów z całej Polski i Europy. Turysta nie zawiedzie się też na atrakcjach, jakie oferują Sudety, Karkonosze, Beskidy, Pieniny czy Bieszczady. Spędzając wakacje w górach, znajdziemy tu wspaniałe warunki, by odreagować i odpocząć od codziennych problemów  i stresów. Także noclegi w górach, czy hotele są często umiejscowione w niezwykle pięknych i malowniczych miejscach, gdzie możemy po obcować z naturą.

Aktywna forma wypoczynku, jaką jest turystyka górska, nie każdemu przypadnie do gustu. Osoby, które mają problemy z ciśnieniem, sercem, drogami oddechowymi czy z kondycją nie wytrzymają trudów górskiej wspinaczki i mozolnego zdobywania kolejnych szczytów. Turystyka górska jest dla osób, które preferują aktywny tryb życia, kochają spacery, naturę, wysiłek fizyczny.

Ważne jest, by na wspinaczki i spacery górskie wybierać się w towarzystwie odpowiedzialnych osób. Musimy pilnować się, by nie krzyczeć bez potrzeby, nie śmiecić czy nie strącać głazów lub kamieni. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jak zmieniają się na warunki atmosferyczne, ponieważ w przypadku pogarszającej się pogody powinniśmy zawrócić ze szlaku. Góry to piękne i zarazem zdradliwe miejsce, które pochłonęły już niejedną ofiarę. Moment nieuwagi czy chwila zamyślenia może skończyć się dla nas tragicznie.

Przed wyjazdem na wakacje w góry, warto zwrócić uwagę na tutejszą bazę noclegową. Dobrze rozwinięta branża agroturystyczna gwarantuje noclegi w górach na najwyższym poziomie. Warto zauważyć, że tutejsze pensjonaty, hotele i miejsca noclegowe charakteryzują się piękna architekturą i malowniczym położeniem. Dla turysty, który spędza wakacje w górach, dobrą nowiną będą ceny miejsc noclegowych, które latem są zdecydowanie tańsze niż w sezonie zimowym.

Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Przyciągający magnetyzm gór? Celebrowanie górskich wędrówek po odpowiednim przygotowaniu
Góry od zarania dziejów były symbolem niedostępności i wyjątkowości. Przyciągają wędrowców szukających...
Co zabrać ze sobą na pieszą wycieczkę w góry?
Marzysz o spędzeniu urlopu z dala od miejskiego zgiełku, za to wśród nieskażonych ludzką ręką polskich...