VII Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

Jutro rozpocznie się VII Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur.

Pierwsze dwa dni są nieoficjalne i wiążą się przylotem ekip i ich zakwaterowaniem. Natomiast od piątku rozpoczynają się rajdy, które potrwają aż do niedzieli.

Pierwszym  punktem programu jest lotnisko “Olsztyn-Mazury”, znane do tej pory pod nazwą “Szymany”. Obecnie w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury trwają prace związane z przebudową lotniska, przygotowujące go pod kategorię 4D z przyrządowym podejściem do lądowania. Będzie ono przeznaczone głównie dla przewozów obsługujących region Warmii i Mazur.

Wszelkie prace budowlane oraz proces certyfikacji lotniska mają się zakończyć w 2015 r.

Podczas Rajdu kierownictwo “Olsztyn-Mazury umożliwi zwiedzanie lotniska przygotowanego do eksploatacji pasażerskiej. Następnie odbędzie się spotkanie z mediami.

Tego dnia po zakończonej konferencji prasowej odbędą się jeszcze 3

przeloty: do Olsztyna na lotnisko Dajtki (lądowanie punktowane), przelot na lotnisko w Kikitach (lądowanie na celność, punktowane) oraz przelot na lotnisko Kętrzyn Wilamowo, gdzie odbędzie się oficjalny wieczór informacyjno-integracyjny połączony z kolacją.

W sobotę Rajd rozpocznie się przelotem na lądowisko Giże (lądowanie punktowane), a następnie przelotem trasą nad miastami Olecko, Ełk oraz lotniskiem Rostki, lądowiskiem Mazury Residence i przylot do Kętrzyna.

Ochotnicy będą mogli zakończyć sobotni Rajd zawodami w strzelaniu z ostrej broni kulowej lub też zwiedzaniem Manufaktury Ceramicznej i Pałacu w Nakomiadach.

Ostatni dzień Rajdu to przelot widokowo-promocyjny nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich z lądowaniem na lotnisku Ketrzyn Wilamowo. To właśnie tam będzie można sprawdzić swoje umiejętności w operowaniu DRONEM. Dla zainteresowanych odbędzie się kolejny trening w strzelaniu z broni automatycznej. Alternatywą dla pilotów jest trening w lądowaniu na celność.

Koło godziny 14 nastąpi oficjalne zakończenie Rajdu, czyli ogłoszenie wyników rywalizacji, a następne wręczenie zwycięzcom pucharów i dyplomów oraz certyfikatów uczestnictwa w Rajdzie dla wszystkich załóg. Dalszy pobyt w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich wg inwencji własnej lub przy organizacyjnym wsparciu ekipy lotniska Wilamowo.

Wszystkich chętnych zapraszam w imieniu swoim oraz w imieniu gospodarzy województwa na Rajd na kilkudniowy towarzysko-rekreacyjny (z odrobiną  rywalizacji) pobyt w Krainie Wielkich Jezior. 

 

Aeroklub Krainy Jezior

PR

Wyjątkowe miejsce na Mazurach dla miłośników natury i ciszy: Nasz Ośrodek Wypoczynkowy zaprasza
Marzysz o spokojnych wakacjach na Mazurach, gdzie możesz zanurzyć się w otaczającej przyrodzie i odpocząć...
Hotel na Mazurach - na co zwracać uwagę wybierając?
Mazury to przepiękna kraina słynąca głównie z jezior. To idealne miejsce do tego, by popływać w nich,...
Odpoczynek we dwoje w sercu Wielkich Jezior Mazurskich
Giżycko to jedna z najbardziej urokliwych miejscowości na Mazurach. Bezpośredni kontakt z przyrodą to...
Mazury - kraina tysiąca jezior i zabytków historii.
"Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie" - pisał niegdyś Stanisław Jachowicz....
Kierunek? Mazury!
Wypoczynek po ciężkim miesiącu albo roku pracy należy się każdemu. Niezliczone oferty, z których możemy...
Pokazy lotnicze Mazury AirShow 2015
17 edycja Mazury AirShow dobiegła końca. W tym roku oprócz załóg, które na stałe wpisały się w program...