Uśmiech za jedną podróż!

3 młodych chłopaków, 3 kajaki do zbudowania, 5 dni rejsu, 30 dni na realizację projektu, prawie 90 kilometrów do przepłynięcia, 1200 butelek do zdobycia i 400 tysięcy złotych do zebrania dla Piotrka! Niemożliwe? Nie dla nich!

Szykują wyprawę, która musi zakończyć się sukcesem. A w niej zmierzą się nie tylko z żywiołem – wodą – ale i innymi przeciwnościami. Determinacji uczą się od swojego kolegi, który każdego dnia walczy o powrót do normalnego życia! W zamian chcą przywrócić Mu uśmiech, zdobywając pieniądze na długą i trudną rehabilitację.

W pewien deszczowy, lipcowy dzień, grupa młodych przyjaciół zastanawiała się, jak mogą pomóc choremu koledze. Wpadli na dość nietypowy pomysł – wymyślili, że ruszą w podróż! Wodną podróż! I może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie środek transportu, którym zamierzają się poruszać. Postanowili zbudować trzy kajaki. Banalne? Bynajmniej! Płynące cuda powstają z butelek PET i rurek PCV! Tym sposobem plastikowy kajak przetrze największym żaglowcom świata szlak wodny Szczecin-Świnoujście. Trzej śmiałkowie wybrali datę, która pozwoli im wrócić do Szczecina właśnie na finał regat The Tall Ships Races 2017.


Celem zwariowanej akcji „Uśmiech za jedną podróż” jest pomoc Piotrkowi, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i na domiar złego, w lutym tego roku został potrącony przez samochód. Przeszedł cztery bardzo skomplikowane operacje i na tę chwilę potrzebuje długiego oraz kosztownego leczenia. Miesięczna rehabilitacja wynosi, bagatela, prawie 25 tysięcy złotych! Jego historię można poznać na www.pomagam.pl/PiotrPietras

Ich zadanie jest proste – chcą sprawić, by Piotrek miał każdego dnia, powód do uśmiechu i szanse na powrót do pełnej ruchomości i sprawności fizycznej!

Każdy kto chce, wesprzeć Piotra swym darem serca, może wybrać dwie opcje: wejść na www.pomagam.pl/PiotrPietras lub wysłać tradycyjny przelew.

Pomysłodawcy projektu, chętnie zamienią swoje kilometry na Wasze złotówki. Obiecują dać z siebie wszystko! Wszystkie ręce na pokład! Szczegółowe informacje i relacja z przebiegu projektu znajduje się na stronie: www.facebook.com/usmiechzajednapodroz  

Uczestnicy spływu wypłyną 29 lipca o godz. 10:00 z Mariny przy wyspie Grodzkiej. Serdecznie zapraszamy na start! Projekt wspierany jest przez m.in. Urząd Miasta Szczecin, Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz wicemistrza Europy w kajakarstwie – Norberta Kuczyńskiego

Jaki model butów trekkingowych sprawdzi się idealnie podczas górskich wędrówek?
Buty trekkingowe to pojęcie tak samo obszerne, jak kurtka ? nie istnieje jeden model. Wybierając buty...
Nordkapp i troszkę dalej
Podobno, kiedy stanęli na tym urwisku, myśleli, że znaleźli się na końcu świata. Tak uważają ci, którzy...
Z BERGSONEM do Laponii
Finlandia jest krajem nizinnym. Dlatego odwiedzając ten kraj, nie można nastawiać się na zdobywanie wysokich...
Wyprawa na Galdhopiggen
By cieszyć się z kolejnego zdobytego szczytu, najpierw należy wykonać pierwszy krok. W wypadku Galdhopiggen...
BERGSON poleca skandynawskie szczyty
Mitów na temat Skandynawii jest wiele. Niektóre z nich są bardzo przesadzone, np. że przez cały rok na...