Toruński most w kwietniu

Kwiecień był kolejnym miesiącem działań przygotowawczych
do rozpoczęcia budowy nowego mostu w Toruniu. Przetarg na Generalnego Wykonawcę, Inżyniera Projektu, spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego, prezentacja makiety – to najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca.

Generalny Wykonawca

MZD zaprosi do złożenia ofert wszystkich piętnastu kandydatów na generalnego wykonawcę nowego mostu.

Początkowa ocena wniosków o dopuszczenie do przetargu wykluczyła
z postępowania dwa konsorcja, które złożyły protest na tę decyzję. Został on uwzględniony przez MZD. Weszliśmy w II etap przetargu- wyjaśnia Barbara Tyrankiewicz Kierownik Biura Realizacji Zespołu Mostowego. Na początku maja zaprosimy potencjalnych wykonawców do złożenia ofert cenowych. Będą oni mieli minimum 40 dni  na ich przygotowanie    -dodaje Tyrankiewicz . 

Inżynier Projektu


MZD ogłosiło   przetarg na wybór inżyniera projektu.

Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia
do głównych obowiązków Inżyniera Projektu będą należały: nadzór nad robotami budowlanymi, nadzór nad projektem oraz doradcze usługi inżynieryjne
i budowlane. Zadania Inżyniera będą także obejmowały rozliczenie oraz sprawozdawczość (monitoring i kontrola wykonania zadania pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym).
Kandydaci na Inżyniera Projektu muszą spełnić wymagania m.in. w zakresie uprawnień, posiadanej wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i personelem zdolnym do wykonania zamówienia, sytuacji ekonomicznej. Termin składania ofert upływa 26 maja 2010 r. 

EBI

Od 28-29 maja w Toruniu gościli przedstawiciele EBI. Celem ich wizyty była ocena przygotowania miasta do realizacji inwestycji pn „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”. Badana była również sytuacja finansowa miasta oraz planowany sposób finansowania tej inwestycji z uwzględnieniem dotacji Unii Europejskiej.   Przygotowanie inwestycji, jej wielkość, stan zaawansowania projektu  oraz znaczenie dla miasta, zostały wysoko oceniony przez konsultantów z EBI. Prace nad ocena wniosku nadal będą trwały, a ich zakończenie i podpisanie umowy kredytowej spodziewane jest w lipcu lub sierpniu. 


Makieta i ankieta


Makieta nowego mostu wraz z drogami dojazdowymi dotarła do kolejnej lokalizacji. Od  29 kwietnia jest eksponowana w Wydziale Gospodarki Komunalnej przy ul. Grudziądzkiej 126.

W kwietniu mieszkańcy Torunia mogli oglądać makietę mostu w Cinema City,
w klubie „Kameleon”, a także w Centrum Handlowym Bielawy. Zainteresowanie makietą było olbrzymie dlatego Miejski Zarząd Dróg w Toruniu podjął decyzję o dodatkowym miejscu ekspozycji makiety. Od 5 do 12 maja będzie można ją zobaczyć na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK.
Opinie dotyczące makiety, torunianie mogą wyrażać wypełniając specjalnie przygotowane ankiety, które zawierają pytania dotyczące inwestycji i makiety. Wyniki ankiety pozwolą ocenić wrażenia i odczucia mieszkańców na temat inwestycji i jej rozmiaru. Ankieta jest dostępna na stronach www.most.torun.pl .

W Toruniu trwa Kulturalne Lato
Muzyczne gwiazdy na szóstej edycji Artus Jazz Festival, niezwykły spektakl na granicy ulicznej prowokacji...
Jeździecki weekend w Kaszczorku
Gratka dla miłośników jazdy konnej. 13-14 sierpnia 2011 r. w toruńskim Kaszczorku odbędą XIV Jeździeckie...
Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Toruń - tradycja i nowoczesność
"Od piernika do rydzyka" takim sloganem reklamuje Toruń serwis nasztorun.pl . Trzeba przyznać, że slogan...