W Toruniu trwa Kulturalne Lato

Muzyczne gwiazdy na szóstej edycji Artus Jazz Festival, niezwykły spektakl na granicy ulicznej prowokacji Teatru Bängditos, Kino Letnie w Ruinach Zamku Krzyżackiego i muzyczne koncerty w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Europa-Toruń. Muzyka i Architektura – w Toruniu trwa pełne atrakcji „Kulturalne Lato”.

W ramach letnich koncertów Artus Jazz Festival wystąpią znakomici polscy wokaliści – Dorota Miśkiewicz zaprezentuje nastrojowy projekt „Ale”, w wykonaniu Kuby Badacha usłyszymy utwory polskiej legendy sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy, natomiast gwiazda festiwalu Anna Maria Jopek wprowadzi na plenerową scenę rytmy brazylijskiej bossa novy i portugalskiego fado.

W piątek, 13 lipca o godz. 21.00 warto wybrać się na Rynek Nowomiejski na nietypowy spektakl “Überfluss” niemieckiego Bängditos Theater. „Trzech maniakalnych bohaterów uparcie dąży do uruchomienia fontanny, niestety nic nie przebiega tak, jak powinno! Uwaga, może być mokro” – ostrzega Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która organizuje wydarzenie. Hamburski teatr uliczny wychodzi z sal teatralnych w przestrzeń publiczną, aktorzy grają bardzo ekspresyjnie, stosują żywiołowe gry słowne i prowokację uliczną. Spektakl jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Na ulicy Pod Krzywą Wieżą od 6 lipca można oglądać wystawę „Uroki dawnego Torunia”. „Toruń wzorem Krakowa prezentuje malarskie prace młodych artystów w przestrzeni miasta. Krakowska Galeria Obrazów pod Bramą Floriańską wrosła w pejzaż miasta i stanowi dużą atrakcję turystyczną. Mamy nadzieję, że będzie tak i w Toruniu” – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która współorganizuje wystawę.

Nietypowe seanse filmowe można oglądać w Ruinach Zamku Krzyżackiego. W ramach Kina Letniego zostaną wyświetlone między innymi: „Nosferatu. Symfonia grozy” z muzyką wykonywaną na żywo przez zespół hipersoniK oraz „Incepcja”.

Na letnie muzyczne wieczory w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Europa-Toruń. Muzyka i Architektura zaprasza Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W Kościele pw. św. Szczepana wystąpi Laboratoire de la Musique, który zagra na kopiach instrumentów barokowych, natomiast „Wieczór kolorów i przestrzeni” uświetnią znakomity saksofonista jazzowy Maciej Sikała oraz prof. Bogusław Grabowski – główny organista w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Program letnich imprez artystycznych dostępny jest w serwisie: www.kulturalnelato.pl.Źródło: www.media.netpr.pl

Jak znaleźć dobre noclegi w Krynicy Morskiej?
Krynica Morska, z jej złotymi plażami, szumem fal i niezapomnianymi zachodami słońca, to prawdziwy raj...
Gdzie warto wybrać się na weekend w Polsce?
Polska, z jej bogatą historią i malowniczymi zakątkami, stanowi prawdziwy raj dla turystów. Jeżeli zastanawiasz...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Tanie podróżowanie po świecie: Jak zwiedzać bez wydawania fortuny
Podróżowanie po świecie jest jednym z najbardziej fascynujących sposobów na odkrywanie różnych kultur,...
O czym warto pamiętać podróżując kamperem?
Caravaning zyskuje na popularności, bo łączy ze sobą zalety spontanicznego podróżowania, bez konieczności...
Spływy kajakowe Kaszuby z dziećmi
Na spływy kajakowe Kaszuby można się wybrać z dziećmi. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu trasy do wieku...