W Toruniu trwa Kulturalne Lato

Muzyczne gwiazdy na szóstej edycji Artus Jazz Festival, niezwykły spektakl na granicy ulicznej prowokacji Teatru Bängditos, Kino Letnie w Ruinach Zamku Krzyżackiego i muzyczne koncerty w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Europa-Toruń. Muzyka i Architektura – w Toruniu trwa pełne atrakcji „Kulturalne Lato”.

W ramach letnich koncertów Artus Jazz Festival wystąpią znakomici polscy wokaliści – Dorota Miśkiewicz zaprezentuje nastrojowy projekt „Ale”, w wykonaniu Kuby Badacha usłyszymy utwory polskiej legendy sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy, natomiast gwiazda festiwalu Anna Maria Jopek wprowadzi na plenerową scenę rytmy brazylijskiej bossa novy i portugalskiego fado.

W piątek, 13 lipca o godz. 21.00 warto wybrać się na Rynek Nowomiejski na nietypowy spektakl “Überfluss” niemieckiego Bängditos Theater. „Trzech maniakalnych bohaterów uparcie dąży do uruchomienia fontanny, niestety nic nie przebiega tak, jak powinno! Uwaga, może być mokro” – ostrzega Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która organizuje wydarzenie. Hamburski teatr uliczny wychodzi z sal teatralnych w przestrzeń publiczną, aktorzy grają bardzo ekspresyjnie, stosują żywiołowe gry słowne i prowokację uliczną. Spektakl jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Na ulicy Pod Krzywą Wieżą od 6 lipca można oglądać wystawę „Uroki dawnego Torunia”. „Toruń wzorem Krakowa prezentuje malarskie prace młodych artystów w przestrzeni miasta. Krakowska Galeria Obrazów pod Bramą Floriańską wrosła w pejzaż miasta i stanowi dużą atrakcję turystyczną. Mamy nadzieję, że będzie tak i w Toruniu” – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która współorganizuje wystawę.

Nietypowe seanse filmowe można oglądać w Ruinach Zamku Krzyżackiego. W ramach Kina Letniego zostaną wyświetlone między innymi: „Nosferatu. Symfonia grozy” z muzyką wykonywaną na żywo przez zespół hipersoniK oraz „Incepcja”.

Na letnie muzyczne wieczory w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Europa-Toruń. Muzyka i Architektura zaprasza Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W Kościele pw. św. Szczepana wystąpi Laboratoire de la Musique, który zagra na kopiach instrumentów barokowych, natomiast „Wieczór kolorów i przestrzeni” uświetnią znakomity saksofonista jazzowy Maciej Sikała oraz prof. Bogusław Grabowski – główny organista w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Program letnich imprez artystycznych dostępny jest w serwisie: www.kulturalnelato.pl.Źródło: www.media.netpr.pl

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Na wycieczki wybierz hostel!
Podróżowanie otwiera na nowe doświadczenia, pozwala poznać różne kultury i ludzi. Wybór odpowiedniego...