Szwajcaria – miasto Chur

Stolica regionu Graubunden, Chur jest najstarszym miastem w Szwajcarii. Według ostatnich wykopalisk, obszar w pobliżu miasta był zamieszkany już 3000 lat przed Chrystusem. Pierwsi osadnicy rzymscy utworzyli w tym miejscu w 15 r.p.n.e.  osadę, której nadali nazwę Curia Rhaetorum. Po przyjęciu chrześcijaństwa w 450 r. miasto znalazło się we władzy biskupstwa, które aż do 1526 r. kierowało każdym aspektem życia miejscowej ludności.

ChurPołożone na wysokości 586 m n.p.m Chur znajduje się w otoczeniu gór i Doliny Rhine. Miasto leży na skrzyżowaniu kilku naturalnych dróg prowadzących przez Alpy do Włoch. Doskonałe położenie logistyczne oraz spora ilość najbardziej zaawansowanych linii kolejowych sprawiają, że miasto jest największym ośrodkiem handlowym pomiędzy Zurychem, a Milanem.

Oprócz handlu miasto jest również doskonale rozwiniętym ośrodkiem rekreacyjnym. W pobliżu Chur turyści mogą uprawiać wspinaczkę, kolarstwo górskie lub korzystać z 20 najlepszych obszarów narciarskich Szwajcarii, położonych na wysokościach sięgających prawie 3000 m.

Starą część miasta najlepiej odkrywać pieszo. Władze Chur wprowadziły szereg ułatwień dla zwiedzających, implementując doskonale oznakowane szlaki piesze wykluczające wybranie niewłaściwej drogi. Podążając szlakami turyści mogą bez problemu zobaczyć najciekawsze atrakcje miasta jak np. położone w centrum parku, doskonałe Muzeum Sztuki w którym wystawiono prace Giovanniego, Segantiniego, Kauffmana, Hodlera i Kirchnera. Na pewno warto zawitać do sektora średniowiecza wypełnionego placami, wąskimi uliczkami oraz wieżami i eleganckimi domami.

W mieście znajduje się również ciekawy bar o nazwie Giger, zaprojektowany przez słynnego artrystę H. R. Gigera, autora kontrowersyjnych i niepokojących projektów m.in scenografii do filmu “Obcy” i “Gatunek” oraz erotycznych wersji “obcych”.   

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...