Szwajcaria – miasto Chur

Stolica regionu Graubunden, Chur jest najstarszym miastem w Szwajcarii. Według ostatnich wykopalisk, obszar w pobliżu miasta był zamieszkany już 3000 lat przed Chrystusem. Pierwsi osadnicy rzymscy utworzyli w tym miejscu w 15 r.p.n.e.  osadę, której nadali nazwę Curia Rhaetorum. Po przyjęciu chrześcijaństwa w 450 r. miasto znalazło się we władzy biskupstwa, które aż do 1526 r. kierowało każdym aspektem życia miejscowej ludności.

ChurPołożone na wysokości 586 m n.p.m Chur znajduje się w otoczeniu gór i Doliny Rhine. Miasto leży na skrzyżowaniu kilku naturalnych dróg prowadzących przez Alpy do Włoch. Doskonałe położenie logistyczne oraz spora ilość najbardziej zaawansowanych linii kolejowych sprawiają, że miasto jest największym ośrodkiem handlowym pomiędzy Zurychem, a Milanem.

Oprócz handlu miasto jest również doskonale rozwiniętym ośrodkiem rekreacyjnym. W pobliżu Chur turyści mogą uprawiać wspinaczkę, kolarstwo górskie lub korzystać z 20 najlepszych obszarów narciarskich Szwajcarii, położonych na wysokościach sięgających prawie 3000 m.

Starą część miasta najlepiej odkrywać pieszo. Władze Chur wprowadziły szereg ułatwień dla zwiedzających, implementując doskonale oznakowane szlaki piesze wykluczające wybranie niewłaściwej drogi. Podążając szlakami turyści mogą bez problemu zobaczyć najciekawsze atrakcje miasta jak np. położone w centrum parku, doskonałe Muzeum Sztuki w którym wystawiono prace Giovanniego, Segantiniego, Kauffmana, Hodlera i Kirchnera. Na pewno warto zawitać do sektora średniowiecza wypełnionego placami, wąskimi uliczkami oraz wieżami i eleganckimi domami.

W mieście znajduje się również ciekawy bar o nazwie Giger, zaprojektowany przez słynnego artrystę H. R. Gigera, autora kontrowersyjnych i niepokojących projektów m.in scenografii do filmu “Obcy” i “Gatunek” oraz erotycznych wersji “obcych”.   

Dlaczego warto pojechać do Turcji?
Turcja to barwny kraj leżący na skrzyżowaniu dwóch kontynentów stanowiąc unikalną mieszankę Wschodu i...
Noc Muzeów 2023: Kiedy odbędzie się to magiczne wydarzenie?
Noc Muzeów to magiczne wydarzenie, gdy miasta Polski tętnią życiem nocnym, a kultura, sztuka, nauka i...
Odkryj tajemnice greckiej kuchni: kulinarna podróż do serca śródziemnomorskiego raju
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, jak to jest podróżować do egzotycznego miejsca, gdzie każdy dzień jest...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Domy Costa Blanca, Costa Del Sol - jakimi atrakcjami kusi hiszpańskie wybrzeże?
Hiszpania jest to państwo, które kojarzy się nam głównie z piaszczystymi plażami, dwoma klubami piłkarskimi...
Najlepsze polskie miejsca turystyczne! Centrum Prasowe PAP
Wyjątkowe miejsca na mapie turystycznej Polski zostały 17 lutego uhonorowane zaszczytnym certyfikatem...