Szczyt IMS 2011 w Południowym Tyrolu

Otoczony przez malownicze Dolomity Południowy Tyrol/Südtirol, a zwłaszcza miasto Bressanone/Brixen, w dniach od 21 do 30 Października 2011 już po raz trzeci będzie miejscem spotkań międzynarodowej sławy wspinaczy, alpinistów oraz miłośników gór. Międzynarodowy Szczyt Górski (IMS), którego przewodnim tematem są góry i alpinizm w wielu odsłonach, co roku przyciąga do Południowego Tyrolu wiernych miłośników wspinaczki.

International Mountain Summit to jedna z największych imprez świata górskiego. Jak co roku podczas imprezy będzie można spotkać światowej sławy wspinaczy i alpinistów takich jak: Marko Prezelj (SLO), Josune Bereziartu (ESP), Ines Papert (DE), Chris Sharma (USA), Alexander Huber (DE), Thomas Huber (DE), Dean Potter (USA), Adam Ondra (CZ), Stefan Glowacz (DE), Reinhold Messner (IT), Beat Kammerlander (A), Simon Gietl (IT) and Roger Schäli (CH). Zawsze gotowi do poszukiwania ekstremalnych wrażeń, wspinacze podzielą się z publicznością swoimi ekscytującymi doświadczeniami podczas specjalnie zorganizowanych wykładów.

Reinhold Messner, himalaista i podróżnik, który jako pierwszy zdobył Koronę Himalajów – wszystkie 14 ośmiotysięczników świata, podsumował to w następujący sposób; „Nie znam żadnego innego festiwalu, który tak głęboko i gruntownie poruszałby tematykę związaną ze wspinaczką. IMS to platforma wymiany pomysłów. Jestem nim zachwycony!”.

Program tegorocznego szczytu poza serią wystąpień, wykładów i dyskusji, obfituje w wiele atrakcje, które z pewnością zaspokoją oczekiwania wszystkich gości, którzy w tym roku postanowili się tam wybrać. Jedną z nich będzie IMS Walk, wspólna wyprawa w towarzystwie największych sław wspinaczki. Będzie to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras pośród Dolomitów, wpisanych w czerwcu 2009r. na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Na You Tube można obejrzeć wyprawy z ostatnich lat np. wyprawę z Reinholdem Messnerem.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem jest trzydniowy festiwal IMS Film, podczas którego prezentowane będą wybrane filmy zaliczane do klasyki kina oraz reportaże o tematyce górskiej, które pozwolą z bliska przyjrzeć się oraz doświadczyć fascynacji krajobrazem górskim.

Szczyt IMS w Bressanone stanie się sceną dla wyczynów na Slackline, nowego trendu w sporcie polegającego na chodzeniu po naprężonej taśmie i wykonywaniu ewolucji. W finale drugich Mistrzostw Świata w Slackline podziwiać będzie można wysokiej klasy specjalistów, wykonujących akrobacje na najwyższym poziomie.

22 października nagrodzone zostaną najlepsze zdjęcia konkursu IMS Photo Contest 2011, zorganizowanego przez International Mountain Summit. Wszystkie prace są wystawione w Bressanone przez cały październik.   

Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli “near.nahe.vicino”, które  nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

 

Więcej informacji na stronie www.suedtirol.info

oraz na http://www.facebook.com/poludniowytyrol

 


Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Przyciągający magnetyzm gór? Celebrowanie górskich wędrówek po odpowiednim przygotowaniu
Góry od zarania dziejów były symbolem niedostępności i wyjątkowości. Przyciągają wędrowców szukających...
Lampki czołowe w góry
Góry są piękne i stanowią doskonała propozycję na wakacje. Dla wielu osób wędrowanie po górach to dawka...