Szczecin – idealne miejsce dla dendrologów

Niewiele jest w Polsce miejsc, w których jednocześnie można zobaczyć ponad 15 gatunków drzew i tyleż samo krzewów. Wielbiciele przyrody, a w szczególności drzew bardzo często odwiedzają Park im. Jana Kasprowicza w Szczecinie właśnie po to, aby zobaczyć unikatowe gatunki drzew niespotykane w innych regionach naszego kraju.

Szczecin znany jest bardziej z tego, iż jest miastem portowym z charakterystycznym i głównym elementem jakim jest gospodarka morska niż jako unikatowy punkt na mapie pod względem występowania w środowisku naturalnym różnych gatunków drzew.

Miasto jest ośrodkiem turystycznym. Z dużą liczbą zabytków stanowi centrum kulturalne – liczne teatry, muzea i ośrodki kultury, a także wyższe uczelnie, parki i sanktuarium maryjne. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bogata historia miasta kształtująca architekturę przyciąga wielbicieli zabudowy dawnej. Możliwości do zwiedzania jest całe mnóstwo.

Szukasz sal konferencyjnych w Szczecinie? Sprawdź serwis 
http://www.e-konferencje.pl/obiekty/miasto_Szczecin/
– znajdziesz tam zarówno obiekty biznesowe jak i typowo turystyczne. Zapraszamy!

Dodatkową atrakcję stanowi Park im. Jana Kasprowicza. Jest on największym parkiem miejskim Szczecina. Położony w całości w granicach administracyjnych osiedla Łękno przy zbiegu granic z osiedlem Niebuszewo-Bolinko i północnej części Śródmieścia. W parku występują liczne gatunki drzew, które są rzadko spotykane w Polsce takie jak sosny: żółta i górska, świerk serbski, sośnica japońska, cis, cypryśnik błotny, platan, Ambrowiec amerykański, jesion mannowy oraz gatunki brzozy, wierzby, buku, jesionu i dębu oraz krzewy: berberysy, irgi, tawuły, perukowiec, parrocja perska, owczar wirginijski, kłokoczna, klon okrągłolistny.

Piękna czarownica Sydonia. W Marianowie koło Szczecina w klasztorze żyła piękna Sydonia nieszczęśliwa z powodu utraconej miłości. Była ona mściwa i niepokorna, a wśród mieszkańców utarła się opinia, że Sydonia uprawiała czary przeciwko społeczności lokalnej. Umierały zwierzęta a także ludzie – zawsze tak, gdzie pojawiła się Sydonia. W końcu mieszkańcy postanowili zabić dziewczynę, ścieli jej głowę, a ciało spalili. Jak podaje legenda jej dusza po dziś dzień nie zaznała spokoju i błąka się po klasztornych komnatach.

Park ten to główny punkt spacerowy w mieście. Uwielbiany jest przez okolicznych mieszkańców i doceniany także przez szkoły, których uczniowie właśnie w nim odbierają swoje pierwsze lekcje z dendrologii.

Szczecin – miasto, które warto odwiedzić. Zapraszamy więc na długie spacery alejkami parku Kasprowicza.

M-S-M

Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Twierdza Srebrna Góra - ceny biletów, godziny otwarcia oraz praktyczne informacje
W sercu Dolnego Śląska, ukryta wśród malowniczych krajobrazów Gór Sowich, wznosi się Twierdza Srebrna...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Najciekawsze miejsca w Kanadzie
Kanada, drugi co do wielkości kraj na świecie, oferuje nieskończoną ilość atrakcji dla podróżników. Od...
Spływy kajakowe Kaszuby z dziećmi
Na spływy kajakowe Kaszuby można się wybrać z dziećmi. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu trasy do wieku...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...