Sylwester w Warszawie – gdzie i za ile? Dziś Warszawa

Nie ma chyba w Polsce drugiego takiego miasta jak nasza stolica pod względem organizowanych imprez w noc Sylwestrową. Mnogość klubów, dyskotek, cała masa hoteli i restauracji w których można bawić się do białego rana nie tylko witając nowy rok.

Lista imprez oferowanych w ten magiczny dzień 31/01 jest ogromna, ale przy natłoku ofert trzeba też pomyśleć o jakości proponowanej nam przez organizatora. Warszawa jest miastem, w którym odbywa się jedna z największych imprez masowych na świeżym powietrzy w noc Sylwestrową. Oczywiście impreza ta jest najtańszą formą zabawy w Warszawie – jest zupełnie darmowa!

Program na 2008/2009:

Jak dowiedziało się “Życie Warszawy” warszawski Sylwester 2008 ma się odbyć w tym roku na Placu Konstytucji. Przewidywany budżet to 3,8 mln złotych, a więc więcej o 300 tysięcy niż w zeszłym roku. Miejski Sylwester w Warszawie poprowadzi prawdopodobnie Joanna Liszowska i Krzysztof Ibisz. Motywem przewodnim imprezy będzie muzyka Abby.

Scena ma stanąć przed hotelem MDM, wystąpić na niej mają następujący wykonawcy: Kayah, Feel, Paweł Kukiz, Edyta Górniak, Blue Cafe, Golec uOrkiestra oraz zagraniczne zespoły wykonujące utwory grupy Abba.

Jak mówią przedstawiciele władz miasta, miejski Sylwester w Warszawie został przeniesiony na Plac Konstytucji, ponieważ Pałac Kultury wraz z otaczającą go przestrzenią przyćmiewał swoją wielkością całe wydarzenie. Chodziło także o uzyskanie “efektu nowości” Czas: start: 31 grudnia 2008 godz. 20:00 – finał: 1 stycznia 2009 godz. 02:30

Na tą imprezę przyjeżdżają także ludzie z całej Polski i trudno im się dziwić, bo według zapowiedzi widowisko to ma być mega wydarzeniem muzycznym!

A co oferują nam hotele i restauracje w stolicy? W tym przypadku ceny są zdecydowanie wyższe niż to ma miejsce w Poznaniu.

Menu owszem bardzo bogate, urozmaicone, obowiązkowa lampa szampana o północy, jednak oprawę muzyczną w zdecydowanej większości zaserwują nam DJ, sporadycznie w ofertach znaleźć można imprezę z muzyką na „żywo”. W drugiej kolejności warto zauważyć, iż imprezy Sylwestrowe w Warszawie rozpoczynają się godzinę później niż w Poznaniu. Jaka tego przyczyna – z pewnością taka, że o godzinę mniej będziemy obsługiwani przez personel sali i w związku z tym cięte są koszty obsługi jak i koszty posiłków ciepłych. Ceny wahają się od 260 złotych za osobę do 350 złotych w restauracjach. W hotelach **** i ***** gwiazdkowych ceny lansują się od 450 złotych do 500 złotych za osobę bez noclegu.

Warszawskie dyskoteki i kluby oferują gościom zabawę do białego rana najczęściej bez posiłków gwarantowanych, przy muzyce najczęściej lat 80, 90. Ceny są różne, już od 40 złotych za osobę do 150 z lampką szampana.

Warto rezerwować miejsca z wyprzedzeniem, a także pomyśleć o noclegach na tą wyjątkową noc.

Sprawdź ofertę: noclegi w Warszawie, noclegi w mazowieckim

M-S-M

Jutro Kraków

Condo Hotele. Połączenie prywatności mieszkania i luksusu hotelu.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądałoby życie, gdyby można było połączyć prywatność własnego...
Jak znaleźć dobre noclegi w Krynicy Morskiej?
Krynica Morska, z jej złotymi plażami, szumem fal i niezapomnianymi zachodami słońca, to prawdziwy raj...
Góry jesienią. Magia barw, ciszy i niezwykłych atrakcji
Góry są atrakcyjne przez cały rok, ale to jesień przynosi im wyjątkowy urok. Kiedy drzewa przybierają...
Tanie podróżowanie po świecie: Jak zwiedzać bez wydawania fortuny
Podróżowanie po świecie jest jednym z najbardziej fascynujących sposobów na odkrywanie różnych kultur,...
Świeradów-Zdrój: Kierunek - Luksusowy wypoczynek w Hotelu Elements
Świeradów-Zdrój to miejsce, które na pierwszy rzut oka oczaruje każdego swoją wyjątkową atmosferą, urokiem...
Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...