Sylwester w Warszawie – gdzie i za ile? Dziś Warszawa

Nie ma chyba w Polsce drugiego takiego miasta jak nasza stolica pod względem organizowanych imprez w noc Sylwestrową. Mnogość klubów, dyskotek, cała masa hoteli i restauracji w których można bawić się do białego rana nie tylko witając nowy rok.

Lista imprez oferowanych w ten magiczny dzień 31/01 jest ogromna, ale przy natłoku ofert trzeba też pomyśleć o jakości proponowanej nam przez organizatora. Warszawa jest miastem, w którym odbywa się jedna z największych imprez masowych na świeżym powietrzy w noc Sylwestrową. Oczywiście impreza ta jest najtańszą formą zabawy w Warszawie – jest zupełnie darmowa!

Program na 2008/2009:

Jak dowiedziało się “Życie Warszawy” warszawski Sylwester 2008 ma się odbyć w tym roku na Placu Konstytucji. Przewidywany budżet to 3,8 mln złotych, a więc więcej o 300 tysięcy niż w zeszłym roku. Miejski Sylwester w Warszawie poprowadzi prawdopodobnie Joanna Liszowska i Krzysztof Ibisz. Motywem przewodnim imprezy będzie muzyka Abby.

Scena ma stanąć przed hotelem MDM, wystąpić na niej mają następujący wykonawcy: Kayah, Feel, Paweł Kukiz, Edyta Górniak, Blue Cafe, Golec uOrkiestra oraz zagraniczne zespoły wykonujące utwory grupy Abba.

Jak mówią przedstawiciele władz miasta, miejski Sylwester w Warszawie został przeniesiony na Plac Konstytucji, ponieważ Pałac Kultury wraz z otaczającą go przestrzenią przyćmiewał swoją wielkością całe wydarzenie. Chodziło także o uzyskanie “efektu nowości” Czas: start: 31 grudnia 2008 godz. 20:00 – finał: 1 stycznia 2009 godz. 02:30

Na tą imprezę przyjeżdżają także ludzie z całej Polski i trudno im się dziwić, bo według zapowiedzi widowisko to ma być mega wydarzeniem muzycznym!

A co oferują nam hotele i restauracje w stolicy? W tym przypadku ceny są zdecydowanie wyższe niż to ma miejsce w Poznaniu.

Menu owszem bardzo bogate, urozmaicone, obowiązkowa lampa szampana o północy, jednak oprawę muzyczną w zdecydowanej większości zaserwują nam DJ, sporadycznie w ofertach znaleźć można imprezę z muzyką na „żywo”. W drugiej kolejności warto zauważyć, iż imprezy Sylwestrowe w Warszawie rozpoczynają się godzinę później niż w Poznaniu. Jaka tego przyczyna – z pewnością taka, że o godzinę mniej będziemy obsługiwani przez personel sali i w związku z tym cięte są koszty obsługi jak i koszty posiłków ciepłych. Ceny wahają się od 260 złotych za osobę do 350 złotych w restauracjach. W hotelach **** i ***** gwiazdkowych ceny lansują się od 450 złotych do 500 złotych za osobę bez noclegu.

Warszawskie dyskoteki i kluby oferują gościom zabawę do białego rana najczęściej bez posiłków gwarantowanych, przy muzyce najczęściej lat 80, 90. Ceny są różne, już od 40 złotych za osobę do 150 z lampką szampana.

Warto rezerwować miejsca z wyprzedzeniem, a także pomyśleć o noclegach na tą wyjątkową noc.

Sprawdź ofertę: noclegi w Warszawie, noclegi w mazowieckim

M-S-M

Jutro Kraków

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Kaszuby – oaza spokoju i piękna natury
Kaszuby, położone w sercu północnej Polski, są synonimem spokoju i piękna natury. Ten malowniczy region,...