Sezon w górach nadal trwa

Polskie góry nie kończą sezonu wakacyjnego wraz z końcem lata, w górach ruch turystyczny trwa bowiem przez cały rok.

Ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane nad morzem właśnie przygotowują się do zamknięcia sezonu i podliczenia zysków, natomiast w górach napływ zarówno turystów jak i gotówki trwa w najlepsze. Chętnie odwiedzane modne kurorty praktycznie do końca października obsługują turystów, którzy o tej porze roku wybierają się w góry.  Wczesną jesienią pogoda wyjątkowo sprzyja wędrówką górskim, a niższe ceny obowiązujące za noclegi, atrakcje turystyczne, to dodatkowe atuty.

Jesień dla właścicieli obiektów noclegowych stanowi przygotowanie do obfitego sezonu zimowego w górach. Wiadomo, iż zima nigdzie nie wygląda tak pięknie jak w wysokich górach, poza tym w popularnych miejscowościach górskich znajdują się liczne wyciągi i stoki narciarskie, a to  właśnie one przyciągają największą liczbę gości rok rocznie. Do tego imprezy sylwestrowe połączone z szeregiem atrakcji turystycznych i kilkudniowym pobytem w hotelach przyczyniają się do powiększenia zysków właścicieli hoteli, pensjonatów, czy kwater prywatnych.

Miejscowości zlokalizowane w górach dbają również o to, aby przez okrągły rok odbywały się w nich liczne koncerty, festyny, wystawy, imprezy sezonowe, czy specjalne wydarzenia. Galerie, muzea, teatry, czy kina zapewniają bogaty program  przyciągający zarówno młodszych odbiorców jak i dorosłych. 

Imprezy przykładowo w samym Zakopanem są tak różnorodne, że chętnie biorą w nich udział zarówno rodzimi turyści, jak i ci z  Ukrainy, Białorusi, Rosji, a nawet Ameryki.

Dla tych, którzy planują sylwester plus narty ośrodki wypoczynkowe już przygotowały oferty. Ogłoszenia reklamowe można znaleźć zarówno w prasie, jak i w Internecie, część hoteli w serwisie www.e-konferencje.pl prezentuje aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach, w tym o imprezach sylwestrowych.

Górski klimat przyciąga rok rocznie tłumy turystów, bo pakiet dogodnych atrakcji jest tu dostępny bez względu na porę roku.

Białe szaleństwo na stokach przed nami, być może warto pomyśleć, czy nie połączyć go z Sylwestrem…

Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Sylwester w górach? Sprawdź, o czym musisz pamiętać
Niezapomniany sylwester to sylwester w malowniczej i bajecznej scenerii. Zimowa aura, ciepło rozpalonego...
Tatry, Zakopane i drewniany domek z kominkiem, czyli urlop marzeń
Jesień.Kolejny dzień najpiękniejszej, złotej polskiej jesieni. Od samego rana spacerujesz tatrzańskimi...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....
VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, 11-15 sierpnia 2016
Przed nami siódma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej...
CZWÓRKA NA ŻYWO Z ZAKOPANEGO
W najbliższą sobotę, 21 grudnia, radiowa Czwórka przeniesie się na Podhale. Ekipa Programu 4 sprawdzi,...