Rzeszów – zabytki, nowoczesne hotele i dobranocki

Rzeszów, stolica Podkarpacia to miasto, które może się poszczycić kilkoma ciekawymi zabytkami, a także nowoczesnymi obiektami, jak hotele, muzea, restauracje. To atrakcyjne, dynamicznie rozwijające się miasto z dużym potencjałem.

 

Założony w XIII w. Rzeszów należy do najstarszych miast w Polsce. W przeszłości był ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu. Ozdobą Rzeszowa jest spory, brukowany rynek. Otaczają go kolorowe kamieniczki, w których mieszczą się sklepy, kawiarenki i hotele. Właśnie na rzeszowskim rynku wznosi się najciekawsza budowla w mieście – ratusz, z pięknymi wieżyczkami i arkadami. Niepozorny Rzeszów największą jednak atrakcję skrywa pod ziemią. Piwnicami kamienic na rzeszowskim rynku poprowadzono bowiem unikalną trasę turystyczną prezentującą m.in. historię Rzeszowa, repliki zbroi rycerskich, wystawę ceramiki. Wybierając hotel w Rzeszowie, warto zdecydować się na taki leżący w pobliżu rynku, by móc uczestniczyć w bogatym życiu kulturalnym miasta. W lokalnych rzeszowskich restauracjach, hotelach, teatrach odbywają się liczne koncerty, przedstawienia, wystawy. Najciekawsze wydarzenia cykliczne odbywające się w Rzeszowie to m.in. Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, Rzeszowskie Spotkania Teatralne, Wielokulturowy Festiwal Galicja. W Rzeszowie znajduje się też wyjątkowe Muzeum Dobranocek. Można tam obejrzeć m.in. lalki kukiełkowe z kultowych dobranocek i bajek takich jak: „Miś Colargol”, „Miś Uszatek”, „Plastusiowy pamiętnik”.

 

Hotel Rzeszów

 

Rzeszów jest ciekawym przystankiem w drodze na Ukrainę, bądź na trasie do Lublina. Wystarczy wybrać hotel, który zapewni komfortowy odpoczynek, a później wyruszyć na zwiedzanie miasta. Hotele w Rzeszowie i okolicach mają w swojej ofercie nie tylko standardowe usługi, ale także dodatkowe atrakcje takie jak, Wellness & SPA, kompleksy sportowe, wysokiej klasy restauracje. Do tego niektóre z nich dysponują salami konferencyjnymi, a pokoje są wyposażone w dodatkowe meble stwarzające odpowiednie warunki do pracy. Rzeszów to miasto z dużym potencjałem biznesowym i turystycznym, dlatego powstaje tu w ostatnich latach wiele obiektów czterogwiazdkowych znanych globalnych marek i nie tylko.

Piękny hotel w sercu Torunia
Wybierając się do Torunia, warto zawczasu zarezerwować hotel położony w centrum miasta, bo dzięki temu...
Legionella w instalacjach ciepłej wody użytkowej? Zagrożenie dla hoteli, basenów i stref SPA
Obiekty turystyczne, takie jak hotele, pensjonaty, kompleksy wodne czy strefy SPA, zobowiązane są do...
Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Blisko połowa gości hotelowych już płaci bonem turystycznym
Pierwsze dwa dni działania Polskiego Bonu Turystycznego za nami. Czy turyści już korzystają z tej formy...
Kraków - perła małopolski magnesem dla biznesu. Wynajem sal w tym mieście
Nie potrzeb nikogo przekonywać, że Kraków to jedno z największych polskich miast. Jest ono także jednym...
Gwiazdkowy system oceny hoteli. Co oznaczają gwiazdki hotelowe?
Liczba hotelowych gwiazdek jest często wyznacznikiem standardu oferowanych warunków. Przynajmniej taki...