Rower trekkingowy – dla kogo to dobry wybór?

Wiosna i lato to sezon rowerowy. To idealny czas na rowerowe wycieczki poza miasto. Jak jednak można się domyślić, na taki dłuższy wypad wybrać należy się odpowiednim jednośladem. Idealnym wyborem będzie tu rower trekkingowy. Planując zatem wycieczkę rowerową, warto wcześniej zapoznać się z charakterystyką tego modelu roweru i wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze.

Dla kogo rower trekkingowy?

Jeśli ktoś planuje dłuższą wycieczkę rowerową za miasto, to rower trekkingowy jest właśnie dla niego. To model jednośladu, który znakomicie sprawdza się zarówno na asfaltowej nawierzchni, jak i na nierównych, leśnych drogach. Wynika to z charakterystycznego wyposażenia rowerów trekkingowych. Mowa tu o błotnikach i bagażniku, dużych kołach, bieżnikowanych oponach, ergonomicznej kierownicy, a także o solidnej ramy. Takie są choćby rowery z linii Trek Emonda. Dzięki takiemu wyposażeniu możliwe jest również bezproblemowe zabranie ze sobą w trasę większego bagażu. Rower trekkingowy to także dobre rozwiązanie dla każdej osoby, dla której niezwykle ważny jest komfort w trakcie jazdy, w szczególności po nierównym terenie. Wynika to z tego, że jazda na takim rowerze wymaga bardziej wyprostowanej pozycji, co przekłada się na to, że plecy znacznie mniej się męczą.

 

 

 

Rower trekkingowy a crossowy – czym się różnią?

Wiele osób często zastanawia się, czy w przypadku dłuższej wycieczki rowerowej za miasto równie dobrze sprawdzi się rower crossowy. Oczywiście ten model jednośladu także nadaje się na takie wypady. Jest jednak kilka różnic. Roweru trekkingowe, zwłaszcza te z linii Trek Emonda, znacznie lepiej radzą się w trudniejszych warunkach w porównaniu z rowerami crossowymi. Modele crossowe przeznaczone są raczej na lekki teren. Można się takim rowerem spokojnie wybrać do lasu, jednak jeździć powinno się w nim jedynie po ubitych ścieżkach. Można zatem stwierdzić, że rower crossowy to model pośredni między rowerem trekkingowym a rowerem miejskim.

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Dziś wybór rowerów trekkingowych jest naprawdę bardzo szeroki. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim taki rower musi być wytrzymały, niezawodny i zapewniać musi odpowiedni komfort jazdy. Wszystko po to, aby rowerowa wycieczka przebiegła bez żadnych problemów i niemiłych niespodzianek. Dlatego warto tu postawić na wysoką jakość i sprawdzoną markę. Dobrym przykładem jest tu z pewnością wspomniana już linia rowerów Trek Emonda. To gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia z użytkowania.

74% Polaków wybrałoby e-bike zamiast tradycyjnego roweru
Badanie TNS Polska, przeprowadzone na zlecenie Shimano Polska, wykazało, że 74% Polaków wybrałoby rower...
Zwyczaje rowerowe Polaków
Jaki jest najpopularniejszy sport wśród Polaków? Zapewne większość pomyśli: piłka nożna, pływanie, może...
Rowerzyści na cenzurowanym
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i...
Jesień na Roztoczu - grzybobranie i nie tylko
Wakacje już minęły a lato odejdzie 23 września. Na Roztoczu to czas odpoczynku po skąpanych w słońcu,...