Jesień na Roztoczu – grzybobranie i nie tylko

Wakacje już minęły a lato odejdzie 23 września. Na Roztoczu to czas odpoczynku po skąpanych w słońcu, upalnych dniach. Przyroda powoli szykuje się do zimowego snu obdarzając nas paletą kolorów roztoczańskich lasów, łąk i pól. To czas dla tych, którzy cenią sobie melancholijne spacery, rowerowe wycieczki pachnące jesiennym lasem i pieczone w ognisku ziemniaki. Przebojem jesiennego Roztocza jest jednak grzybobranie. Bory sosnowe i jodłowe pełne są borowików, podgrzybków ale i popularnych kurek czy opieniek.

Jesień to także pora roku, którą upodobali sobie fotograficy. Klimatycznie zamglone poranki, pasy roztoczańskich pól i złociste zachody słońca od dawna są wdzięcznym tematem zdjęć. Na tle jesiennej przyrody znakomicie prezentują się również drewniane zabytki regionu, stare domy, cerkiewki i kościoły. Górecko Kościelne we wrześniowym słońcu prezentuje się najpiękniej.

Zapraszamy do odkrywania Roztocza jesienią. Oprócz popularnych miejscowości Roztocza Środkowego takich jak Zwierzyniec, Krasnobród czy Susiec, warto odkryć Roztocze Wschodnie. Okolice Narola i Horyńca-Zdroju z najwyższymi wzniesieniami regionu przypominają często Bieszczady i cenione są przez ludzi pragnących prawdziwego oderwania od miejskiego zgiełku.

Po wakacyjnym sezonie nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniej oferty noclegowej. Kwatery agroturystyczne i pensjonaty przygotowane są na jesiennych gości. Gospodarze oferują wypożyczenie rowerów i kijów nordic walking, ognisko z pieczeniem ziemniaków a często i leśne przejażdżki bryczkami. Spędzając wrześniowy czy październikowy urlop na Roztoczu warto także odwiedzić renesansowy Zamość i historyczny Lwów.

20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Grzybobranie - weekendowy wypad w serce lasu
Grzybobranie to jedna z najbardziej ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków. Wielu z nas...
Jesień nad morzem – spokojna ucieczka od rzeczywistości
W większości przypadków, kiedy mówimy o wakacjach nad morzem, wyobrażenia letnich, słonecznych dni dominują...
Rower trekkingowy - dla kogo to dobry wybór?
Wiosna i lato to sezon rowerowy. To idealny czas na rowerowe wycieczki poza miasto. Jak jednak można...
Szprychy do roweru elektrycznego - do czego służą?
Aby rower elektryczny mógł prawidłowo realizować swoje funkcje, musi być wyposażony w niezbędne akcesoria....